Sultanbeyli Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Sultanbeyli Köpek Pansiyonu
  • 1
  • 150
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

İnsanlar için oteller olduğu kadar, köpekler için de pansiyonlar ve oteller bulunmaktadır. Köpek pansiyonları köpeklerin rahat edebilmeleri için gerekli bütün hizmetleri sunmaktadır. Genel anlamda, köpek sahipleri iş seyahatine gideceklerinde veya tatile gidecekleri zaman ve köpeklerini yanlarında götüremiyorlarsa ve köpeklerini bırakacak kimseyi bulamıyorlarsa, köpek pansiyonlarına emanet ederek gitmektedir. Köpek pansiyonları bu sebeple çok fazla müşteriye sahiptir. Sultanbeyli köpek pansiyonu yılların tecrübesini taşımaktadır ve bugüne kadar sadece tecrübeli ve köpekleri seven personellerle çalışmıştır.

 

Sultanbeyli Köpek Pansiyonu Girişi

Eğer bir köpeğiniz varsa ve Sultanbeyli köpek pansiyonuna emanet etmek isterseniz. Öncelikle arayıp randevu istiyorsunuz. Randevunuza göre gidip köpeğinizi bırakabilirsiniz. Köpeğinizi emanet ederken, pansiyonun köpeğiniz hakkında bilmesi gereken bütün bilgileri bırakmanız gerekmektedir. Sultanbeyli köpek pansiyonu köpeğiniz için elinden gelen bütün hizmetleri sunmaya çalışmaktadır, bu sebeple gönül rahatlığı ile köpeğinizi bırakabilirsiniz. Köpeğinizi pansiyona bıraktığınızda öncelikle girişte bir kayıt oluşturuyorsunuz. Hatta neredeyse köpeğiniz pansiyonun daimi müşterisi oluyor. Daha sonrasında ise köpeğinize kısa bir sağlık kontrolü yapılır. Bu tamamen köpeğiniz ve pansiyondaki diğer köpeklerin sağlığı için gerekli olan bir uygulamadır. Kontrolleri bittikten sonra, köpeğinize odası veya yatağı gösterilir. Pansiyondaki diğer köpeklerle de karşılaşabilirsiniz.

 

Köpek Pansiyonunda Verilen Hizmetler

Köpek pansiyonunda köpekleriniz için gerekli bütün hizmetler A’dan Z’ye kadar verilmektedir. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere yemekleri verilir. Herhangi bir durumda sağlık kontrolleri mutlaka yapılır. Sıkıldıklarında personellerle beraber oynarlar ya da gezmek için dışarıya çıkarılırlar. Tuvalet ihtiyaçlarının giderilmesi için yardım edilir ve en önemlisi pansiyonda bütün köpeklerinize sevgi gösterilir. Birçok köpek, gördükleri ilgi ve sevgiden dolayı pansiyondan ayrılmak istemez, fakat elbette sahibinden aldığı sevgi daha başka oluyor. Yatakları ve odaları günlük olarak temizlenir ve bu sebeple köpekleriniz her zaman temiz bir yerde yatıp kalkarlar. Sultanbeyli ciddi anlamda köpeklere sevgi göstermektedir ve bu yüzden her geçen gün yeni ve eski müşteriler olmak üzere, onlarca kişi köpeğini pansiyona bırakmaya geliyor.

Pansiyonda Çalışan Personeller

Bir personelin köpek pansiyonunda çalışabilmesi için, öncelikle en önemlisi personelin köpekleri ve hayvanları çok sevmesi gerekiyor. Onlara sevgi gösterebilmeleri gerekiyor. Genelde Sultanbeyli köpek pansiyonu, veterinerlik bölümü mezunu veya benzer bölümlerden çıkmış kişileri kabul etmektedir, fakat pansiyon için de en önemlisi personellerin köpeklere gösterebileceği sevgidir. Bazen her ne kadar biri veterinerlik bölümünden mezun olmuş olsa bile, hayvanları sevmeye biliyor veya sevgi gösteremeyebiliyor ve aksine hayvanlara işkence çektiriyor. Bu sebeple bir personelin pansiyonda çalışabilmesi için en önemli gerekçe, kişinin hayvanlara karşı bir sevgisi var mı? Bu konu her şeyden çok önemlidir ve mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir. Şunu unutmayalım ki hayvanların da duyguları var ve kendi sevdiklerinize nasıl sevgi gösteriyorsanız, köpeklere de sevgi göstermeniz gerekiyor.

Sultanbeyli Köpek Pansiyonu

Eğer bir köpek pansiyonunda çalışmak istiyorsanız, öncelikli olarak köpekleri sevmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra eğer bir köpek sahibiyseniz ve köpeğinizi bir pansiyonu emanet etmek isterseniz, pansiyonun ne kadar güvenli ve temiz bir yer olduğunu kontrol edin. Pansiyonda çalışan personellerin köpeklerle aralarında olan ilişkilerini kontrol edin. Pansiyonda köpekleriniz için hangi hizmetleri veriyorlar kontrol edin. Köpeklerinize sizin onlara verdiğiniz kadar sevgi ve değer veriliyor mu kontrol edin. Köpek pansiyonu açmak veya işletmek kolay değildir. Bunun için sadece izinler değil, izin verecek kurumların nelere dikkat ettikleri de önemlidir ki izin verecek olan kurumlar, köpeklerin nasıl bir ortamda bakılacaklarına kontrol ederler ve köpeklere bakacak kişilerin, köpekleri ne kadar sevdiklerine bakılır.

köpek eğitimi

1 Yorum var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir