Bakırköy Köpek Oteli ıstanbul

admin 5 sene önce

Köpek sahiplerini ilgilendiren önemli konulardan biri, köpeklerinden ayrılacakları zaman onlarla kimin ilgileneceğidir. Köpek sahipleri seyahat etmek zorunda kaldıklarında her zaman köpeklerini yanlarında götüremeyebiliyor. Böyle durumlarda köpeklerine en az kendileri kadar iyi bakabilecek bir bakıcı bulmak da her zaman kolay olmayabiliyor. Köpek sahiplerinin bu sorunlarına bir çözüm getirebilmek için kurulmuş köpek otelleri, aynı zamanda köpeklerin de kendilerini yalnız hissedip, duygusal anlamda zarar görmelerine engel oluyor. Köpek otelleri sayesinde köpek sahiplerinin gözü arkada kalmadan köpeklerini her zaman güvenle emanet edebilecekleri bir yere bırakabilmenin ayrıcalığını ve rahatlığını yaşıyor. Bakırköy Köpek Oteli ıstanbul da köpek sahiplerinin köpeklerini emanet ettikleri güvenli bir ortam sağlıyor.

Bakırköy Köpek Oteli ıstanbul  

Bakırköy Köpek Oteli ıstanbul

Köpek otelleri, köpekleri yalnızca misafir edip, onların geçici barınma ihtiyaçlarını karşılamakla yetinmiyor. Aynı zamanda köpeklerin tüm bakım ve diğer ihtiyaçları için gerekli olabilecek hizmetleri de sağlıyor. Otelde barınan köpeklerin beslenmeleri, bakıcıları tarafından düzenli olarak yapılıyor. Otelde bulunan pet kuaför hizmetiyle de köpeklerin tıraş, bakım, temizlenmesi gibi ihtiyaçları karşılanıyor. Profesyonel eğitmenler eşliğinde eğitim hizmetleri de veren köpek otelleri, köpeklerin ihtiyaç duydukları eğitimleri veriyor ya da davranışsal sorunlarını çözüyor.

Köpeklere; temel itaat ve ileri itaat eğitimi, tuvalet eğitimleri, sosyalleşme eğitimleri, davranış problemleri ve rehabilitasyon eğitimleri de veriliyor. Otellerin verdikleri bir diğer hizmet de servis araçlarıyla köpekleri adresten alıp yine adrese teslim eden taksi hizmeti. Köpekler araçlarda kafese kapatılmadan, kendilerine ayrılan koltuklarda taşınıyor. Servis hizmeti ve diğer hizmetler köpek sahiplerinin üzerlerindeki sorumluluğu hafifleten ve köpeklerin de hem fiziksel hem de duygusal sağlıklarını destekleyen yüksek standartlarda veriliyor. Bakırköy Köpek Oteli ıstanbul köpekler ve sahipleri için verilen bu hizmetleriyle tercih ediliyor.

Köpek Otelleri Yasal Denetime Tabi

Köpek sahipleri, köpeklerini bu işletmelere emanet etmeyi ilk kez düşündüklerinde akıllarına güvenlikle ilgili birçok soru da takılabilir. Köpeklerinden ayrıldıklarında, köpeklerine kendi yokluklarını hissettirmeyecek ve düzenli olarak bakımlarını yapıp, onlarla ilgilenebilecek yeterlilikte olup olmadıkları ya da köpekleri herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşıldığında ne yapılacağına dair endişeler hissedilebilir. Köpek otelleri kuruluş aşamasında bakanlık il müdürlüğü onayıyla açılan işletmelerdir. Yani yasal izinler alınarak ve gerekli prosedürler uygulanarak açılış işlemleri gerçekleşiyor ve faaliyetleri boyunca da denetleniyor. Köpek sahiplerinin bu konuda dikkatli olması tavsiye ediliyor. Uzman eğitmenlerin ve veteriner hekimin otelde bulunması gerekiyor. Veteriner hekimler, otelde barınan köpekler acil herhangi bir sağlık sorunu yaşadığında müdahale edilebilmesi için görev yapıyor. Ayrıca otellerin gerekli donanıma sahip olmaları da gerekiyor. Bu kriterlerle açılan köpek otelleri köpeklerin hiçbir sıkıntı yaşamadan, rahatlıkla misafir edildikleri güvenli ortamlardır.

Otele Alınan Köpekler Sağlık Kontrolünden Geçiyor

Köpekler otellere misafir olarak kabul edilmeden önce, köpek sahiplerinden köpeğin aşı karnesi isteniyor. Aşı karnesi güncel olmayan ya da eksik aşıları olan köpeklerin, sahiplerinin izni alınarak eksik aşıları tamamlanıyor. Ayrıca veteriner hekim köpeğin herhangi bir paraziter ya da başka bir bulaşıcı hastalık taşıyıp taşımadığını öğrenmek için muayene ettikten sonra, hastalık taşımayan köpekler otele kabul ediliyor. Bu uygulamalar otelde kalan diğer köpeklerin sağlıkları için büyük önem taşıyor. Bu şekilde köpek sahipleri de herhangi bir hastalık riskine karşı endişelenmeden, köpeklerini güvenle otellere emanet edebiliyorlar. Bakırköy Köpek Oteli ıstanbul tüm bu uygulamalar sayesinde köpeklere sağlıklı ve güvenli bir barınma ortamı sağlıyor. Köpek sahipleri dilerlerse köpeklerini emanet etmeden önce arayıp otel hizmetleriyle ilgili bilgi alabilir ya da bizzat köpeği ile birlikte giderek ortamı görebilirler.

 

 

 

 

 

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.