Şile Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Şile Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 101
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Evimizde baktığımız köpekler ailemizin bir bireyi haline gelmektedir. Genellikle köpekler sahibine alışması için yavruyken alınırlar. Bu nedenden dolayı da köpekler uzun süre bizimle birlikte yaşamakta ve ailemizin bir parçası olmaktadır. Üzüldüğümüz, sevindiğimiz tüm zamanlarda baktığımız köpekler hep yanımızda olmuştur. Köpeklerin yaşama yılı cinsine, ırkına, yaşadığı ortama, sağlık durumuna, beslenmesine, fiziki hareketliliğine göre değişmekle birlikte ortalama 14-18 yıl arasında değişmektedir. Bu da demek oluyor ki yavruyken aldığımız bir köpek en az 14 yıl bizimle birlikte yaşamaktadır. Bir köpekle geçirilen 14 yıl kısa bir zaman dilimi değiştir.

Bu 14 yıl içerisinde köpeğimizle birlikte birçok güzel ve eğlenceli anlar yaşamışızdır. Bu nedenle ailemizde annemizin, babamızın ya da kardeşlerimizin yeri nasılsa beslediğimiz bir köpeğin yeri de aynıdır. Bir köpek yavruluğundan ölümüne kadarki her döneminde bize ihtiyaç duymaktadır. Köpekler maalesef kendi ihtiyaçlarını kendilerinin karşılayabilmesi gibi bir durumu söz konusu değildir. Bu nedenle beslenmesin de, eğitiminde hep bize ihtiyaç duyarlar. Evcil hayvanları bizlerden ayıran en büyük özellik de zaten budur. Bir köpek yemeğini kendi kendine hazırlayamaz, suyunu kendisi koyamaz, eğitimini kendisi sağlayamaz.

Şile Köpek Pansiyonu

Eğer bir köpeğin iyi beslenmesini sağlarsak, düzenli veteriner kontrollerini yaptırırsak köpeğimiz daha uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşayacaktır. Aynı şekilde özellikle yavruluk döneminde köpeğimize iyi bir eğitim vermişsek köpeğimiz bu eğitim sayesinde tüm hayatı boyunca güzel davranışlarda bulunacaktır. Anlayacağınız bir köpeğin hayatı her açıdan tamamen bize bağlıdır. Bir köpeğin her açıdan bize bağlı olduğu bilinciyle köpeğimizi birçoğumuz hayatımızın her alanında yanımızdan ayırmamaya, en iyi şekilde beslenmesine ve iyi bir eğitim almasını sağlamaya özen göstermekteyiz. Her ne kadar gittiğimiz her yere köpeğimizi götürmeye özen göstersek de bazı durumlarda köpeğimizi yalnız bırakmak zorunda kalmaktayız.

Şile Köpek Pansiyonu

Birçoğunuz denizde sahibiyle birlikte yüzen köpek görmüştür. Aynı şekilde bir geziye köpeğiyle katılanlar görmüşsünüzdür. Ya da trafikte arabada giderken yanımızdaki arabada bir köpek görmek çok alışılmadık bir durum değiştir. Bütün bunlara rağmen bazen köpeğimizi bizimle birlikte gelmesini engelleyecek durumlar olabilir. Örneğin bir cenazeye giderken köpeğimizi götüremeyiz. Ya da şehirlerarası otobüslerde yolculuk yaparken köpeğimizi de yanımıza alamayız. Bu gibi durumlarda köpeğimizi güvenle bırakabileceğimiz köpek oteli ya da köpek pansiyonları bulunmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bir köpek kendi ihtiyaçlarını kendisi gideremez, mutlaka birinin ona bakması gerekmektedir.

Köpek Bakımı

Bu nedenle de köpeğimizi evde tek başına bırakma gibi bir lükse sahip değilizdir. Bazen köpeğimizle ilgilenmesi için çevremizdeki tanıdıklarımızdan, akrabalarımızda yardım isteyebiliriz ancak bu da her zaman mümkün olmayabiliyor ya da köpek bakımı konusunda bilgi sahibi olmayan tanıdık ya da akrabalarımıza köpeğimizi bakması için bıraktığımızda aklımız hep köpeğimizde kalıyor. İşte bu gibi durumlarda imdadımıza köpeklerimizi bir süreliğine profesyonel kişilere bırakabileceğimiz köpek otelleri ya da köpek pansiyonları yetişiyor.

Köpek pansiyonlarında çalışanlar köpek bakımı, beslenmesi ve eğitimi konusunda uzman kişiler olduğu için gözümüz arkada kalmamış oluyor. Aynı zamanda büyük alanlar üzerine kurulan bu köpek pansiyonları köpeklerin oyun oynamaları ve eğlenceli zaman geçirmeleri de sağlamaktadır. Eğer İstanbul Şile tarafında oturuyorsanız bu tarafta birçok Şile Köpek Pansiyonu bulmanız mümkündür. Şile Köpek Pansiyonu olarak öne çıkan bir pansiyon Wof Wof köpek otelidir. Bunun gibi Şile’de daha birçok köpek pansiyonu bulunmaktadır. Şile Köpek Pansiyonu hizmetleri arasında evden alma ve geri eve bırakma gibi seçenekler de vardır. Siz seyahatinizi yaparken Şile Köpek Pansiyonları ile gözünüz arkada kalmayacak, köpeğiniz güvende olacaktır.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir