Köpek dostlu oteller

PAYLAŞ
Köpek dostlu oteller
  • 0
  • 9
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpekler, insanların en çok sevdiği ve yararlandığı hayvanların başında gelmektedir. Köpek, sadakatlılığı, güvenilirliği, koruması gibi çeşitli karakteristlik özellikleri ile insanlara adeta yakın bir dost olmaktadırlar. Zaman buldukça onlarla eğlenmeye,stres atmaya yönelik çeşitli faaliyetlerde bulunuruz. Ancak çok yoğun olduğumuzda ya da bir seyahate çıktığımızda köpeğimizi emanet edecek güvenilir bir yer bulmamız gerekmektedir. Bunun için çevremizde bir takım köpek otelleri bulunmaktadır.  Ancak köpeğimizi emanet edeceğimiz bu oteli mümkün olduğu kadar araştırıp incelemeliyiz. Özellikle Köpek dostu oteller sınıfında olup olmamasına dikkat etmeliyiz. Eğer köpeğinizi rastgele seçilmiş bir otele bırakırsanız, otelin iyi olmaması takdirde köpeğinizde bir takım psikolojik sorunlar oluşabilmektedir. Köpek buralarda kendini rahat hissetmeyip geri dönüşümü zor bir takım problemler kazanabilmektedir.

Köpek dostlu oteller

Bilindiği üzere köpek dostu oteller bir takım kriterlere sahiptir. Bunun için sizde seçeceğiniz otelin bu kritelere uymasına son derece dikkat etmelisiniz. Öncelikle Köpeğinizi emanet edeceğiniz otelde uzman veterinerler bulunmalıdır. Aksi takdirde köpeğinizin herhangi bir durumuda zarar görmesi durumunda veteriner olmaması ya da eksik bir takım gereçlerinin bulunması veyahutta veterinerin yeterince uzmanlaşmamış olması durumunda bu hasarlar tedavi edilemeyecektir. Bütün bunların yanında veterinerin hayvan sever olması ve psikoljik açıdan normal olması önemlidir. Köpeğin hareket edebileceği ortam oldukça geniş olmalıdır. Zira köpek buralarda diğer arkadaşları ile çeşitli oyunlar oynayarak stres atabilimelidir. Ayrıca bulunduğu kafeste üşememesi için gerekli önlemler alınmalıdır. Maması düzenli olarak verilmelidir. Daha sağlıklı olması açısından her köpek kendine özel kaplarda beslenmelidir. En önemliside burada bulunan personelin yokluğunuzu hissettirmemek adına köpeklerinize gerekli şefkati ve ilgiyi göstermelidir. Zira köpek sizin yokluğunuza adapte olmada sorun yaşayacak ve kendini yalnız hissedecektir.

Köpek dostlu oteller

Köpek dostlu oteller köpeğinize bir süre bakmasının yanı sıra sosyalleşmesi açısından bayağı faydalı olmaktadır. Sosyalleşme köpeğin yaşamı boyunca sürdürmesi gereken bir olaydır. Köpek kaç yaşında olursa olsun sosyalleşme hayatında sürekli maksimum düzeyde olması gereken bir olaydır. Köpeğin sürekli olarak yabancı insanlarla tanışması, çeşitli çevreler görmesi ve kendi türünden farklı cinsteki köpeklerle iletişim kurma ihtiyacı vardır. Sosyalleşme, köpeğin zamanla fiziksel görüntüsü farklı olan insan,hayvan,çevre gibi nesnelere uyum sağlamasıdır.Köpeğiniz nedenli yeni çevre,yeni bireyler ile deneyimini geliştirirse ileride o kadar hayata uyum sağlayan bir köpek haline gelecektir. Bütün bunların yanında köpek dostu otellerde belirli bir zaman diliminde köpeğe çeşitli eğitimler verilmektedir. Eğitim bir köpek için gerekli olan en önemli işlemlerden biridir. Buralarda köpek bakımının yanı sıra yapılan eğitimler sayesinde köpek sahibi ile daha candan ilişkiler kurabilmektedir. Buralarda genel olarak itaat ve tuvalet eğitimleri verilmektedir.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir