Alman Kurtlarının Çocuklarla ve Diğer Hayvanlarla İletişimi

PAYLAŞ
Alman Kurtlarının Çocuklarla ve Diğer Hayvanlarla İletişimi
  • 0
  • 66
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Evlerinde veya bahçelerinde bulunan alanda hayvan beslemek isteyenlerin genellikle tercihlerinin başında köpekler bulunmaktadır. Köpeklerde kendi aralarında farklı cinslere ve çeşitlere ait olduğundan fazlasıyla seçenek bulunmaktadır. Bu nedenle ilgi ve istekleriniz doğrultusunda bir köpek sahibi olabilirsiniz.

Alman kurtlarının diğer köpeklerden ayrılmasını sağlayan bazı özellikler vardır. Alman kurtları fazlasıyla zeki ve sosyaldir. Karşılarında bulunan kişileri etkileri altında bırakabilirler. Fiziksel özellikleri de parlak ve kızıl renkli tüyleri bulunmaktadır.  Kafa yapıları gövdelerine göre daha büyüktür.  İri gözleri ve dik kulakları olan bu kurtlar dünya da en fazla tercih edilen hayvanlardır.
Alman kurdu satılık kısmını inceleyerek satın alımlarda bulunabilirsiniz.

Alman Kurdunun Fiziksel Özellikleri

Alman kurdu satılık, yapısından dolayı egzersize gereksinim duymaktadır. Bununla birlikte oldukça hareketli yapıdadırlar. Alman kurtlarının tüylerinin yapısı 3 farklı türden oluşur. Uzun, dalgalı ve kalın tüy yapıları bulunmaktadır. En çok görüleni de siyah ten renkli ve yüzü maskeli olarak görünen biçimdedir.

Bazı Alman kurtlarında da siyah, gri ve sarı tüylerin karışımlarında tüy yapıları vardır. Alman kurtları polislerle çalışırken ve itaatlere yönelik eğitimlerini yaparlarken oldukça keyif almaktadırlar. Kaslı vücut yapıları vardır.Ortalama kg olarak 41 kg civarındadırlar. Erkek olan Alman kurtlarının ortalama olarak boyları 61 ile 66 cm arasında değişir. Alman kurtlarının sindirim sistemleri fazlasıyla hassastır. Evde olan yemeklerden verilmesi bu cins köpeklere zarar verecektir.

Bu cinslerin en çok ihtiyacı olan kuru mamadır. Alman kurtları 1 yaşına kadar yavru köpekler için olan mamalarla beslenmesi gerekir. Vücutlarının gereksinim duyduğu enerjiyi mama ile karşılamaktadırlar.
Evdeki yemeklerin verilmesi hem sindirimlerine zarar verir hem de bazı hastalıklara sebebiyet verecektir.  Bu sebeple veterinerlerin önerdiği ölçülerde ve markada mama kullandırılmalıdır.

Yavru Alman Kurtları

Yavru Alman kurdunun, sağlıklı bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için daha küçükken çok iyi bakılması gerekir. Aynı zamanda doğru beslenmenin sağlanması da oldukça önemlidir. Bu cinsler çok zekidir. Dünya da en fazla beğenilen köpeklerdendir. Yüksek atletik yapı, zekaya ve fazla güçlü olma özelliklerine sahiptirler.

Bu özellikleri sayesinde diğer köpeklerden ayrılan nokta Alman kurtlarıdır.
Alman kurdu satılık hayvanlar, iyi yetiştirilmediklerinde ve eğitimler verilmezse fazlasıyla saldırgan olabilirler. Bundan dolayı yavruyken eğitiminin iyi bir şekilde verilmesi en doğru noktadır. Yavrular zamanlarında evin içerisinde çok hareketli olmaktadırlar. Enerjinin atılması için kesinlikle dışarı çıkmaya ihtiyaçları olur.
Günlük yürüyüşler ile sağlıklı oluşuna destek sağlar. Çok zeki olduklarından eğitim verilmesi fazlasıyla kolaydır. Alman yavru köpeklerinin öğrenme kabiliyetleri büyüdükleri hallerine göre kat kat fazladır. Öğretilecek ne varsa her şeyi kısa zaman içinde öğrenirler.


İyi eğitimli olan Alman kurdu satılık, özellikle yavru cinsleri çocuklar ile harika vakit geçirirler. İçgüdüsel olarak çocukları çok sevdiği ve tehlikelere yönelik onları korumaktadırlar. Çocuklar her ne kadar sevilse de iri cüsseden dolayı istemeden incitilebilir.Genel de bu hareketi yanlışlıkla çarpmadan kaynaklıdır. Çok sevecen kişiliği ile Alman kurdu çocuklu aileler için harika bir seçimdir.

Alman kurdu yavruluk sürecinden beri diğer evcil olan hayvanlar ile tanıştırıldığında güzel bir arkadaş olmaktadırlar. Fakat daha küçük hayvanlar ile çok fazla uğraşmaktadır. Genel de Alman kurdu alan kişiler belirli bir zaman profesyonel eğiticilerden yardım almalıdır. Ayrıca iyi eğitim almayan Alman kurtları çevrelerine zarar verebilmektedir. Genellikle de bahçesi olan evlerde beslenmesi gerekmektedir. Sitemiz üzerinden tüm detayları inceleyebilir, Alman kurdu satılık kısmını inceleyerek satın alımlarda bulunabilirsiniz.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir