Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Küçükçekmece Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 7
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpekler sahiplerinden yoğun ilgi isterler. Bu yüzden uzun tarihler boyu insanların yanında olarak onların sadakatini kazanmayı kendilerine amaç edinmişlerdir. Köpeklerin insanlara bu kadar yakınlık göstermelerinin nedenlerinden biri de kendilerine yakın hissetmeleridir. Kendilerini insanlara bu derece adamış canlıların en büyük destekçisi de elbette insanlardır. İnsan doğada tek başına yaşayan bir varlık değildir. Kendi dışındaki varlıklara her zaman ihtiyaç duymuştur. Dolayısıyla doğa insan ve köpeği birbirine adeta yoldaş kılmıştır. Köpekler hisleri kuvvetli, hareketli ve akıllı canlılardır. Hafızalarının güçlü olması uzun zamanlardan beri insanlarla iyi ilişkiler kurmalarında önemli bir özellik olmuştur. Ayrıca köpekler duygusal canlılardır. Bu yüzden insanları severken herhangi bir çıkar gütmezler.

Köpekler uzun tarihlerden beri insanın en büyük yardımcısı olmuştur aynı zamanda. Eskiden en büyük geçim kaynaklarından biri olan hayvancılıkta özellikle köpeklerin yardımına ihtiyaç duyulmuştur. Bunun en büyük nedenleri köpeklerin evcilleştirilmeye uygun ve koruma duygularının gelişmiş olmasıdır. Koruma duygusu gelişmiş olan köpekler sizi en büyük tehlikelere karşı uyaran ve koruyan canlılardır. Köpeklerin bu sadakalarına elbette en doğru şekilde karşılık verilmesi gerekir. Köpeklere olan sevginizi göstermeniz onların sevgisinin artmasına sebep olacağından köpeklerler ilişkileriniz daha da güçlenecektir. Köpeklerinize vereceğiniz değerlerden biri de onların eğitimidir.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

Köpeklere eğitim vermek aynı zaman da onlara değer vermek de demektir. Köpeğinizin daha sağlıklı bir ruha sahip olması için eğitimleri son derece önemlidir. Eğitilen köpekler neredeyse hiç saldırgan davranışlarda bulunmazlar. Bunun en büyük nedeni ise eğitilen köpeklerin sosyalleşmiş olmasıdır. Sosyalleşen köpekler insanlarla daha uyumlu bir yaşam sürerler. Eğitilen köpek insan için herhangi bir tehlike oluşturmaz. Bundan dolayı eğitimli köpeklerden kaçınma isteği duymayan insanların köpeklere olan bakış açıları da değişir. Daha önce saldırgan bir köpek ile tanışan bir insan için köpekler son derece tehlikeli canlılar olabilmektedir. Oysa eğitimli bir köpekle vakit geçiren kişiler için köpekler son derece dost canlısıdır.

  Köpeğinizin eğitilmesi için uygun eğitim pansiyonlarını bulmanız gerekir. Eğer İstanbul’un Küçükçekmece semtinde yaşıyor iseniz arama motorundan ” küçükçekmece köpek pansiyonu ” aratması yaparak size en yakın köpek pansiyonlarına ulaşabilirsiniz. Karşınıza çıkan pek çok seçenekten birini tercih ederek araştırmanızı yapabilirsiniz. Köpek pansiyonları için önemli bir araştırma yapmanız da gerekmektedir. Çünkü köpekleriniz sizin yanınızdan tanımadığı birilerinin yanına geçiş yapacaktır. Bu durum da onları fazlasıyla etkileyeceği için bu sürece alışma dönemi oldukça önem kazanacaktır. Bundan dolayı köpeklerinizi emanet edeceğiniz pansiyonların çalışanlarını büyük bir titizlikle incelemeniz tavsiye edilmektedir.

Küçükçekmece Köpek Pansiyonu

  Köpek pansiyonları kadar burada çalışan, eğitim veren, burada veterinerlik yapan kişilerin de incelenmesi gerekir. Bunun yanında köpekleriniz kalacakları yerler, besinler, gibi araştırmanız gereken diğer önemli hususlar da vardır. Bir köpek pansiyonu yalnızca köpeğinizi zor dönemlerde emanet edeceğiniz bir yer olmamalıdır. Köpeğiniz burada zorunlulukla kaldığı bilincini taşır ise yalnızlaşacak, size geri döndüğünde sizden uzaklaşma eğilimi gösterecektir. Oysa sizden ayrılan köpeğiniz yeni yerinde mutlu olur ise size geri dönüşü de bir o kadar verimli olacaktır.

  Köpek pansiyonlarına köpekler alınırken belirli aşamalardan geçerler. Bu aşamaların başında öncelikle sağlık kontrolleri gelir. Bir köpek pansiyonuna köpekler sağlık taramasından geçmeden kabul edilmezler. Öncelikle köpeklerinizin cinsi, yaşı gibi belgeler doldurularak köpeklerin sağlık muayeneleri yapılır. Burada köpeğinize ait bir dosya oluşturulur. Siz köpeğinizi teslim alacağınızda bu işlemler yeniden tekrarlanarak çıkışları yapılır. Bu aşamaların olmadığı pansiyonlarla karşılaşmanız durumunda ise bu durumu gerekli yerlere şikâyet etmeniz büyük önem taşımaktadır. 

   

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir