En ucuz köpek cinsi

PAYLAŞ
En ucuz köpek cinsi
  • 0
  • 234
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Golden ırkı köpekler her yerde karşımıza çıkarlar. Gerek uysallığı gerek ise en ucuz köpek cinsi olması onların bu derece çok olmasında büyük rol oynarlar. Bu köpekler hem çok iyi huyludur hem de sadıktır. Ucuz olması ise talebin çok olması ve bir batında çok yavru vermelerinden kaynaklıdır. Ayrıca birine hediye etmek, çocuklara başarıları karşılığı almak gibi sebeplerle de piyasada değerlerini düşürmüş ve ticari bir hale sokmuştur. Her ne kadar pek de doğru olmayan bir şey olsa da şu an durum budur. Köpeğin ucuzluğundan ziyade sağlığı ve yetiştirilme tarzı önemsenmelidir. Köpekler bize dosttur. Onları ticari meta olarak görmek hiç doğru değildir. Bul golden cinsi köpekler bakımları pek zor olmayan ama çok da basit olmayan köpeklerdir. Öncelikle biraz şımarıktırlar. Eğitime yatkındırlar. Bunun dışında güzel de yemek yerler. Yıkanmaları ve temizlenmeleri biraz vakit alabilir. Tüylerinin bakımı düzenli yapılmalıdır.

En ucuz köpek cinsi

Diğer bir ırk köpek ise alman çoban kurtlarıdır. En ucuz köpek cinsi listesine girebilmişlerdir. Bu da kolay ulaşılabilirliği ve talebin çok olması neticesinde olağandır. Bu köpekler çoban köpekleri olduğundan koruma içgüdüsünü derinden hissederler. Ayrıca çok güzel eğitilebilirler. Bunun için narkotik ve bombacı olarak kullanılırlar. Eğitimsiz yavru bir köpek ucuz fiyatlara alınabilir. Bunun için kriterlerinizi gözden geçirmelisiniz. Enerjileri yüksek olan bu hayvanlar yemek konusunda da iyilerdir. Yani mama masrafları olacaktır ve bunun dışında onu gezdirmenizi isteyecektir. Ayrıca sahibine çok sadıktır. Sahibine adeta taparlar. Diğer insanlara bu kadar ılımlı olmasalar dahi asla saldırgan değillerdir. İş yerinizi ya da bahçenizi korumak için tercih edilebilecek mükemmel ırklardan biridir. Tüyleri uzun olan bu köpeklerin tüy bakımları düzenli yapılmalıdır. İç ve dış parazitleri düzenle yapıldığı taktirde sorun yaşamayacağınız sevimli dostlardandır. Ayrıca kalça çıkığı ve bel problemlerini anatomisi gereği fazlaca yaşayabildiğinden muhakkak veteriner kontrolünden geçirilmelidir.

En ucuz köpek cinsi

En ucuz köpek sınıfında bir diğer köpekte husky ( Sibirya kurdu)dir. Bu güzel mavi gözlü eşi benzeri olmayan köpekler de aynı golden ırkı köpekler gibi ticarete alet edilmiş olduklarından kolay ulaşılabilirdirler. Bu güzel dostlarımız soğuk ortam hayvanıdır. Kesinlikle kalorifer dibinde sıcacık evde rahat ve sağlıklı hayat yaşayamazlar. Ayrıca eğitim açısından iyi olmalarına karşın özgürlüğünü ve dik başlılığını korurlar. Dik başlı olmalarının yanı sıra sahibine sadıktır. Saldırganlığı asla yoktur. Tüyleri sık ve orta uzunluktadır. Hatta uzun bile sayılabilir. Bu köpekler kışın huzurluyken yazın stres altındadır. Yazın onları ıslatmak ve serin yerlerde kalmalarını sağlamak gereklidir. Güzel dostlarımızdan olan huskyler pek fazla söz dinlemez ama kesinlikle çok zekidirler. Evin içinde değil de daha çok bahçede yaşamak için uygundurlar. Evin içinde huzur bulamazlar. Ayrıca ırkların güneş ışınlarından az yararlanması sebebiyle kemik problemleri yaşaması muhtemeldir.

Köpek Eğitimi

Bunun dışında köpeğimizi alırken ederinin çok aşağısında bir fiyat sunuluyorsa bu işin içinde bir iş olabileceğini düşünmelisiniz. Köpeklerin ticari metalar değil canlı olduklarını asla aklınızdan çıkarmamalısınız. Ucuz köpek arayışı nedeni ile bu işi ticarete dönüştürüp köpeklere eşya muamelesi yapılması gibi sorunlar ortaya çıkmıştır. Bu güzel sevim dostları güvenilir yerlerden almaya özen göstermeli hatta çok ucuz köpek istiyorsanız barınakları gezmeye ne dersiniz? Orada zor hayat koşullarında yaşayan minik dostlarımız varken para vermekten kurtulup onların meleği olabilirsiniz. Ayrıca köpeklerin ırk özelliklerini çok iyi değerlendirmeli ve sizin ona bakabileceğiniz özellikler taşıdığından emin olmalısınız. Sorumluluğunuzun bilincine varmalı bu şekilde köpek almalısınız.

 

Incoming search terms:

  • ucuz köpek cinsleri
  • en ucuz köpek cinsleri
  • en ucuz köpekler
  • ucuz köpekler
köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir