Köpek Pansiyonu Esenler

admin 6 sene önce

Evcil hayvan sahibi olmak son yıllarda git gide artan ve bir ihtiyaç haline gelen keyif verici eğlenceli bir iş haline gelmiştir. Gün içinde biriken stresi atmak ve evinize neşe getiren bu dostlar sayesinde daha huzurlu bir yaşam sürebilirsiniz. Birçok psikoloji uzmanında söylediğine göre evcil hayvan beslemek bireye birçok şey katmaktadır. Öncelik olarak gün içinde biriken stres ve negatifti enerjinizi ev içinde sizi neşe ile karşılayacak bir yol arkadaşı ile atabilirsiniz. Kişide sorumluluk bilincinin oluşmasına da yardımcı olan hayvan beslemek aynı zamanda bireyin anne ve baba olma duygularına hitap eder ve belirli bir zamandan sonra hayvanlarınız sizin için birer evlat gibi olurlar. Bu sevimli canlılara ise en iyi örnek köpeklerdir.

Ülkemizde ki birçok şirketin yaptığı araştırmalar sonucu elde ettikleri statik verilere hayvan sahiplenmeyi düşünen veya hayvan sahibi olan kişiler çoğunlukla köpekleri tercih etmektedir. Bununla birlikte köpeklerin en çok tercih edilmesinin sebebi ise karakter yapıları, duygulu ve hissetme yetenekleri üst seviyede olan hayvanlardır. Karakteristik özellikleri sadakat duygusu sahibine karşı en üst düzeyde, verilen komutları çok çabuk bir biçimde kavrayabilecek kadar zeki ve sahibinin ne istediğini hissedecek kadar hisli ve duygulu hayvanlardır. Köpekler ve insanların ise dostlukları çok eski yıllara dayanmaktadır. Köpekler insanların avlanma, bakıcılık gibi birçok işinde yardımcı olup işçi görevinin altından severek kalkmıştır.

Köpek Pansiyonu Esenler

Günümüz dünyasında ise köpekler hala bu işlerin altından kalkabilmekte ve insanların sadık dostları hatta belirli bir zaman geçtikten sonra sahiplerinin evlatları haline gelmektedir. Köpek bakmak keyif verici ve eğlenceli bir iş olduğu kadar aynı zamanda sabır gerektiren, yorucu ve her zaman pozitif olunması gereken bir iştir. Bununla birlikte köpeğinizle sürekli ilgilenmeli onu ihmal etmemelisiniz. Yukarda söylediğimiz gibi köpekler duygulu ve hisli hayvanlardır. Aksi takdir sahip köpek ilişkisi kurulamaz ve dostunuzla aranızda hiçbir uyum kalmaz. Bunun dışında yoğun ve hareketli bir iş temposunda çalışmaktaysanız, devamlı olarak uzun yolculuklara çıkmanız gereken bir meslek ile uğraşıyorsanız veya aileniz ile birlikte yılın stres ve yorgunluğunu atmak için tatile çıkmak istiyorsanız köpeğinizi maalesef yanınızda götüremezseniz.

Bilindiği üzere oteller, pansiyonlara ve toplu taşıma araçlarına hayvanlar maalesef kabul edilmemektedir. Bu tip can sıkıcı durumlar için hayvan sever kişilerin yoğun ısrar ve çabaları ile birlikte belediyelerinde destek vermesi itibar ile köpek otelleri hizmete açıldı.

Köpek Otelleri

Köpek otelleri siz yokken köpeklerinizle en az sizin kadar ilgilenen profesyonel çalışarak onlara sizin ki kadar keyifli bir tatil yaşatan hayvan tesisleridir. Bu tesislerden biri olan ve kaliteli hizmet veren Köpek Pansiyonu Eseneler hakkında ki inceleme yazımız ise şu şekildedir:

Verilen hizmetleri sayılarla ifade etmek istersek köpekleriniz 15 metrekareden oluşan kaliteli odalarda misafir edilmektedir. 25 metrekareden daha fazla oyun alanı ile de günlük egzersiz ihtiyaçlarını karşılayıp oyunlar oynamaktadır. Bununla birlikte yazın sıcak havalardan bunalan köpeklerinizin serinlemesi için tesise ait olan köpek havuzunda da oyunlar oynatılmaktadır. Köpekleriniz bu ihtiyaçlarını karşılarken bir yandan egzersizlerini yapıp daha sağlıklı bir hale gelecek ve diğer yandan ise sosyalleşecektir. Sosyalleşmenin faydasını köpeğiniz eve dönüp dışarı çıkardığınız diğer hayvanlarla daha olumlu ve pozitif tavırlar sergilediğinde anlayacaksınız.

Köpek Pansiyonu Esenler

Tesisler kendi içlerinde geniş ve yeşillendirilmiş bir gezinti alanına sahiptir. Bu alanda köpeğiniz günde iki defa olmak üzere dışarı çıkarılmaktadır. Tuvalet ve yürüyüş ihtiyaçlarını bu sayede tamamlamaktadır.

Ekstra olarak ise köpeklerinize eğitim hizmetleri sağlanmaktadır. Bu hizmetlerin hepsi ise ücrete dâhil olmaktadır.

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.