Esenler Köpek Oteli

PAYLAŞ
Esenler Köpek Oteli
  • 0
  • 112
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Esenler İstanbul’un en önemli semtlerinden birisidir.

Çünkü içerisinde Esenler otogarını bulundurmaktadır. Ancak Esenler ilçesinin yaşam standartları oldukça düşüktür. Esenler semti İstanbul’un en kalabalık semtleri arasında ön sıralarda gelmektedir. Esenler ilçesinin nüfusu yaklaşık olarak altı yüz bin kadardır. Nüfustaki bu fazlalık yerleşim planları üzerinde oldukça önemli bir etkileyici faktör olmuştur.  Bu yüzden Esenler semti oldukça çarpışık bir yerleşim sistemine sahiptir. İlçede yeşil alanlar ve açık hava alanları oldukça kısıtlıdır. Yaşam alanı darlığı insanlar ve hayvanlar için oldukça ciddi problemlere yol açabilmektedir. Bölgede ki yaşam alanı darlığı köpekler için de oldukça ciddi bir problem halindedir. Ancak Esenler semtinde ki Esenler Köpek oteli bu problemi büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. İnsanlar tatile ve ya her hangi bir yere gittikleri zaman köpeklerini güvenle bırakabilecekleri bir yer arayışına girerler. Esenler Köpek oteli bu probleme büyük oranda çözüm olmaktadır.

Esenler Köpek Oteli

Esenler ‘de yaşayan köpek sahipleri hayvanlarını güvenle bu kurumlara teslim edebilirler. Köpek otellerinde köpekler için her türlü durumu düşünerek bunun için gerekli alt yapı oluşturulmuştur. Köpek sahipleri köpekleri bırakmak için pansiyona başvurdukları zaman öncelikle köpekler de aranan bazı şartlar vardır. Bu şartlar köpeklerin sağlık durumların ve aşı durumlarını içermektedir. Şartlara uygun olan köpekler otele kabul edilmektedir. Köpeklerin otele girme şartlarını sağladığından emin olunduktan sonra köpeklerin otele kayıtları alınır. Ardından köpekler için uygun olan yaşam alanı belirlenir. Bu yaşam alanın da köpekler için her türlü durum düşünülmüştür. Köpek oteli barınma hizmetinin yanın da birçok hizmet vermektedir. Köpekler sürekli olarak veterinerlerin ve uzmanların gözetimi altındadır. Köpeklerde her hangi bir sağlık problemi olduğunda hemen uzmanlar tarafından takibe alınırlar. Tedavilerde uzmanlar tarafından hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Köpeklerin beslenme programları uzmanlar tarafından özenle hazırlanır. Köpeklerin beslenme programları hazırlanırken sağlık durumları ve beslenme alışkanlıkları göz önünde bulundurulur.

Köpek Eğitimi

Hayvanların tırnak ve tüy bakımları düzenli olarak uzmanlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunların yanı sıra hayvanlar için oldukça eğlenceli aktiviteler de hazırlanmaktadır. Bu uygulamalar sayesinde hayvanlar sahiplerinden uzak kaldıkları süre içinde oldukça eğlenceli bir vakit geçirirler. Esenler gibi bir semtte hayvanların oldukça geniş fiziksel aktivite alanları bulmaları pek mümkün değildir. Esenler Köpek oteli hayvanlar için bu alanları sağlamaktadır. Bu alanlar sayesinde köpekler oldukça eğlenceli vakit geçirirler. Aynı zamanda fiziksel aktivite olarak kendilerini geliştirmektedirler. Köpekler bu aktiviteleri gerçekleştirirken sürekli olarak uzmanlar tarafından gözetim altındadırlar. Köpeklerin otelde kaldıkları süreç içerisindeki sağlık durumlarda sürekli olarak uzmanlar tarafından kontrol altındadır. Köpeklerin aşı takipleri düzenli olarak yapılmaktadır. Bu uygulamaların yanı sıra barınakta bulunan diğer köpeklerle de kaynaşmaları sağlanabilmektedir.

Esenler Köpek Oteli

Birçok köpek cinsi farklı köpek cinsleri ile vakit geçirmekten ve oyun oynamaktan oldukça zevk almaktadır. Ancak bu durum her köpek cinsi için geçerli değildir Bu yüzden öncelikle köpekler ve köpeklerin davranışları üzerinde bazı incelemeler yapılmaktadır. Bu incelemelerde birbirleriyle kaynaşması uygun görülen köpekler kaynaştırılır. Uygun olmayan köpeklerde ise böyle bir uygulama yapılmamaktadır. Aynı zamanda birçok köpek otelinde özel eğitmenler tarafından istenildiği takdirde köpekler için özel eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler köpekler için ve sahipleri için oldukça faydalı olmaktadır. Bu tarz uygulamalar köpeklerin geçirmiş oldukları zamanları oldukça verimli bir şekilde geçirmelerini sağlar. Bu yüzden köpek sahipleri köpek otellerinden ve köpek otellerinin vermiş olduğu hizmetlerden oldukça memnundurlar.

Esenler Köpek oteli ne bırakılan köpeklerin yaşam kaliteleri otelde kaldıkları süre içerisinde oldukça yüksektir. Esenler ‘de bulunan köpek otel verdiği hizmetler sayesinde Esenler’ deki hayvan severler için oldukça önem teşkil etmektedir. Bu köpek oteli sayesinde Esenler’ deki köpek sahipleri güven içerisinde köpeklerini teslim edebilmektedirler

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir