Acıbadem Köpek Pansiyonu Fiyatı

admin 5 sene önce

​​​​​​Köpek sahibi insanların işi ve seyahatleri gereği köpeklerinin bakımı sorun teşkil etmekte. Oteller ve restoranlar köpekleri kabul etmedikleri için kişiler köpeklerini yanlarında götürmüyor. Bu nedenle sevimli arkadaşlarımızı evde bırakmak zorunda kalıyoruz. Böyle anlarda köpek sahipleri genelde yapacakları işlerden vazgeçiyorlar. İşte bu gibi durumlarda köpek sahiplerinin planları bozulmasın diye köpek pansiyonları devreye giriyor.

Köpekler Pansiyona Nasıl Teslim Edilir?

İlk olarak köpek sahibi, pansiyonu arayarak randevu alır. Ardından köpeğin sağlık durumu pansiyondaki uzman ekipler tarafından kontrol edilir. Ayrıca köpek sahibinden de beslenme alışkanlıkları hakkında bilgi alınır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra pansiyon köpek sahiplerine gezdirilir ve konaklama hakkında bilgi verilir. Son olarak Acıbadem Köpek Pansiyonu Fiyatı bilgilendirilmesi yapılır.

Acıbadem Köpek Pansiyonu Fiyatı

Köpek Pansiyonunun Yaşam Şartları

Köpeklerin evinden ayrı geçireceği ortam son derece önemlidir. Çünkü sahibinin yokluğunda, köpekler farklı hallere bürünebilir. Yani huysuz davranabilir veya yerini yadırgayabilir. Böyle sorunlar oluşmaması için pansiyonlar titizlikle düzenlenip dekore edilir. Köpeklerin rahatlığı için porselen kaplı duvarlar, ultraviyole ses ve ısı sistemleri ile döşeli, yerden ısıtmalı odalar tasarlanmıştır. Ayrıca bu odalar yeterince güneş ışığı almaktadır ve ışık sistemi köpeklerin en rahat olabilecekleri düzeyde ayarlanmıştır. Önemli şartlardan birisi de, birbirinden farklı aile ve cinse sahip köpeklerin aralarındaki istenmeyen durumları ortadan kaldırmak için ayrı ayrı odalarda vakit geçirmeleridir. Bu sayede son konfor ve rahatlık düzeyi ile hizmet verilir.

Köpekler İçin Ekstra Verilen Hizmetler

Bu pansiyonlar da köpeklerin sağlığı ve rahatlığı için konaklama fiyatına dahil olarak bazı hizmetler de verilmektedir. Köpeklerin türüne uygun kaliteli mamalar ile beslenilir. Bu sayede köpeklerin formlarından da taviz verilmemektedir. Köpekler tuvalet ihtiyaçları için uzman ekiplerimizce günde iki saat açık alanda gezdirilirler. En az on beş gün kalmak şartıyla getirilen köpeklere ücretsiz banyo bakımı ve kulak temizleme hizmeti de yapılmaktadır. Ayrıca köpeklerin yerini yadırgamamaları için onlarla eğlenceli aktiviteler yapılmaktadır. Bu sayede köpekler sağlıklı ve verimli vakit geçirirler. Köpeklerle yapılan bu aktiviteler, özellikle küçük yaştaki köpekler için oldukça önemlidir. Birbiriyle anlaşabilecek köpekler uzman ekipler tarafından belirlendikten sonra beraber vakit geçirmeleri için bir araya getirilir. Bu da köpeklerin diğer türlerle ilişkilerini olumlu yönde etkiler.

Köpek Pansiyonları İçin Önemli Kurallar

Çok üzücü bir durum olmakla birlikte köpek için bir travmaya sebep olabilen terkedilme durumuyla karşılaşılmaktadır. Terkedilmek insanlar için nasıl bir durumsa hayvanlar için de öyledir. Bazı köpek sahipleri, hayvanlarına bakım yaparken zorlandığı için veya artık vakit geçirmek istemediği için onları bir kaç günlüğüne pansiyona verip, geri almaya gelmiyorlar. Böyle olaylara az da olsa denk gelindiği olur. Ayrıca böyle olaylar bizim için ekstra masraf demektir. Çünkü köpeğini almaya gelmeyen sahip, hizmetlerin karşılığı olan ücreti ödemiyor. Köpek, belirtilen günde teslim alınmayınca sahibi aranmakta ve en fazla bir hafta daha pansiyonda barındırılır. Bu süreçten sonra hala arayıp sorulmadığı takdirde köpekler barınaklara teslim edilir.

Köpek sahibi sorumluluk almak istemiyor ve köpek beslemek istemiyorsa lütfen bunu köpek pansiyonu ve çiftliklerine yüklenmesinler. Çünkü terkedilen köpeklere barınak bulunana kadar pansiyonlar tarafından beslenilir. Bu da oldukça maliyetli olabilir.

Pansiyonlar köpekleri almadan önce aşı kartlarını ister. Hiç aşı olmamış köpekler pansiyona kabul edilmez. Çünkü olası bir durumda diğer köpeklerle yakın temas halinde olduğu için onlara hastalık bulaştırabilirler.

Ücretli ve İsteğe Bağlı Hizmetler

Konaklama süresince köpeklere ev gibi ortamlardaki hareketlerini kontrol altına almak için kapı tırmalama, havlama, saldırı ve ısırma gibi eğitimler de verilir. Bu sayede onlarla daha verimli vakitler geçirebilirsiniz ve artık sizin sözünüzü dinlemeye başlar. Ancak bu tarz eğitimler genelde ücrete tabi tutulur.

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.