Köpek Pansiyonu Fiyatları

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonu Fiyatları
  • 0
  • 62
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Son zamanlarda giderek çoğalan köpek pansiyonları, köpek sahipleri tarafından çok fazla ilgi görüyor. Sadece sahipli köpekler için değil, sokakta yaşayan kimsesiz köpekler için de bakım evi olarak görev yapan köpek pansiyonları bulunuyor. Barınak görevinin yanında acil durum sebebi ile köpeğini güvenilir ellere bırakmak isteyen kişiler için de ideal mekanlardır. Köpek pansiyonları orta özellikte, küçük yerleşim alanları oluyorken köpek otelleri arasında tatil köyü niteliği taşıyan lüks konumda mekanlar da mevcuttur. Son günlerde çalışan nüfusun artışının yanında köpek sahiplenen kişilerin de artışıyla köpek pansiyonları aranan ve tercih edilen mekanlardan biri haline geliyor.

Köpek sahipleri, köpekleri konusunda çok hassastır ve acil durumlarda bırakabilecekleri yer çok önemlidir. Ya bir kişi bulunmaz ya da gönül rahatlığı ile bırakılmaz. Bu konuda her bütçeye uygun farklı özelliklerde köpek otelleri Türkiye’nin pek çok şehrinde bulunuyor. Köpek otelleri, köpeği emanet etmeden önce internet üzerinden araştırılması gereken önemli yerlerdir. Büyüklüğü, hizmeti, çalışanları, müşteri yorumları ve fiyatları konusunda bilgilenmek önemlidir. Köpek pansiyonu fiyatları, pansiyon veya otelin büyüklüğüne, semtine veya tasarımına göre değişmektedir. Aynı zamanda ücret içinde dahil olan hizmetler de iyice araştırılmalı bunun sonucunda köpek için en iyisi nasıl olacaksa o şekilde karar verilmelidir.

Köpek Pansiyonu Fiyatları

Köpek Pansiyonu Fiyatları

Pek çok köpek pansiyonu kendi internet sitesi üzerinden pansiyon ile ilgili bilgi vererek tanıtım amaçlı videoları ilgililer ile paylaşıyor. Aynı zamanda köpeklerin yaşam alanlarında bulunan kameralar ile bir günde nasıl vakit geçirdikleri, çalışanlar ile aralarındaki diyologlar izlenerek fikir oluşturulması amaçlanmaktadır. Bu tip tanıtım ve videolar da karar verme sürecinde kişiyi etkileyecek en önemli etkenlerdir. Aynı zamanda pansiyon-otel bünyesinde verilen hizmetler ve kalitesi çok önemlidir. Köpek eğitimcilerinin bulunması ve bırakılan süreçte köpeklere eğitim verilmesi, her gün düzenli olarak beslenme ve gezdirme, sağlık kontrolleri ve aşılarının tamamlanması gibi hizmetler fiyatlandırma aşamasında etkilidir.

Bunların yanı sıra kalabalık şehirlerde ve köpek pansiyonlarının yoğunlaştığı büyük illerde lüks oteller de kendini göstermek için tasarımlarıyla dikkat çekmeye çalışıyorlar. Verdikleri kaliteli hizmetin yanı sıra tasarım ve konforuyla da sevilen ve tercih edilen köpek otelleri de fiyat konusunda daha yüksek ücretler talep ediyor. Orta düzel köpek pansiyonlarında günlük ücretlendirme alt limit olarak 40-50 TL civarındadır. Bu fiyatlandırma içinde temel ihtiyaçlar; günlük beslenme, veteriner gözetiminde kontrol, gün içinde iki kez gezdirme, açık alanda sosyalleşme, egzersizler, gibi hizmetler yer alır. Bu fiyatlandırma içine dahil olmayan hizmetler de genel olarak bakım hizmetleridir.

Manikür, pedikür, banyo, tüy bakımı, itaat eğitimi gibi hizmetler ek ücretler dahilinde uygulanıyor. Özel durumu olan köpekler için de diyet uygulaması veya ilaç tedavisi yapılacaksa da bunlar için ek ücretler talep edilir ve düzenli olarak uygulanır. Belli bir süreyi geçen konaklama işlemlerinde de çoğu köpek pansiyonları indirim uyguluyor. Kaldığı süreçte ilaç tedavisi uygulanması veya ameliyat olması belirlenen köpeğin, sahibinin bilgisi dahilinde işlem yapılır ve ekstra ücret talep edilir. Daha lüks köpek otelleri, günlük fiyat olarak 100 – 150 TL civarında ücretlendirilir. Çoğu köpek otelinde ücretlerin tamamı giriş anında talep edilir. Erken ayrılış olursa para iadesi uygulanmaz. Sokak köpekleri ve müşteri köpekler için belirlenen kapasiteler olabiliyor. Bunun önüne geçmek için de direkt rezervasyonlar alınıyor. Müşteri köpekler için özel odalar mevcuttur. Isınma işlemi klima ile sağlanabilir. Hijyene dikkat edilerek her gün yatak temizliği yapılır.

Köpek Pansiyonu Hizmetleri

Evde samimi bir şekilde yaşayan, her zaman yanında olmasını isteyerek, kolay kolay yanından ayırmayan kişiler için zor durumların çözümü olarak köpek otelleri güvenilir yerler olarak bilinir ve tercih edilir. Her il ve ilçede açılan köpek otelleri zamanla da gelişimine devam ederek her ilden kişilerle buluşuyor. Köpek sahiplerinin araştırma sonucu karar verecekleri bütçeye uygun ve güvenilir köpek pansiyonlarında giriş işlemi yapılırken bazı bilgiler alınır. Köpekler, sahipleri için hassastır ve belli bir düzen varsa bu şekilde devam ettirilmesi önemlidir. Bu konuda çalışan personeller bilgilendirilir, bu konuda hassas davranılır.

Sağlık sorunu olan köpekler konusunda daha dikkatli davranılır ve ilgi gösterilir. Köpek pansiyonlarında en önemli husus köpeklerin sağlığı ve mutlu olmalıdır. Bunun için veteriner gözetiminde istedikleri gibi sosyalleşebilecekleri alanlar da tanınır. Pansiyonların sınırları içinde açık hava bahçelerde gezinti yapabilecekler mekanlar oluşturulmuştur. Sahiplerini aratmayacak şekilde keyifli vakit geçirmeleri sağlanır. Ücrete tabii hizmetler dışında köpeklerin bakım, eğitim veya banyo gibi hizmetleri de mevcuttur. Kalacakları süre uzun ise ek hizmetlerden yararlanılabilir. Köpek pansiyonları sayesinde köpekler, sahipsiz de emin ellerdedir.

Incoming search terms:

  • https://www kopekpansiyonu org/kopek-pansiyonu-fiyatlari-3/
köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir