Üsküdar Köpek Eğitimi

PAYLAŞ
Üsküdar Köpek Eğitimi
  • 0
  • 74
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Her bir köpek sever köpek sahibi olmak istemektedir. Ancak köpek sahibi olmak istemek kadar kolay değildir. Köpeğe sadece bir ev ve yemek vererek köpek sahibi olunmaz. Çünkü bir köpeğe bakmak sevgi, sabır, özveri ve sorumluluk gerektiren bir iştir.

Köpek İhtiyaçları Nelerdir?

Köpek sahiplerinin birebir ilgilenmeleri gereken en önemli konu köpeğinin ihtiyaçlarını, ona en çok fayda sağlayacak şekilde gidermesidir. Bunlar öncelikli olarak köpeğin barınma ve beslenmesini kapsamaktadır. Bunun yanı sıra köpeğin sağlığına dikkat edilmelidir. Sağlığın kontrol edilmesi, dönemlik aşılarının yapılması için düzenli veteriner hekim tarafından muayenesinin yapılması gerekmektedir. Ayrıca köpeğin sağlığını doğrudan etkileyen beslenmesine dikkat edilmesi gerekmektedir. Köpeğin yaşına, cinsiyetine, ırkına bağlı olarak beslenmeleri farklılık göstermelidir.

Üsküdar Köpek Eğitimi

Köpeğin barınma ihtiyacı için bahçeli evler en uygunudur. Ancak bahçesi olmayan evlerde yaşayan köpekler için sadece onlara ait bir alan bırakılmalıdır. Yemek kabı, su kabı ve varsa tuvaleti için de ayrı alan ihtiyacı duyulmaktadır. Köpeğin tuvaleti yattığı yerden uzakta olmalıdır. Ancak yemek ve su kabı sürekli bulunduğu alanlara yakın bırakılabilir. Köpeğin beslenmesi onun en temel ihtiyacıdır ve ırkına, kilosuna, yaşına ve cinsiyetine göre değişik beslenme programları uygulanmalı ve onlara uygun mamalar verilmelidir. Örneğin Pomeranya cinsi köpekler küçük ebatlarda sevimli hayvanlardır. Pomeranya köpekler, bir Sivas Kangalının yiyebileceği gıdaları ve yediği miktarlarda tüketemezler. Aynı şekilde Kangal ya da Pittbull gibi büyük köpeklere, Pug, Boston Terrier gibi küçük cins köpeklerin beslenme miktarları yeterli gelmeyecektir. Ayrıca köpeklerin yine ırklarına bağlı olarak gıdalardan alması gereken protein, vitamin ya da mineraller farklılık gösterdiğinden, mama seçimi oldukça önem taşımaktadır.

Köpeğin sağlığı için beslenmesine dikkat edilirken, belli dönemlerde veteriner hekim tarafından gelen sağlık taramalarının ve aşılarının yapılması gerekmektedir. Bu düzenli kontroller ve aşılar köpeğin olası hastalıklara yakalanmasına engel olabilmektedir. Köpek sahibi olmak tüm bu sorumlulukları yerine getirmekle sınırlı değildir. Köpekler insanlarla iletişimi güçlü hayvanlardır ve bu nedenle sahipleriyle duygusal bağ kurabilmektedirler.

Üsküdar Köpek Eğitimi

Köpekler insanlarla iletişim kurabilen ve eğitildiklerinde davranışlarını sahiplerinin komutlarına göre düzenleyebilen zeki hayvanlardır. Bunun için hemen her köpeğin eğitime ihtiyacı vardır. Eğitimin temelinde yine sevgi bulunmaktadır. Köpek eğitim merkezlerinde yapılan uygulamalar şiddete ve cezaya dayalı uygulamalar yerine ödül ya da sadece sevgi belirtisiyle yapılmaktadır.

Türkiye’nin birçok ilinde köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır. Bunlardan biri de İstanbul Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar Köpek Eğitimi merkezleridir. Üsküdar yeşil alanları geniş bir semttir. Bu bölgede yaşayan hayvan severler sokak hayvanlarını korumak için çeşitli çalışmalar yapmaktadırlar. Bu nedenle semtin sınırları içerisinde birden çok köpek eğitim merkezleri bulunmaktadır. Bu merkezlerde verilen başlıca eğitimler şunlardır; çevreye uyum eğitimi, diğer köpeklerle sosyalleşme, sahibi ile iletişim, beslenme, diğer insanlarla iletişim gibi temel eğitimlerdir. Özellikle iletişim eğitimlerinde köpek sahiplerinin de orada bulunup eğitimlerin nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmaları ve yanı sıra köpek ile iletişimi için birlikte de uygulamalar yapılması gerekebilmektedir.

Temel itaat ve iletişim eğitimlerinin dışında, ileti itaat eğitimleri, uzaktan itaat eğitimi, koruma eğitimi, yerden veya havadan iz takibi eğitimi, canlı arama eğitimi, show eğitimi ve benzeri eğitimlerde verilmektedir. Bunların yanı sıra köpeğin psikolojik sorunlarının çözümü için de sahipleri tarafından talep edilmektedir. Üsküdar Köpek Eğitimi merkezlerinde uzman köpek eğitmenleri ve köpeklerin sağlık takibi için veteriner hekimlerin yanı sıra hayvan sever çalışanlar bulunmaktadır. Geniş yeşillik alanları ile de köpeğin kendini doğal ortamında hissetmesi sağlanmış ve eğitim için yapılacak uygulamalar için uygun alanlar sunulmuştur.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir