Fatih Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Fatih Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 127
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Bir köpek sahibi olmak insanlar için elbette gelişen en güzel durumlardan birisi olarak görülebilir. Sevimli ve sevecen yapılarından dolayı köpekler, bulundukları her ortama belli açılardan mutluluk katmasının yanı sıra, çeşitli işler açısından da kullanılmaktadırlar. Güvenlik ya da av gibi amaçlar için de köpeklerden yararlanılma durumları çok olmaktadır. Her ne kadar köpek beslemek basit bir iş gibi algılanabilse de, köpek beslemek oldukça ciddi bir sorumluluktur. Özellikle apartman dairelerinde beslemek için bir köpek almaya karar verenlerin, ciddi bir sorumluluk altına girdiklerinin bilinmesi gerekir.

Köpeklerin eğitiminden, bakımına, tuvaletinden yemesine kadar birçok ihtiyaçları bulunmaktadır ve bu ihtiyaçların eksik olması durumunda ortaya birçok sorun çıkmaktadır. Bunun haricinde köpeklerin barında, beslenme ve eğitme gibi problemleri aşıldığı zamanlarda bile, insanlar açısından zaman zaman bazı günlük problemler de ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan en sık rastlanılan durum; tatil, seyahat, iş gezisi ya da herhangi bir sebepten dolayı gidilen uzun yolculuklarda köpeği emanet edebilecek bir yer bulabilmektedir.

Fatih Köpek Pansiyonu

Birlikte yaşanılan köpekler belli bir süreden sonra aile içinden birisi gibi olduğu için, insanlar köpeklerine her durumda aşırı bağlılık duyarlar. Emanet edecekleri yerlerde iyi bakılmasını ve ilgi görmesini isterler. Köpekler bu gibi durumlarda genellikle komşulara ya da aileye yakın birilerine teslim edilir. Ancak köpek bakımı her insan tarafından yapılamayacağı gibi, köpekler bu süreçlerde genel olarak sorun yaşarlar. Beslenmesi, tuvaleti, gezip dolaşması ve diğer tüm aksiyonları köpek açısından probleme dönüşür. Bu amaçla günümüzde tüm bu problemleri ortadan kaldırmak amacıyla bazı köpek pansiyonları kurulmuştur.

Bu köpek pansiyonları özellikle evinde köpek besleyen insanlar için büyük bir hizmet anlamına gelmektedir. Herhangi bir sebepten dolayı evde olmadığınız durumlarda köpeklerinizi bu pansiyonlara emanet edebilir ve güzel bir şekilde bakılmasını sağlayabilirsiniz. Bu pansiyonlar kesinlikle günümüzde bilinen sağlıksız ve kötü koşullara sahip hayvan barınakları ile karıştırılmamalıdır. Bu pansiyonlarda köpeklerin rahat bir şekilde yaşaması için en ufak detaylar bile düşünülmüştür. Köpeklerin kaldığı odalar son derece rahat ve konforlu bir yapıda olmasının yanı sıra, ısıtma gibi en ufak detaylarla bile donatılmıştır.

Köpek Bakımı

Köpeklerinizi emanet edeceğiniz bu pansiyonlar, sizin olmadığınız süre içerisinde en özel bakımı yapacaktır. Bu pansiyonlarda görevli olan tüm personeller, köpek bakımı konusunda uzman olan kişilerdir. Yani köpeğinize tamamen uzman kişiler tarafından gerekli olan tüm bakımlar yapılmaktadır. Aynı şekilde uzman bir veteriner de, her an köpeklerin yanında bulunarak gerekli olan tüm kontrolleri yapmaktadır. Böylece köpeklerin herhangi bir sağlık sorunu yaşamasının da önüne geçer. Köpekler yapıları gereği salgın olmaya ve bunun yaymaya müsait canlılardır. Bu bakımdan pansiyonlarda herhangi bir salgın yaşanıp, tüm köpeklerin bundan etkilenmemesi için veteriner hekim sürekli kontrollerini yapmaktadır.

Fatih Köpek Pansiyonu

Bunun dışında zaten köpekler pansiyonlara alınırken tüm kontrolleri yapılarak alınmaktadır. Aşıları ve diğer sağlık koşulları olmayan köpekler hiçbir şekilde bu pansiyonlara alınmamaktadır. Bu pansiyonlarda aynı zamanda köpeğinize gerekli olan bazı eğitimler de verilebilmektedir. Bunun için pansiyonlarda bulunan uzman eğitmenler, talep etmeniz durumunda köpeğinize bazı temel eğitimleri verebilmektedir. Tatil ya da iş seyahatinizin uzunluğuna göre köpeğinizi buraya rahatlıkla emanet edebilirsiniz. İsterseniz 1 gün, isterseniz 1 hafta, 1 ay ya da daha fazla bir süreyle köpeğinizi buraya emanet edebilirsiniz.

Bu tarz pansiyonları günümüzde özellikle daha gelişmiş şehirlerde bulabileceğimiz gibi, yavaş yavaş diğer tüm şehirlerde de görmeye başlamaktayız. Şuan için bu pansiyonları özellikle İstanbul civarında sıklıkla görebilmekteyiz. Bu civarlardan birisi de Fatih bölgesidir. Fatih Köpek Pansiyonu hizmetlerinden bu civarda yaşayan tüm insanlar rahatlıkla faydalanabilir ve köpeklerini güvenle buralara emanet edebilirler.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir