Köpek Pansiyonu Anadolu Yakası

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonu Anadolu Yakası
  • 0
  • 44
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Evimizde veya bahçemizde beslediğimiz köpeklerimizi her zaman yanımızda götürme imkânı bulamıyor olabiliriz. Gerek apartmandan gelen bir şikayet, zamansız iş seyahatleri, evinizde bakacağınız ve köpek sevmeyen bir yakınınız veya çıkacağınız bir tatil de köpeğinizi bırakacağınız bir yakın dostunuz yok ise aklınıza gelebilecek en iyi seçenek köpek pansiyonları olacaktır. Geçen zaman içerisinde oluşan yoğun istekler üzerine ilk zamanlarda az olan bu köpek pansiyonları, zaman geçtikçe gelişmekte ve çoğu alanda açılarak faaliyet göstermektedir.

Bu köpek pansiyonlarında köpeğinize vermek istediğiniz eğitimleri uzman eğitmenler tarafından verdirebilirsiniz. Köpeğinizi teslim etmeye gideceğiniz vakit oynamaktan keyif alacağı oyuncakları da yanında getirirseniz bulunduğu ortama çok daha kısa bir süre de adapte olacağını göreceksiniz. Pansiyonlarda ki odalar köpeklerin rahatlıkla kullanabileceği şekil de dizayn edilmiştir. Her köpeğin bir kulübe de uyuma içgüdüsüne göre çoğu pansiyon da odalar için de köpek kulübeleri bulunmaktadır. Emanet ettiğiniz köpekleriniz vakitlere ayrılarak bu pansiyonlar da bahçeye çıkarılarak oyun oynatılmaktadır. Zamanı geldiğinde beslenme şekline göre ayarlanıp beslenmeleri sağlanmaktadır. Geniş bir alana gereksinim duyulduğundan bu pansiyonlar şehir içine yakın bir yerde düz araziler de yer almaktadır.

Köpek Pansiyonu Anadolu Yakası

Köpek pansiyonu anadolu yakası bölgesin de oldukça fazla eğitim merkezi bulunmaktadır. Bunları listeleyecek olursak; Fiyonk Köpek pansiyonu, Erdel Kaval köpek pansiyonu, mutlu köpek oteli, Yakacık bursla dog köpek eğitim ve kalım pansiyonu, Sevgi köpek pansiyonu, Yılmazlar özel eğitim ve kedi köpek pansiyonu gibi firmaların yer aldığını göreceksiniz. Eğer yakınınızda bir köpek pansiyonu bulunmuyorsa internette ikamet ettiğiniz bölgeye göre arama yapıp çıkan pansiyonların özelliklerine göre seçim yapıp köpeğinizi teslim edebilirsiniz. Başvuru yaptıktan sonra köpeğinizi pansiyona bırakmadan önce doldurmanız gereken bazı formlar bulunmaktadır. Bu formlar sayesinde uzman köpek eğitimlerinin köpeğinizi tanıması ve daha kolay adapte olması sağlanmaktadır.

Köpek Pansiyonu Anadolu Yakası

Pansiyon merkezlerine bırakılan köpeklerin sahipleri gereken vakitte gelip köpeklerini teslim almadıkların ve 1 haftalık bir süre de telefonlara çıkmayıp geri dönüş yapmadıklarında bu köpekler gerekli kişiler tarafından sahiplendirilecektir. Köpek pansiyonları hiç bir şekil de bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir. Bazı köpek pansiyonları sadece köpeklerin tuvalet eğitimi olan köpekleri almayı tercih etmektedir. Kimi pansiyonlarda görüntüleme sistemi ile köpeğinizi belirlenen URL adreslerinden takip edebileceksiniz. Oluşacak her hangi bir aksi durumda uzman veterinerleri ve uzman köpek eğitmenleri de arayıp istediğiniz bilgileri alabilmektesiniz.

Köpeklerin genel olarak kazandıkları enerjiyi atmaları için köpek pansiyonlarında çeşitli zamanlarda oyun alanına getirilerek ve akşam yürüyüşleri yaptırılarak gereken enerjileri atmaları sağlanmaktadır. Bu pansiyonlarda köpeğinize verilmesini istediğiniz eğitimleri başvuru yapmadan önce yetkili kişilere sorarak teyit etmelisiniz. Her köpek pansiyonu gereken eğitim hizmetini vermemektedir. Sadece pansiyon, beslenme ve enerji atma hizmetleri veren pansiyonlar da bulunmaktadır. Bir pansiyonun ne kadar fazla özellik de hizmeti varsa ve bu hizmetlerden ne kadarı köpeğe uygulanacaksa fiyat ortalaması da ona göre değişmektedir.

Fiyat olarak köpek pansiyonları?

Fiyat olarak bakacak olursak günlük ortalama 40 Türk Lirası ile 200 Türk Lirası arasında değiştiğini göreceksiniz. Bu ödemeler genel de köpek pansiyona bırakıldığı zaman sahibi tarafından temin edilmektedir. Çünkü bazı olumsuz durumlarda sahipleri köpeklerini bırakıp bir daha almamaktadır. Hem işletme hem de köpek bu durumdan olumsuz etkilenmesin diye bu önlem alınmıştır. Köpek pansiyonlarında köpeklerin odaları onların doğal ortamlarında bulunduklarını hissettirecek ve sıkılmalarını önleyecek şekil de dizayn edilmiştir. Temizliğinin kolay olması bakımından çoğu pansiyondaki odalar da fayans kullanılmıştır. Anadolu yakasındaki köpek pansiyonları Avrupa yakasındaki köpek pansiyonlarına oranla daha azdır. Çünkü orada düz yerleşke bulunmaktadır.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir