Köpek Pansiyonu Fiyatları

admin 6 sene önce

Köpek pansiyonları günümüzde giderek yaygınlaşmaya başlamaktadır. Köpek pansiyonlarının sayısı da elbette evcil hayvan sayısına oranlı olacaktır. Özellikle evcil hayvanların yoğun olarak bulunduğu bölgelerde köpek pansiyonlarına daha fazla ihtiyaç olacaktır. Özellikle günümüzde insanların iş hayatı içerisindeki aktif olma oranları daha fazladır. Yani günlük hayat içerisinde insanlar sürekli meşgul olmakta ve sık sık iş nedeni ile seyahatlere çıkabilmektedirler. Bu gibi durumlarda köpeklerin emanet edilebileceği bir yer olması gerekir.

İnsanlar genelde köpeklerini bir yakınlarına ya da komşularına emanet etmeyi düşünebilir. Ancak, köpek bakımı sanıldığı kadar kolay bir iş olmadığı için, bu süre boyunca köpeğiniz bazı sorunlar yaşayabilmektedir. Bu ihtiyaç nedeniyle günümüzde köpek pansiyonları kurulmuştur. Bu pansiyonlar sizlerin meşgul olduğu her zaman diliminde köpeklerinize konaklama imkânı vermektedir. Her türlü iş veya tatil amaçlı seyahatinizde köpeğinizi bu pansiyonlara bırakarak daha güzel bakılmasını sağlayabilirsiniz. 

Köpek Pansiyonu Fiyatları

Bu köpek pansiyonlarının günümüzde özellikle gelişmiş şehirlerde yoğun olarak bulunduğu görülmektedir. Bunun nedeni ise gelişmiş şehirlerdeki evcil köpek sayısının daha fazla olmasıdır. Özellikle İstanbul gibi çevrelerde birçok köpek pansiyonu bulunmaktadır. Köpek pansiyonu fiyatları da her bütçeye uygun olabilmektedir. Köpek pansiyonu fiyatlarının alt limiti genel olarak 40-50 TL civarı olmaktadır. Bu fiyat da son derece makul bir ücrettir. Pansiyonların lüks yapılarına ve donanımlarına göre bu fiyat artabilmektedir. Günlük 150-200 TL civarı fiyatlarda da köpek pansiyonları olduğunu görmek mümkündür. Kendi bütçenize uygun olarak bir köpek pansiyonu rahatlıkla bulabilir ve köpeğinizi rahatlıkla emanet edebilirsiniz.

Köpek pansiyonları konusunda günümüzde ortaya çıkan herhangi bir suiistimal söz konusu değildir. Bilindiği gibi bu konuda medyaya yansıyan bazı barınaklar söz konusudur. Hayvanlara kötü şartlarda bakan bazı barınakların olduğu bilinmektedir. Köpek pansiyonları konusunda bu tarz bir suiistimal meydana hiçbir şekilde gelmemiştir. Bu pansiyonlar köpeğinize en güzel şartlarda bakarak, gerekli olan tüm bakımlarını yapmaktadır. Tam donanımlı yapıda olan bu pansiyonlar, köpeğiniz için gerekli olan her hizmeti sunmaktadır. Bu pansiyonlarda köpeğinizi istediğiniz kadar konaklatabilirsiniz. Günlük, haftalık ya da aylık olarak köpekler bu pansiyonlarda konaklayabilir. Dilerseniz pansiyon yetkilileri köpeğinizi gelip evinizden alıp, aynı şekilde evinize kadar da bırakabilmektedir. İnsanların bu pansiyonlar konusunda tedirgin olduğu konulardan birisi de sağlık konusudur.

Köpek Bakımı

Çünkü insanlar bu pansiyonlarda başka köpeklerin olduğunu da bilmektedir. Bu nedenle bazı salgınlar yaşanabileceği konusunda tedirgin olabilmektedir. Ancak köpek pansiyonlarında bu konuda herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli olan tüm önlemler alınmaktadır. Köpekler bu pansiyonlara alınırken gerekli olan tüm kontrolleri yapılarak alınmaktadır. Aşıları eksik olan köpekler hiçbir şekilde pansiyon içerisinde alınmamaktadır. Aynı şekilde pansiyonda sürekli olarak bulunan bir veteriner hekim, gün içinde köpekleri gözetim altında tutmaktadır. Böylece pansiyonda hiçbir şekilde salgın türü bir sorun yaşanması mümkün olmamaktadır. Zaten pansiyona alınan köpek sayıları da aşırı olmamaktadır. Genellikle 40-50 civarı köpek aynı anda burada konaklatılmaktadır. Yani köpek sayısı çok fazla olmadığı için, köpeğinizin bir sorun yaşaması da çok fazla mümkün olmamaktadır. Pansiyonlarda köpekler için tek başına odalarda kalma imkânı da verilmektedir. Dilerseniz köpeğinizi tek kişilik odalarda da konaklatabilirsiniz.

Köpek Pansiyonu Fiyatları

Pansiyonlarda köpeklerin beslenmesi, bakımları ve hatta sosyalleşmeleri gibi durumları siz belirlemektesiniz. Köpeğinizin yemesini istediğiniz mamaları pansiyona bildirerek, sadece bu besinleri yemesini sağlayabilirsiniz. Aynı şekilde bilindiği gibi pansiyonlarda diğer birçok köpek ırkı bulunmaktadır. Yani köpeğinizin burada başka köpeklerle sosyalleşme imkânı bulunmaktadır. Dilerseniz köpeğiniz burada başka köpeklerle sosyalleşebilir, ancak talep etmeniz durumunda köpeğiniz diğer cinslerle uzak da tutulabilmektedir.

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.