Bayramoğlu Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Bayramoğlu Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 163
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

İstanbul’un Anadolu Yakasında bulunan şirin, yeşil, denizi ve doğası harika olan bir yazlık beldesidir. Bayramoğlu, Darıca’ya bağlıdır, kuş cenneti ve bir de hayvanat bahçesi vardır bu güzel beldede. Daha çok yazlık olarak kullanılan bu belde çay bahçeleri, dondurmacıları, lokantalarıyla meşhurdur. Mükemmel bir doğa güzelliği vardır, insanlar kalabalıktan kaçmak ve temiz bir nefes almak için buraya akın ederler. Doğasının güzelliği ile bilinen Bayramoğlu köpek pansiyonu olması ile de bilinir. Bayramoğlu Köpek Pansiyonu bu beldede köpek pansiyonu arayanlar için harika bir seçenektir. Çünkü burası doğası itibarıyla tam yaşanacak bir yerdir. Hayvanların da çok seveceği oksijen deposu, sakin sessiz, iyot kokusu olan doğanın içerisinde bir beldedir. Böyle bir alanda bulunan köpek pansiyonunda konaklayacak köpekler kadar mutlu olacak başka bir canlı yoktur. Şehrin karmaşasından uzakta, gerçek doğal hayatın tüm güzelliklerini sunan ve temiz havanın verdiği sağlıkla iç içe olabilecekleri bir yerdir. Bayramoğlu köpek pansiyonuna köpeğinizi bırakmak için çok fazla düşünmenize gerek yoktur, buraya gelerek en doğru kararı vermiş olursunuz.

Bayramoğlu Köpek Pansiyonu

Bayramoğlu Köpek Pansiyonu

Siz köpek sahipleri işlerinizi halletmek için evden uzaklaşmak zorunda kaldığınız zamanlarda çok değerli varlıklarınız köpeklerinizi pansiyonlara emanet edebilirsiniz. Pansiyonlarda onlara en az sizin kadar iyi bakılacağından emin olabilirsiniz. Buraya gelen köpekler her biri sizin emanetiniz olarak görülür ve emanetlere en iyi şekilde bakmak gerekir. Gelen her köpekle tek tek ilgilenilir ve ihtiyaçları karşılanır. Hangi köpek nasıl bir ilgi bekliyorsa, nasıl bir bakım gerektiriyorsa ihtiyacı doğrultusunda bakım sağlanır. Hiç bir şekilde es geçme gibi bir durum söz konusu değildir, onları mutlu etmek için her türlü imkanlar kullanılır. Buraya gelen köpek buradan mutlu ayrılır ve tekrar gelmesi gerektiği zamanlarda koşa koşa gelir.

Pansiyonlarda Bakım ve Beslenme

Pansiyonlarda her köpek için ayrı bölümler tahsis edilmiştir, köpek kendini evinde hissedebilsin diye evde ki ortama uygun ayrı kalabileceği alanlarda kalması sağlanır. Kalabalık ortamda yaşamaya alışık olmayan köpek kalabalık ortamda uyuma ve dinlenme sağlayamaz. Bu nedenle yalnız kalıp dinlenmesine olanak tanınır. Kaldıkları bölmeler soğuk ve sıcağa karşı korumalıdır, soğuk havalarda ısıtma sistemi, sıcak havalarda serinleticiler uygulanır.

Beslenme konusunda ise kaliteli ve sağlık güvencesi olan mamalar kullanılır, alışkın oldukları lezzetler doğrultusunda mamalar verilmeye gayret gösterilir. Köpek, alışık olmadığı tatlar yemek istemeyebilir ve yemesi için zorlanılırsa ters tepki yaratıp psikolojisi bozulabilir. Ancak sevdiği ve yemekten hoşlandığı tatlar verilirse severek karnını doyurur ve mutlu bir şekilde yemeğini yemiş olduğu için psikolojisi de düzgün olur. Verilen mamaların protein oranlarına dikkat edilir, enerjilerini toplayabilmeleri ve sağlıklı beslenebilmeleri için protein, vitamin ve mineral bakımından zengin beslenmeleri gerekir. Uzman veteriner hekimler almaları gereken besin maddelerini ayarlarlar ve dengeli beslenmelerini sağlarlar.

Pansiyonda Sosyal Hayat

Bayramoğlu Köpek Pansiyonuna gelen köpekler cinsine göre ve ırkına göre kısım kısım ayrılırlar. Aynı kategoriye giren köpekler birlikte oyun saatleri geçirebilirler. Kalabalık ortamlarda bulunmayı öğrenebilmeleri için böyle aynı ortamlarda bulunmalarına imkan tanınır ve köpeklerin sosyalleşmeleri sağlanır. Eğitmenler gözetiminde ve öncülüğünde birlikte hareket etmeyi, oyun oynamayı, karşılıklı birbirlerine zarar vermeden birlikte olmayı, kalabalık ortamları tanımaları sağlanır.

Köpek pansiyonları bir nevi köpekler için tatil imkanı tanınan merkezler olarak sayılabilirler. Çünkü burası onlar için değişik bir ortamdır, sıradan hayatlarının dışında özel zamanlar geçirebildikleri, eğlenceli, neşeli ve hareketli dakikalar yaşayabildikleri yerlerdir. Buraya geldiklerinde mutlu ve enerjik olurlar, değişik bir ortama girmenin verdiği heyecanla dolarlar.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir