Satılık AmericanCocker Fiyatları

PAYLAŞ
Satılık AmericanCocker Fiyatları
  • 0
  • 9
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Amerikan cocker köpek yavrusu satın aldığınızda son derece dikkatli olmalısınız. Sadece saygın bir yetiştiriciden satın almalısınız. Köpek yavrusu fabrikasından veya evcil hayvan mağazasından aldığınız köpeklerin soylarına çok dikkat etmelisiniz. Hassas Cocker, iyi bir yetiştiriciden olduğu ve düzgün sosyalleştiği zamanlarda bile biraz gergin olabilir. Bu yüzden Amerikan cocker aldığınız zaman aşılarının tam olduğuna mutlaka dikkat ediniz eğer aşıları tam değilse mutlaka yaptırınız ve bir veteriner hekime kontrol ettiriniz. Sevimli ve akıllı olmaları onların evde besleme kolaylığı açısından en çok tercih edilen evcil hayvan olmalarına yararken, Satılık AmericanCocker Fiyatları sahiplenecekler için biraz fazla gelebilir. Ancak ırkının bütün özelliklerini barındıran Amerikan Cocker’ler için ideal fiyattadırlar. Evcil hayvan sahiplenmek, dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye’de de yükselen trend durumunda ancak bu trende uymanın karşılığında belli bir miktar ücret ödemeniz gerekmektedir.

Satılık AmericanCocker Fiyatları

Satılık AmericanCocker Fiyatları

Amerikan cocker iyi bir ev arkadaşı ve av köpeğidir. Cocker oyun oynamaktan ve çocuklarla avluda dolaşmaktan mutluluk duyar. Cocker neşeli, sağlam mizaçlı, sevecen, nazik bir köpek ırkıdır ve ailesini mutlu etmekten başka bir şey istemezler. Cocker küçük bir köpek ırkıdır. Bir apartmanda veya küçük bir evde rahatça beslenir. Öncelikle iyi bir arkadaştır. İtaat ve çeviklik yarışmaları için kolayca eğitilebilir. Cocker, çocuklara, diğer evcil hayvanlara ve yaşlılarla karşı iyi nazik, sevecen ve güvenilir bir aile arkadaşıdır. Cocker sizi memnun etmek için isteklidir ve ailesine yakın olmayı sever.

Cocker yumuşak bir kişiliğe sahiptir. Sert eğitim yöntemleri onu korkutur, bu nedenle en iyi sonucu almak için yumuşak, tutarlı bir eğitim kullandığınızdan emin olun. Amerikan cocker erkek olanlar 36- 38 cm boyunda, dişiler ise 35-37 cm boyundadır. Erkekler ve dişiler 10 ile 14 kg ağırlığında değişmektedir. Ortalama 12-15 yıl kadar yaşamaktadırlar.

Amerikan Cocker Egzersiz İhtiyacı

Amerikan cocker günde 3 kere yürüyüşe çıkartılmalıdır. Yeteri büyüklükteki bir alanda oynamalarına izin verilmelidir. Hareket halindeyken fırçalamamaya özen gösteriniz çünkü bu durum tüylerinin düğüm olmasına neden olabilir. Amerikan Cocker ırkı köpekler kırsal alanda koşup oynamaya ihtiyaç duyarlar onlara bunun için imkan sağlamalısınız. Amerikan cocker ırkı yüzmeyi çok sever.

Cocker Yatkın Olduğu Hastalıklar

Köpeklerin tüm ırkları gibi belirli koşullara ve hastalıklara yatkındırlar.

Göz problemleri Cocker’ı, körlüğe ilerleyen retina hücrelerinin dejeneratif bir hastalığı, Katarakt, Glokom, göz küresinin basıncının arttığı bir durum ve göz bozuklukları gibi hastalıklara yatkındırlar. Cocker’ın gözlerinde herhangi bir kızarıklık olduğunu fark ederseniz veya yüzünü çok sürtünmeye başlarsa, bir muayene için onu veterinere götürünüz.

Otoimmünhemolitik anemi (AIHA), bir köpeğin bağışıklık sisteminin kendi kan hücrelerine saldırdığı bir durumdur. Semptomlar soluk zamkı, yorgunluk ve bazen sarılıktır. Şişmiş bir karın da gösterge niteliği taşır. Genellikle kalıtsaldır ve hafif veya şiddetli nöbetlere neden olabilir. Nöbetlerin metabolik bozukluklar, beyini etkileyen bulaşıcı hastalıklar, tümörler, zehirlere maruz kalma, şiddetli kafa yaralanmaları ve daha fazlası gibi idiyopatik epilepsiden başka birçok şeyden kaynaklanabileceğini hatırlamak önemlidir. Bu nedenle, köpeğinizde nöbetler varsa, bir kontrol için hemen onu veterinere götürmeniz önemlidir.

Köpek kalça displazisi, kalça soketinin ağrı ve topallığa neden olabilen anormal bir oluşumudur. Kalça displazisi olan köpekler yetiştirilmemelidir. Bir köpek yavrusu satın alıyorsanız, yetiştiriciden ebeveynlerin kalça displazisi için test edildiğini kanıtlamalarını isteyin ve sorun yaşamadan yardım edin.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir