Üsküdar Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Üsküdar Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 26
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Evde köpek besleyen kişiler zaman zaman köpeklerini emanet edebilecekleri kişilere ya da kurumlara ihtiyaç duyabiliyor. İş seyahati ya da tatil nedeni ile köpeklerinden ayrı kalmak zorunda klan kişiler için köpek pansiyonları etkili çözümlerden biri olmuştur. Köpek eğitimlerinin yapılması ve aynı zamanda köpeklerin kalacak bir yerinin olması köpek pansiyonlarının sık sık tercih edilmesini sağlıyor. İstanbul gibi büyük semtlerde köpek besleyen kişiler köpeklerini emanet edebilecek daha çok kuruma ulaşabiliyor.

İstanbul’un önemli semtlerinden biri olan Üsküdar’da köpek eğitimi verebileceğiniz ve aynı zamanda köpeğinizi emanet edebileceğiniz köpek eğitim merkezleri ile köpek pansiyonlarına ulaşma imkanınız vardır. Üsküdar köpek pansiyonu köpeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz yerlerden biridir. Köpek pansiyonu köpeklerin yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarının yanı sıra onların keyifli vakit geçirmesine de yardımcı olur. Siz tatildeyken köpeğinizin de ufak bir tatil yaptığı bu mekanlarda köpekler için özel olarak oluşturulmuş ekip hizmet vermektedir.

Köpek Pansiyonları Ne İş Yapar?

Üsküdar Köpek Pansiyonu

Pek çok defa köpek pansiyonu tabelası ile karşılaşmış olabilirsiniz. Köpek pansiyonları sahipleri tarafından emanet edilen kurumlardır. Köpek pansiyonu tercih edilirken öncelikle yasal hizmet verip vermediği önceden araştırılmalıdır. Yasal olarak hizmet veren kurumlardan istenilen belgeleri görme imkanınız vardır. Belge göstermekten çekinen kurumların tercih edilmemesi bu noktada önemlidir. Köpek pansiyonları köpeklerin saatlik olduğu gibi aynı zamanda haftalık ya da aylık olarak kalmasına da olanak veren alanlardır. Köpek pansiyonuna giren köpeklerin öncelikle sağlık kontrolleri yapılır.

Sağlık kontrolleri sırası ile köpeklerde kene ya da bit gibi bulaşıcı bir takım durumların olup olmadığı başta olmak üzere tüy, kulak ve tırnak kontrolleri ile gerçekleşiyor. Bunun yanı sıra köpeklere bulaşıcı hastalık olup olmadığı da pansiyonda sürekli olarak hizmet veren uzman veterinerler tarafından inceleniyor. Sağlık sorunu olmayan köpekler kendi türlerine uygun ya da anlaşabilecekleri köpeklerin bulunduğu barınaklara yerleştiriliyor. Köpeklerin bulunduğu barınakların temizliği de günlük ya da haftalık olarak yapılmaktadır.

Böylece kişiler köpeklerini güvenle emanet ettikleri pansiyonlarda köpeklerimin çok daha rahat ve huzurlu olmalarını sağlayabiliyor. Köpek pansiyonlarında aynı zamanda köpeklerin eğitim alabilmeleri de mümkün. Uzman eğiticiler tarafından köpekler sizin istediğiniz zaman aralıklarında eğitim alabilirken dilerseniz aylık ya da üç aylık olmak üzere de eğitim alabiliyor. Köpeklerin oyun ihtiyaçları da pansiyonlar da çalışan görevliler tarafından yapılmaktadır. Köpekler oyun ya da tuvalet zamanında kapalı alanlardan çıkarılarak günlük olarak gezdiriliyor. Böylece köpeklerin gün içerisinde çok daha huzurlu olması sağlanıyor.

Üsküdar Köpek Pansiyonu

Köpek eğitim alanları ya da köpek pansiyonlarında çeşitli eğitimler uygulanmaktadır Öncelikle köpeğiniz küçük ise ve tuvalet eğitimini henüz almadıysa bu pansiyonlarda köpeklerin tuvalet eğitimlerine öncelikli olarak yer veriliyor. Köpekler tuvaletlerini uzman eğitimciler tarafından çok kısa sürede öğrenebiliyor. Bunun yanı sıra köpek eğitimlerinin yapıldığı pansiyonlarda temel komutlar da köpeklere öğretilebiliyor. Köpek eğitiminde temel komutların önemli bir yeri vardır.

Köpek eğitimi köpeklerin ne yapmaları ya da ne yapmamaları hakkında bilgi verici olduğundan dolayı sahiplerin günlük hayatta köpekleri ile daha iyi anlaşmasına yardımcı oluyor. Köpek pansiyonlarını tercih ederken köpeklerin nasıl bir eğitim aldıklarını da zaman zaman kontrol etmenizde fayda vardır. Kaliteli köpek pansiyonlarında köpeklerin beslenmesi de önemli bir yer tutuyor. Köpeklerin yalına ya da cinsine uygun beslenme yapılırken aynı zamanda sahipleri tarafından beslenmeleri için uygun görülen besinler de köpeklere veriliyor. Böylece köpeklerin alışmış olduğu düzen bozulmadan köpek bakımı ve köpek eğitimi gerçekleştirilmiş oluyor. Bu da köpeklerin sahipleri ile çok daha iyi anlaşmasını sağlıyor.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir