Köpek Pansiyonu Küçükçekmece

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonu Küçükçekmece
  • 0
  • 26
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

İstanbul’un en büyük ve kalabalık ilçelerinden biri olan Küçükçekmece’de, yüksek hayat standartları olan insanlar ikamet etmektedir. Bu yüksek hayat standardının bir sebebi de, ilçede yapılan binaların çıkarılan imar kurallarına göre gerçekleşmiş olmasından dolayı. Tem otoyoluna yakın bir ilçe olmasından dolayı da, ilçenin ulaşım imkânları oldukça gelişmiş ve yüksek seviyededir. İlçede ikamet eden insanların büyük çoğunluğu çalışan kesimden olmasına rağmen, hayvan yetiştiren ve bakan insan sayısı oldukça fazladır.

Köpek Pansiyonu Küçükçekmece

Çalışan nüfusun fazla olmasından dolayı da özellikle tatil dönemlerinde, bakmış oldukları köpekleri için onları bırakacak bir yer arayışına girilmektedir. Durumun böyle olmasından dolayı, köpeklerini bir yere bırakmak isteyenler için köpek pansiyonu Küçükçekmece hayvan severlerin imdadına yetişmektedir. Küçükçekmece’de bulunan köpek pansiyonu sahipleri oldukları köpeklerini bırakmak isteyenler için oldukça güvenli ve hizmetleri ile başarılı bir yer olmuştur. Küçükçekmece köpek pansiyonu, pansiyonda kalacak olan köpekler için birbirinden güzel ve köpekler için oldukça yararlı hizmetler sunmaktadır. Hizmetin bu kadar iyi olmasından dolayı da köpek sahipleri köpeklerini rahatlıkla ve güvenle Küçükçekmece köpek pansiyonuna bırakabilmektedirler.

Köpekler için hizmet vermekte olan ve onların sahipleri yokken güvenle kalabilecekleri yer olma özelliği taşıyan köpek pansiyon ve otellerinin en önemli özelliklerinden biri; köpekler için güvenli ve aynı zamanda sağlıklı kalacak yerler olmalıdır. Köpek otel ve pansiyonları köpeklerin kendi kişisel ihtiyaçları içinde her türlü hizmeti verebilmelidir. Köpeklerin kendi kişisel ihtiyaçlarını giderebilmelerini gerektiren her türlü hizmetinde düşünülmesi gerekmektedir. Köpek pansiyon ve otellerinin, köpeklerin sadece pansiyonda konaklama ihtiyaçlarını değil aynı zamanda onların pansiyon ve otelde birbirinden eğlenceli oyunların olacağı çeşitli eğlenceli aktivitelerin de olması gerekmektedir.

Köpeklerin Pansiyonlarda Kalması İçin Gerekli Olan İşlemler Nelerdir?

Köpek sahiplerinin köpeklerine bakamayacakları zaman bırakabilmeleri için yapılan köpek pansiyon ve otellerinde köpeklerin kalması için gerekli olan işlemler şu şekildedir: Pansiyonda kalacak olan köpeğin, pansiyonda kalan diğer köpeklerin sağlıkları ile ilgili herhangi bir sıkıntıya sebep olmamak için, pansiyonda kalacak olan köpeğin öncelikle bir sağlık kontrolünden geçmesi gerekmektedir. Sağlık kontrolünden geçen köpeğin daha sonra varsa yapılmayan aşılarının da yapılması gerekmektedir. Köpeğin pansiyonda kalması için yapılan sağlık kontrolünden başarılı bir şekilde geçen köpek pansiyonda kalmaya hazır hale gelmiş durumdadır. Yapılan sağlık kontrolünden başarılı bir şekilde geçemeyen köpekler ise, sağlığını düzgün bir hale getirmesi için mutlaka ama mutlaka veteriner hekim kontrolünden geçmesi gerekmektedir.

Sağlık kontrolünden geçerek pansiyona yerleştirilmeye hak kazanan köpeğin, daha sonra pansiyonda kalacağı oda ve yatağına itina ile yerleştirilmelidir. Oda ve yatağına yerleştirilen köpeğin bundan sonra onu sahibini pek özletmeyecek şekilde olacak çeşitli aktivite ve oyunlar köpeklere oynatılmalıdır. Pansiyonda kalan köpeklerin aktiviteleri sırasında da alanında uzman ve veterinerler tarafından sürekli olarak sağlık durumları kontrol edilmelidir.

Köpek Pansiyonu Küçükçekmece

Pansiyon ve otellerde kalacak olan köpeklerin, pansiyona girerken onlar hakkında verilecek olan bilgiler sayesinde pansiyonda kalırken beslenmelerine de azami dikkat edilmesi gerekmektedir. Eğer köpeğin bir şeye alerjisi varsa bu durum sahibi tarafından önceden pansiyon yetkililerine haber verilmelidir. Eğer haber verilmezse köpeğin beslenme sırasında bu alerji yapan besini tüketip sağlığında ciddi bir sorunla karşılaşılması riski oldukça yüksek olacaktır.

Köpek otel ve pansiyonlarında, köpeklerin günlük yaşantılarından farklı olarak onları normalden daha da fazla hareketlendirecek ve sosyalleşmelerini sağlayacak alanların yapılması gerekmektedir. Bu alanlarda oynayan ve vakit geçiren köpekleri gün geçtikçe daha da daralan şehir hayatından kurtularak eğlenceli vakitler geçirmeleri sağlanmalıdır. Bu eğlenceli vakitlerin sağlanması, köpeklerin sahiplerinden ayrı kaldıkları süre içerisinde onları fazla özlememeleri de sağlanmış olacaktır.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir