Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Küçükçekmece Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 47
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Küçükçekmece İstanbul’un en önemlisi semtleri arasında ön sıralarda gelmektedir. Kendisiyle aynı isme sahip Küçükçekmece gölünün etrafına kurulmuştur. Bin dokuy yüz seksen yedi yılında Bakırköy’den ayrılarak kurulmuş bir ilçedir. İlçenin şehir yapılanması oldukça düzgün bir şekilde gelişmiştir. Bunun sebebi şehir yapılaşmasının imar kurallarına uygun bir şekilde gerçekleştirilmesinden kaynaklanmaktadır. Semtin yaşam kalitesi oldukça yüksektir. Ulaşım seçenekleri oldukça gelişmiş bir semttir. Bunun en önemli sebeplerinden birisi tem oto yoluna çok yakın olmasıdır. Bu durumda bölgeyi daha önemli bir hale getirmektedir. Sanayi açısından da oldukça gelişmiş bir ilçedir. Bu yüzden iş imkânları oldukça yüksektir. Genel olarak ilçede yaşayan insanlar çalışan insanlardır. İlçe de köpek yetiştiren oldukça fazla hayvan sever bulunmaktadır.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Ancak genel olarak çalışan bir nüfusa sahip oldukları için özellikle tatil dönemlerinde köpeklerini bırakacak bir yer bulmakta zorlanmaktadırlar. Bu da çeşitli problemlere ve sorunlara yol açmaktadır. Küçükçekmece Köpek Pansiyonu bu problemler için önemli bir alternatif olmaktadır. Küçükçekmece’de yaşayan köpek sahiplerinin hayvanların güvenle bırakabilecekleri oldukça güvenli ve başarılı bir kurumdur. Küçükçekmece’de ki hayvan severler böyle bir hizmet alabildikleri için oldukça fazla şanslıdırlar. Küçükçekmece Köpek Pansiyonu köpekler için oldukça faydalı hizmetler vermektedir. Bu sayede köpek sahipleri köpeklerini güven içerisinde bu kurumlara teslim edebilirler. Köpek pansiyonlarının en önemli görevi köpeklere barınabilecekleri güvenli bir alan sunmalarıdır. Bu alanlar köpeklerin kişisel ihtiyaçlarına göre düzenlenmektedir.

Köpek pansiyonlarında köpekler için her türlü durum düşünülmüştür. Köpeklere barınma hizmetinin yanında bir çok farklı ve eğlenceli hizmetler de verilmektedir. Köpeklerin pansiyona kabul edilebilmesi için gerekli olan bazı şartlar vardır. Bu şartlar çeşitli sağlık durumu takiplerini ve aşı durumu takiplerini içermektedir. Pansiyona getirilen köpekler önce uzmanlar tarafından sağlık kontrolünden geçirilmektedir. Sağlık kontrolünden başarıyla geçen köpeklerin aşı durumları da incelenir. Gerekli şartları taşıyan köpekler köpek pansiyonuna kabul edilirler. Gerekli şartları sağlamayan köpekler ise pansiyona kabul edilmezler.

Köpek Bakımı

Şartları sağlamayan köpekler sağlık durumlarının takibi ve düzeltilmesi için uzmanlara yönlendirilirler. Pansiyona kabul edilen köpekler için kendilerine en uygun olan yaşam ortamı seçilir. Kendilerine en uygun yaşam ortamlarına yerleştirilen köpekler sürekli olarak uzman eğitmenler ve veterinerler tarafından takip edilir. Her hangi bir sağlık problemi oluştuğunda oldukça hızlı bir şekilde köpeklere müdahale edilmektedir. Köpeklerin tüy ve tırnak bakımı gibi durumları sürekli olarak uzmanlar tarafından kontrol edilip uygun şartlarda gerçekleştirilir. Köpeklerin beslenme programları uzmanlar tarafından düzenlenmektedir. Beslenme programları köpeklerin alışkanlıklarına ve sağlık durumlarına göre özel olarak hazırlanmaktadır. Köpekler için en uygun ve en sağlıklı olan besinler özenle seçilmektedir. Bu tarz zaruri ihtiyaçlarının yanı sıra hayvanlara özel olarak çeşitli eğlenceli programlar ve spor aktiviteleri de uygulanmaktadır.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Böylece köpeklerin daha fazla sosyalleşmesi sağlanmaktadır. Günlük şehir hayatın da yaşam alanları oldukça daraltılan köpekler için geniş yaşamsal alanlar ve fiziksel alanlar oluşturulmaktadır. Bu sayede köpekler pansiyon da geçirdikleri dönemleri oldukça eğlenceli ve daha sağlıklı bir şekilde tamamlamaktadır. Bu tarz uygulamalar sayesinde köpeklerin sahiplerinden ayrı kaldıkları dönemleri daha verimli bir şekilde tamamlamaları sağlanmaktadır. Aynı zaman da bu pansiyonlar da köpek sahiplerinin isteği üzerine köpekler için daha farklı iş ve sosyal alanda uzmanlar tarafından çeşitli eğitimler verilebilmektedir. Aynı zaman da köpek pansiyonların da farklı cinsten ve aynı cinsten köpeklerin de birbirleriyle kaynaşmaları sağlanabilmektedir. Bazı köpekler bu durumdan oldukça hoşlanırlar. Ancak bu durum her köpek cinsi için geçerli değildir. Bu yüzden uygun olan köpekler uzmanlar tarafından özenle seçilerek bu tarz uygulamalar yapılmaktadır.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir