Köpek Pansiyonu Arnavutköy Adresi

admin 5 sene önce

Evcil hayvan beslemek büyük sorumluluk ister. Evde en çok beslenen ve en sadık olan hayvan köpeklerdir. Kuşkusuz köpeklerin iyi bir bakıma, özene ve sevgiye ihtiyaçları vardır. Ev sahipleri yaz tatillerin ve diğer tatillerde evcil hayvanlarını özellikle köpeklerini teslim edecek güvenilir bir adres ararlar. Evcil hayvan sahipleri hayvanlarını komşularına veya yakınlarına teslim etmekten çekinebilirler. Hayvanlar komşulara ya da hayvan sahiplerinin akrabalarına yük olabilirler. Yaşadığımız dönemde ise birçok köpek sahipleri hayvanlarını köpek pansiyonlarına bırakırlar. Bu pansiyonların seçimlerinde ise köpek sahipleri tercihten yana kararsız kalabilirler. Köpek pansiyonu Arnavutköy adresi köpek sahiplerinin imdadına koşar.

Sadık Dostlara Güvenilir Geçici Yuvalar

Köpek Pansiyonu Arnavutköy Adresi

Köpek sahipleri artık uzun iş gezilerinde ve uzun ya da kısa tatillerinde köpek pansiyonlarından hizmet alabilirler. Köpeklerin cinsleri ne olursa olsun hizmet Verne pansiyonlarda özenle bakılması gerekir. Bu pansiyonda çalışan personelinde elbette farklı cins köpekler hakkında bilgiye sahip olmaları gerekir. Köpek pansiyonu Arnavutköy adresi tüm farklı cins köpeklere özenle bakım yapar. Eğitimli ve hayvan sevgisini bilen kimseler hayvan dostlarının huylarını bilmelidir. Böylece hayvan sahiplerinin gözleri arkalarında kalmaz. Köpek bakımında köpek pansiyonlarında olması gereken özellikler;

  • Köpeklerin alıştığı beslenme düzenine uygun beslenme şekli hazırlamalıdır pansiyonlar.
  • Köpek sahiplerinin istediği saatlerde beslenmesi yapılmalıdır. Aksi halde köpek bir uyumsuzluk hisseder ve bu durum köpeği sinirli hale getirebilir.
  • Kısa sürelide olsa köpeklerde mama değişimi sindirim sistemlerini olumsuz yönde etkileyebilir.
  • Köpek pansiyonlarında köpeğe alışmış olduğu oyunlar oynatılarak köpek rahatlatılmalıdır.

Tüm bu detaylar hakkında bilinçli olmalıdır pansiyon görevlileri. Bunun dışında köpeklere eğitim verilmesini isterlerse köpek sahipleri belirli periyotlarla köpeklere belirli eğitimler de verilebilinir. Köpek pansiyonları, hijyen açısından önemlidir. Birçok köpek bir arada olduğu için bulaşıcı hastalıklar köpeklerin sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Veteriner hekimler dönüşümlü olarak pansiyonlarda 7/24 bulunmalıdır.

Arnavutköy Köpek pansiyonunda Verilen Hizmetler

Köpek pansiyonu Arnavutköy adresi ile köpek sahipleri ve köpekler oldukça mutludur. Pansiyonda 7/24 hizmet veren veteriner hekimler görev alır. Köpekler pansiyona geldikleri anda veteriner muayenesinden geçirilir. Bunun nedeni ise, köpeklerde kuduz başta olmak üzere, tüy dökümü, vücutlarında herhangi bir yara- bere, mantar, mayt ve şişlik gibi hastalığın olup olmadığı kontrol edilir. Eğer köpeklerde bir rahatsızlık varsa bunun ilaçları temin edilerek köpek muayene edilir. Farklı cinsteki köpekler bir araya getirilmez. Ve her köpeğe ait bir oda bulunmaktadır. Böylece köpekler daha rahat adapte olur ve birbirlerini rahatsız etmezler. Köpek sahipleri dilerse köpeklerinin mamalarını da beraberinde getiriler. Böylece köpek kendi maması ile daha mutlu beslenir. Köpeklere oyunlar oynatılır. Uzun süre kalacak olan hayvanlarda doğa yürüyüşleri gibi yürüyüşler yaptırılır. Sürekli olarak hijyenleri sağlanır. Köpekler, pansiyonlara teslim edilmeden önce köpeğin aşı karnesi, mutlaka köpeklerle birlikte getirilmelidir. Böylece aşı zamanı gelen köpeklere de veterinerler tarafından aşıları yapılır. Köpekler için önemli olan konulardan bir tanesi de tuvalettir.

Tüm köpeklerde tuvalet ihtiyaçları farklılık gösterir bunun için pansiyonda her köpeğin alışkın olduğu zamanlarda tuvalet gezintileri yaptırılır. Eğer köpek sahipleri köpekleri için bir tuvalet eğitimi talep ederlerse pansiyon bünyesinde tuvalet eğitimleri de verilir. Tuvalet eğitimleri sadece köpeğe değil, aynı zamanda köpek sahipleri bu yönde bir talepte bulunursa yine köpek tuvalet eğitimlerinde kullanılan püf noktalar köpek sahiplerine de belirtilir. Köpek karakterine bağlı olarak diğer köpeklerle oynamak isterlerse mutlaka ortak oyun alanlarında köpekler kendi cinsleri ile oyunlar oynayabilirler. Uzun süre pansiyonda kalan köpekler için gazete getirme, terlik getirme gibi alışkanlıklarda kazandırılır.

 

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.