Darıca Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Darıca Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 25
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Darıca, Kocaeli’nin Gebze ilçesine bağlı iken sonradan ayrılarak ilçe haline gelmiştir. Darıca ismini Darıca Kalesi’nden almıştır. Karayolu, havayolu, demiryolu, denizyolu ile ulaşım mümkündür. Uzun ve temiz sahilleri vardır, tarihi değer almış büyük çınar ağaçları, sosyal tesisleri, festivalleri vardır. Son bir kaç yıldır göze çarpan bir başka yönü ise Darıca hayvanat bahçesidir. Darıca hayvanat bahçesi dünyaca ün kazanmış bir hayvanat bahçesi olmuştur. İçerisinde dünyada benzeri olmayan kuşları barındıran kuş cenneti, çok sayıda hayvanı barındıran hayvanat bahçesi ve çok çeşitli bitki türü ile botanik parkları bulunmaktadır.

Burayı görmeye gelen yerli ve yabancı turist sayısı oldukça fazladır. Uzun sahil şeridi ve modern dinlenme tesisleri ile Bayramoğlu uzun süreli tatil yapmak isteyenler için uygun bir tatil merkezidir. Sahilleri boyunca kafeler, restoranlar, piknik alanları bulunmaktadır. Güneşin batışını izleyebileceğiniz Sancaktepe Darıca’nın en yüksek tepesinde kurulmuştur, burada piknik alanları, kafeler, yürüyüş yolları vardır. Muhteşem bir peyzaj tasarımına sahiptir. Bunların dışında tarihi evleri ve Darıca deniz feneri ile de adından söz ettirmektedir. Darıca, hayvan severlerin gelmeyi çok sevdikleri bir yerdir.

Burada bulunan hayvanat bahçesi ile hayvanlara karşı ne kadar sevgi dolu bir ilçe olduğunu göstermektedir. Burası bir tatil beldesi olmakla birlikte çok sayıda ziyaretçi ağırlamaktadır. Yoğun ziyaretçi akınına rağmen gelen herkes buradan memnun ayrılmaktadır. Gelen ziyaretçilerin yanlarında getirdikleri hayvan dostları için de konaklayabilecekleri bir yer düşünülmüştür. Ziyaretçiler otellerinde istirahat edip, güzel vakit geçirirken köpekleri de onlara özel hazırlanmış köpek pansiyonlarında tatil yapacaklardır.

Neden Darıca Köpek Pansiyonu  Vardır?

İnsanlar hayvan sevgilerini yaşayabilmek için köpek, kedi, kuş gibi evcil hayvanlar beslerler. Bu hayvanlarla seyahat edebilmek oldukça zordur, gidilen yerlerde genelde hayvanla birlikte konaklamaya iziz verilmez. Ayrıca gezerken de her mekâna köpekle girmek mümkün değildir. Onları bir yerlere emanet etmek zorunda kalabilirsiniz fakat yabancı bir yerdeyseniz, tanıdığınız kimse yoksa kimseye güvenip teslim edemezsiniz. Bu gibi durumlarda köpek pansiyonları devreye girer. Darıca Köpek Pansiyonu size rahat bir tatil konforu sunuyor. Siz Darıca’ya tatile geldiğinizde köpeğinizi içiniz rahat bir şekilde pansiyona bırakıp keyfinize bakabilirsiniz. Köpeğiniz de kendini otelde tatilde bulduğu için çok memnun olacaktır.

Köpek Pansiyonlarında Ne Gibi Bir Hizmet Vardır?

Köpek pansiyonlarında, köpeğinizin evinizde gibi hissetmesi için her türlü ayrıntı düşünülmüştür. Her şeyden önce sağlık çok önemlidir, buraya getirdiğiniz köpeğinizin sağlıklı olması gerekir, diğer köpeklerin sağlıklarını tehdit edecek herhangi bir rahatsızlığının olmaması gerekir. Aynı şekilde onlarda bir rahatsızlık olduğunda sizinkine bulaşabileceği de düşünülmektedir. Bu yüzden her köpek için sağlık kontrolü en önemli noktadır. Aşılarının tam olması gerekir. Köpeğinizin nelerden hoşlandığı, ne yemekten hoşlandığı, yediği maması gibi onu tanıtan kısa bir bilgi alınır ve bu bilgiler ışığında bireysel konfor için yapılması gerekenler yapılır. Her zaman yemekten hoşlandığı mama ile beslenilir.

Darıca Köpek Pansiyonu

Değişik spor aktiviteleri yapılarak, oyunlar oynanarak güzel vakit geçirmesi sağlanır. Çeşitli aktivasyonlar yapılarak fiziksel ve psikolojik gelişimine katkı sağlayacak etkinlikler yapılır. Diğer köpeklerle birlikte aynı ortamda bulunması sağlanır, beslenme sırasında, oyun sırasında birlikte olmaları ile sosyalleşmelerine destek olunmuş olunur. Tırnak bakımı ve temizlik konusunda kesinlikle ödün verilmemektedir. Düzenli olarak temizlik bakımı ve tırnak bakımı yapılır. Uzman veterinerler tarafından pansiyonda bulunduğu süre zarfında sağlık kontrolleri yapılır. Köpeğinizi pansiyona bırakırken nasıl bırakıyorsanız üzerine çok şeyler katmış bir şekilde geri alırsınız. Ne kadar büyük bir değişim geçirdiğini gördüğünüzde siz de çok şaşıracaksınız.

köpek eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir