Fatih Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Fatih Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 39
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Evde köpek bakanlar, bu üşün çocuk bakmak gibi olduğunu çok iyi bilirler. Köpekler de tıpkı çocuklar gibi bir takım uğraş isterler. Hele yavru köpeğiniz varsa onu tıpkı bir bebeğe bakar gibi özenle bakmalısınız. Beslenmesinden, uykusuna, banyosundan oyununadır. Hatta en zor olanı da tuvalet eğitimidir. Çünkü yavru köpekler henüz nereye tuvaletlerini yapacaklarını bilemezler ve evin içinde bakıyorsanız odanın herhangi bir yerine birden yapıverirler. Tıpkı bebekler gibidirler yani. Bahçede bakıyorsanız ve bağlı değilse her yerde onların kakasını görebilirsiniz.

Tabi ki uğraşı olsa da dünyanın en sevimli canlılarından biridir köpekler. O kadar tatlıdırlar ki, insanların büyük bir kısmı köpek sahibi olmak isterler. Birçoğu onları çocuğu gibi görür. Tabi köpekler de sahiplerine bir o kadar sadık ve dostturlar. Sahiplerinin sözünden hiç çıkmazlar, hele ki eğitilmişlerse yapabileceği şeylerle sizleri hayretler içerisinde bırakırlar. Tabi köpek bakmak hem bilgi hem de uğraş ister. Köpek bakımı için uygun bir ortamınız ve yeteri kadar zamanınız olması gerekir. En azından günde üç kere onu tuvalet için dolaşmaya çıkaracak bir vaktiniz olmalıdır. Köpekler de oyun oynamak isterler. Onları tasmaya bağlı günlerce evde kapalı tutmak büyük bir haksızlıktır ve bu durum onların mutsuz olmasına yol açabilir.

Fatih Köpek Pansiyonu

Diyelim ki köpeğinize bu kadar ayıracak zamanınız yok o halde siz de köpeğinizi bir köpek pansiyonuna verebilir ve orda güvenle bakılmasını sağlayabilirsiniz. Köpek pansiyonları, köpeklerinizin günlük beslenme, tuvalet, banyo, uyku ihtiyaçlarının yanı sıra onların hem ev hem de doğa ortamına uyumlu birer varlık olmalarını sağlarlar. Burada diğer köpeklerle birlikte yaşarlar ve onlarla uyum içerisinde yaşamayı öğrenerek oyunlar oynarlar ve çok daha mutlu olurlar. Hayvanların en çok ihtiyacı olan şey doğadır. Köpek pansiyonlarında onlara bu imkân sunularak onların doğal ortamlarından uzak kalmamaları sağlanır. Köpekleriniz için hem açık hem de kapalı bir yaşam alanı sunun köpek otellerinde onların ihtiyaçları ve eğitimleriyle ilgilenen eğitimli işinde uzman bakıcıları vardır.

Köpek bakmayı sevenlerin çok olduğu ülkemizde birçok yerde bu tür bir imkânı bulabilirsiniz. Bu yerlerden biri, İstanbul’un kurulduğu bölgeyi kapsayan tarihi ilçesi olan Fatih’tir. Fatih, İstanbul’un merkezidir ve tarihi bir öneme sahiptir. 1928 yılında kurulmuş ve başta Fatih ve Eminönü olarak ikiye bölünmüş vaziyetteyken, 2009 yılında Fatih adıyla tek bir ilçe halini almıştır. 57 adet mahalleye sahip olan Fatih, bir hayli büyüktür ve 8500 yıllık bir tarihi geçmişi vardır. İşte bu ilçede köpeğiniz için de bir yer ayrılmıştır. Yani köpeğinizin bakımını yaptırabileceğiniz bir pansiyon bulma olanağınız vardır. Bunlardan biri olan Fatih Köpek Pansiyonu köpeğinize evindeymiş ve ailesiyle birlikteymiş gibi yaşama imkanı sunulmaktadır. Burada köpeğinizin rahat etmesi için doğal ve sağlıklı bir ortam hazırlanmıştır.

Fatih Köpek Pansiyonu

Evde bakacak ortam yoksa ve ya bi süreliğine tatile çıkıyorsanız ve köpeğinizi bırakacak birileri yoksa Fatih Köpek Pansiyonu imdadınıza yetişir. Köpeğinize uzman kişiler tarafından en iyi şekilde bakılarak onun sizin yokluğunuzu aramaması sağlanır. Burada yemek, uyku, banyo, tuvalet eğitimleri de verilir. Aynı zamanda diğer kişilerin köpekleri ile birlikte oyunlar oynamaları sağlanarak uyumlu bir yapıya sahip olmaları ve güzel vakit geçirmeleri hedeflenir. Siz tatilinizi yaparken köpeğiniz de adeta tatildeymiş gibi güzel ve kaliteli bir zaman geçirebilir. Hem de sadece kapalı bir ortamda değil doğa ortamında tasması olmadan dolaşma imkânı bulabilir, bu ortamda daha mutlu ve daha sağlıklı bir yaşam imkânı bulur.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir