Köpek Oteli Güngören ıstanbul

PAYLAŞ
Köpek Oteli Güngören ıstanbul
  • 0
  • 200
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 7 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Güngören semti İstanbul’a bağlı ve Avrupa yakasında konumlanan semtlerden biridir. Parklar, ormanlık alanlar ve pek çok kültür ve sanat merkezleri açısından mahrum bırakılan semtlerden biri olsa da gelişen kentleşme yapısıyla insanlar ve hayvanlar için daha iyi yaşam alanları oluşturulmaya çalışılıyor. Bununla birlikte semtte hayvanlar için de daha iyi yaşam şartları sunmak adına köpek otelleri, barınaklar kuruluyor. İnsanların yoğun çalıştığı günümüz şartlarında köpekleri ile ilgilenememesi ve ihtiyaçlarını karşılayamaması köpek otellerini ön plana çıkarmış ve köpeklerin gelişimi için de çok önemli bir adım olmuştur. İstanbul’un pek çok semtinde yer alan köpek otelleri Güngören’de de faaliyetine devam ediyor. Köpek oteli Güngören ıstanbul, köpek sahiplerinin köpeklerini emanet edecekleri güvenilir bir yer ve sıcak bir yuva arayışlarına karşılık vermek amacıyla kurulmuş hizmet kurumudur.

Köpek oteline bırakılan köpeklerin ırk, cins, yaş ve ruhsal durumuna göre analizlerin yapılması önemlidir. Her köpeğin günlük yaşam standartları veya davranış biçimleri, insanlara yaklaşımları aynı değildir. Bu nedenle köpek oteline bırakılan köpeklerle uzman personeller ve veteriner eşliğinde iletişime geçilerek ortak bir dil oluşturulmaya çalışılır. Önceden eğitim almış bir köpek ise bu süre çok uzun sürmez. Yalnız yavru veya eğitimsiz bir köpek ise müşteri, anlaşma konusunda süre uzun olabilir. İletişim aşamasında uzman eğitmenlerin de köpeklerle iletişime geçmesi çok önemlidir. Saldırgan davranışlar sergileyen veya korkak tavırlarda bulunan köpeklerin davranış bozukluklarından dolayı eğitmenler tarafından ders verilmesi önerilir. Köpek sahiplerinin onayı sonrasında davranış problemi olan köpeklerde konaklama sırasında eğitim programları denenir.

Köpek Otellerinde Verilen Hizmetler

Köpek Oteli Güngören ıstanbul

Tüm eğitim ve hizmetler sağlıklı ve hijyenik ortamlarda gerçekleştirilir. Köpek otellerinin sağlık ve temizlik konusunda hassas davranması hem çalışan personelleri hem de konaklayan köpek müşterileri için çok önemlidir. Köpeklere temin edilen özel odaların gün içinde temizlenmesi, ortak alanların güzelce dezenfekte edilmesi sağlanır.

Konaklayan köpekler için sağlık ve ruhsal durum kontrollerinden sonra günlük programlar oluşturulur. Köpeklerle gün içinde ilgilenen bakıcılar bulunur. Bu bakıcılar her köpekle özel ilgilenerek belli saatlerde temel ihtiyaçlarını karşılamakla görevlidir. Köpeğin beslenme saatlerine dikkat edilir. Onun dışında gün içinde 2 kez gezme saati oluşturulur. Bakıcılar köpekler ile birlikte açık havada gezer ve köpeklerin tuvalet ihtiyaçları karşılanır. Dün içinde dinlenmeleri için köpekler odalarında bir süre ağırlanır. Sonrasında köpek grupları oluşturulur ve ortak oyun alanlarında oyunlar oynatılır, personeller aracılığıyla belli aktiviteler yapılır.

Köpeklerin bakımı sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Köpek seven kişiler için eğlenceli olsa da emek ve zaman isteyen bir iştir. Köpek otelinde çalışan personellerin seçimi de köpek seven ve bu konuda yaptığını iş olarak değil sevdiği için yapan kişiler arasından yapılır.

Köpeğin konakladığı süre içinde beklenmedik bir durum oluştuğunda, sağlığını tehdit edecek bir durum söz konusu olduğunda köpek sahibi ile iletişime geçilir. Herhangi bir uygulama, operasyon veya ilaç ne gerekiyorsa köpek sahibinin bilgisi dahilinde uygulanır. Aynı zamanda özel durumu olan köpeklerle ayrıca ilgilenilir ve veteriner tarafından sık sık kontrolleri yapılır.

Köpek oteli verdiği kaliteli hizmet sonrasında köpeğin çıkış gününde mutlu ve dinamik olmasını amaçlar. Köpekte enerjik ve davranış açısından değişim fark eden köpek sahipleri de aldıkları hizmetten memnun kalarak mutlu bir şekilde ayrılırlar.

Güngören Köpek Oteli Özellikleri

Güngören köpek oteli köpeğe bakım konusunda en iyi hizmeti sunarak köpek sahipleri için güvenilir bir ortam oluşturuyor. Sıcak havaların gelişiyle artan tatiller köpek sahiplerini zor duruma sokan nedenlerden biridir. Köpekleri kabul etmeyen oteller ile birlikte köpek sahipleri, köpeklerini bırakacakları güvenilir bir yuva arayışına girer. Köpeğin bakımı kolay değildir. Bunu bilen köpek sahipleri köpeğine yemek, konaklama, gezdirme, yıkama, bakım ve oyun gibi tüm hizmetleri verebilecekleri yer olarak köpek oteline başvururlar.

Güngören köpek oteli, bu hizmetleri köpeklere uygun eksiksiz bir şekilde sunarak köpeklerin kaldıkları süreçte mutlu olabilecekleri tatil imkanını sunarlar. Köpek otelleri köpeklerin temel ihtiyaçlarını uzman kadrosuyla karşılarken aynı zamanda köpekler için sosyalleşme imkanı da sağlıyor. Köpek sahibi tatil yaparken köpeği için de tatil isteği için başvurabileceği en iyi hizmet kurumlarından biridir Güngören köpek oteli.

Köpeklerin otele bırakılmadan önce aşılarının tam olması önemlidir. Aşı kartının giriş işlemleri sırasında otele bırakılması istenir. Bu nedenle giriş işleminde kontrol edilen aşılardan zamanı geçmiş veya zamanı gelmiş aşılar bulunuyorsa veteriner tarafından bunlar yaptırılır, köpek sonrasında otele kabul edilir. Ayrıca köpeğin kaldığı süreçte aşıları sürekli kontrol edilerek zamanı gelen aşıların da zamanında yapılması sağlanır. Bunun dışında köpeklerin beslenme düzeni ve alıştıkları mama çeşidi önemlidir.

Köpek Bakımı

Köpeklerin alıştıkları düzeni aynı şekilde devam ettirmek için, farklı mamaya alışkın olmaları durumunda kısa sürede mama otele temin edilmeye çalışılır. Bu süreçte köpeğin düzenini bozmamak için köpek sahibinin mamasını otele bırakması istenir. Köpekler alıştıkları mamanın dışında beslenmeye başladıklarında hazımsızlık, ishal veya kabız sıkıntıları yaşayabilirler. Köpek sahiplerinden köpeklerin gezme saatleri ve banyo zamanları da öğrenilir. Aynı şekilde günlük programlarına aynı düzende gezme ve banyo zamanları eklenir.

Köpeğin hassas bir durumu varsa veya yeni ameliyat olmuş, gebe kalmış bir köpek ise bu durumların bildirilmesi önemlidir. Özel durumu olan köpekler ile daha yakından ilgilenerek psikolojilerinin zedelenmemesine özen gösterilir. Köpek sahibinin köpeğinden uzak kaldığı süreçte köpeğin yalnız kalmasını engellemek ve kaldığı süreçte de mutlu bir süre geçirmesini sağlamak amaçlanır. Böylece köpek sahibi aldığı hizmetten memnun kalacak ve hem köpek hem de köpek sahibi için olumlu sonuçlar doğuracaktır.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir