Tarabya Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Tarabya Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 32
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpek sahibi olmak oldukça fazla sorumluluk sahibi olmanızı gerektirir. Köpek edinmeden önce kendinizin bu konuda sorumluluk sahibi olabilecek durumda olup olmadığınızı bakımı ve ihtiyaçları için belirli bir bütçe ayırıp ayıramayacağınızı, kalacağı yer konusunda evinizin ya da bahçenizin uygunluğunu özenle irdeleyip sonrasında eğer şartlar sağlıyorsa evcil hayvan edinebilirsiniz. Çünkü herhangi hayvan bakımı ciddiye alınması gereken önemli bir konudur. Anlık heveslerle bu işe kalkışıp sonrasında evcil hayvanınızın ilgisiz ve bakımsız kalması oldukça rahatsız edici ve kimsenin istemeyeceği bir durumdur.

Köpek bakımı nasıl yapılmalıdır?

Köpek sahibiyseniz eğer köpeğinizin beslenmesi, temizlenmesi, eğitimi ve sağlık kontrolleri gibi bakımlarını eksiksiz yapmalısınız. İlk olarak köpeğinizi aldıktan hemen sonra öncelikle veteriner hekim yardımıyla sağlık kontrolünden geçirmelisiniz. Yapılması gereken aşılarını eksiksiz yaptırarak rutin sağlık kontrollerini atlamamalısınız. Davranışlarında ya da fiziksel durumunda bir değişiklik gördüğünüz an veteriner hekiminize başvurmalısınız.

Sağlık kontrollerinin dışında köpeğinizin rahatı ve huzuru için evinizde ya da besleyeceğiniz yerde onun için düzenleme yapmalısınız. Unutmamalısınız ki köpeğiniz yerini sevmediği durumda bu onu kötü etkileyecek ve mutsuz olmasına sebep olacaktır.

Tarabya Köpek Pansiyonu

Peki, köpeğinizi nasıl beslemelisiniz? Beslenme alışkanlığı kazanma aşaması oldukça zorludur. Doğru mamayı bulana dek biraz uğraştırıcı yollardan geçebilirsiniz. Çünkü kullandığınız mamaların köpeğiniz üzerinde fizyolojik, psikolojik ve alerjik etkileri olabilir. Köpeğiniz için etsel ürünlerin yoğunlukla kullanıldığı ve glisemik ürünlerin olmadığı mamaları tercih etmelisiniz. Kanserojen ve kimyasal maddeler köpeğinizin sağlığını kötü etkileyeceğinden dolayı bu mamalardan uzak durmalısınız. GDO, yapay tatlandırıcı, katkı maddesi ve renklendirici içeren kalitesiz ürünlerden uzak durmalısınız. Köpeğinizin kilo problemi yaşamaması ve obeziteden korunması için tahılsız ya da tahıl miktarı az mamaları tercih etmelisiniz.

Köpeğinizin temizliğine oldukça fazla dikkat etmelisiniz. Aşırı kirlenmediği sürece sadece suyla yıkayabilirsiniz. Ancak tüylerini fırçayla fırçalamalı ve herhangi bir pire ya da bit oluşumu olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Kuyruğundan başlayarak başına doğru önce ıslatıp sonra sabunla yıkayabilirsiniz.

Gözlerine ve kulaklarına sabun kaçmamasına özen göstermelisiniz. Göz, kulak ve tırnak bakımı için ise ayrıca temizlik yapılmalıdır. Kulaklarını mavi ispirto ile temizlemeli ve tırnaklarını da derisine zarar vermeden kesmelisiniz.

Köpek Bakımı

Köpeğinizin eğitimi öncelikle köpek sahibinin karakterine, davranışlarına ve kişiliğine bağlı olarak değişebileceği gibi aynı zamanda köpeğinizin ırkına, cinsine, yaşına ve karakterine bağlı olarak değişecektir. Köpeğinizin davranış bozuklukları yaşamaması için rol model olarak aldığı sahibinin ona ve çevresine olan davranışlarına dikkat etmesi gerekiyor. Bilinçli bir şekilde eğitim vermek için köpek eğitimi konusunda tecrübeli kişilerden yardım alabilirsiniz.

Köpek sahibi olan herkesin yaşadığı bir durum olan herhangi bir şekilde evden ayrılma ve köpeğini götürememe durumunda köpeğini bir yere bırakmak oldukça rahatsız edicidir. Köpeğinizi bırakacak yer bulamamak ya da bulsanız bile ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamak köpek sahiplerinin en büyük korkusudur. Seyahat ya da iş gezisine çıkan sahiplerin akıllarının köpeklerinde kalmaması için köpeklerine kendileri gibi bakılacağından ve rahatının bozulmayacağından emin olması gerekiyor. Böyle durumlarda köpek pansiyonları sahiplerin kurtarıcısı oluyor. Köpeğinizin alıştığı ortamı sağlayan ister bahçede ister ev ortamında yaşamaya alışmış olan köpeklerinizin her türlü bakım ve ihtiyacının karşılandığı köpek pansiyonları oldukça iyi bir hizmet sunuyor. Tarabya köpek pansiyonu köpeğinizin beslenme, tuvalet, gezinme ve sağlık ihtiyaçlarını karşılıyor ve bu imkânları oldukça makul fiyatlar karşılığında bulmanız mümkün. Köpeğinizin yediği mamanın değişmemesini istiyorsanız sürekli kullandığınız mama ile pansiyona getirebilirsiniz. Bunun dışında herhangi bir sağlık sorunu ve yapılması gereken bir şey olduğu durumda pansiyona önceden bilgi vermelisiniz.

Incoming search terms:

  • https://www kopekpansiyonu org/tarabya-kopek-pansiyonu/
köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir