Üsküdar Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Üsküdar Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 161
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Dünyanın her yerinde olduğu gibi, Türkiye’nin dört bir yanında da köpek pansiyonları veya otelleri bulunmaktadır. Bazıları için köpek pansiyonları denilince tuhaf gelebilir, fakat köpekler için de onların konaklayabilecekleri ve bakımdan geçebilecekleri yerler bulunmaktadır. Yurt dışında daha fazla yaygın olan bir sektördür, fakat Türkiye’de de yayılmaya başlamıştır ve birçok kişi köpeklerini, köpek pansiyonlarına ve otellere emanet bırakabiliyor.

 

Üsküdar Köpek Pansiyonu

Üsküdar İstanbul’un en iyi bilinen semtlerinden bir tanesidir. Kaldı ki Üsküdar biliyorsunuz dünya çapında, çok iyi bilinen bir şarkı sayesinde anılmıştır “Üsküdar’a Giderirken”. Bu şarkı elbette bambaşka bir konudur, fakat Üsküdar’da o kadar güzel köpek pansiyonları var ki, gerçekten köpeklerinizin çok mutlu olabilecekleri yerlerdir. Sonuçta oraya köpeğinizi sadece bir süre emanet olarak bırakıyorsunuz, yani ömür boyu bırakmıyorsunuz, fakat köpeklerinize o kadar iyi bakıyorlar ki, herhangi bir işiniz olduğunda ve köpeğinizi yanınıza alamayacağınız zaman pansiyona bırakıyorsunuz. Üsküdar köpek pansiyonu, köpeklerinize o kadar iyi bakıyor ki, köpekler bile pansiyonda birbirleriyle arkadaş oluyorlar. Dolayısıyla bu sadece insanlar arasında geçerli olan bir durum değil.

 

Köpek Pansiyonunda Neler Yapılıyor?

Köpeğinizi köpek pansiyonuna bıraktığınızda, öncelikle pansiyona kaydı yapılıyor ve daha sonrasında ise köpeğinizin bütün kontrolleri yapılır ki hem pansiyondaki diğer köpeklere zarar verecek bir durumda olmasın, hem de pansiyona gelen köpeğin sağlık kontrolü yapılmış oluyor. Bütün bu işlemler bittikten sonra, köpeğinize rahat edebileceği şekilde bir köpek kulübesi ve yatak verilir ya da bazı köpekler için oda temin edilir. Bütün oyuncakları oda da bulunur ve oda da aynı zamanda yemek ve su kabı bulunmaktadır. Köpeklerin yemek saatleri bulunur veya eğer pansiyona bırakan köpeğin sahibi, köpeğin özel yemek saatlerinin olduğunu belirtirse, ona göre köpeğe yemek verilir. Köpek pansiyonlarında onlarca farklı köpek çeşitlerini görebilirsiniz ve hepsine farklı şekilde davranılması gerekmektedir.

 

Üsküdar Köpek Pansiyonunda Köpeklere Verilen Hizmetler

Üsküdar köpek pansiyonu, ancak köpekleri ve hayvanlar ciddi anlamda seven personelleri çalıştırmaktadır. Her pansiyonda olduğu gibi, burada da bir veteriner hekimi bulunmaktadır. Dolayısıyla köpeğinin herhangi bir sorunu olduğunda, anında bir hekim köpeğe müdahale edebilecek bir durumda olmaktadır. Köpekler bahçede gezdirilir veya diğer köpeklerle oynamalarına izin verilir. Eğer yataklarında yatmak istiyorlarsa, yataklarında kalabilirler. Pansiyonda bulunan personellerle oynamak isterlerse, personeller köpeklerle oynamaktadır. Tuvalet ihtiyaçları için bahçeye veya gerekli yere köpekler götürülür veya köpeklerin kendileri dışarıya çıktıkları zaman giderler. Bir köpek pansiyonunu işletmek gerçekten kolay değildir, fakat köpekleri gerçekten çok seviyorsanız, bu işi yapmak daha da kolay bir hale geliyor. Düşünmeden yapıyorsunuz, çünkü onları seviyorsunuz.

Üsküdar Köpek Pansiyonu

Köpekler Neden Pansiyona Bırakılır?

Köpek sahibi olan kişilerin, köpeklerini köpek pansiyonuna bırakmasında birkaç tane sebep olabilir ki en kötü sebeplerden bir tanesi, artık bakamayacaklarından dolayı bırakırlar ki bunun olmaması gerekiyor, fakat diğer geçerli olan sebepler ise, köpeğin sahibi iş seyahatine gidecektir ve köpeği bırakacak kimseyi bulamadığından köpek pansiyonuna bırakabilir veya hafta sonu için ya da bir haftalığına tatile gidecektir ve tatile gittiği yer evcil hayvanları kabul etmediği için köpek pansiyonuna bırakmak zorunda kalabilmektedir. Bazı oteller evcil hayvanları kabul ediyor, fakat birçoğu kabul etmediğinden, maalesef çoğu köpek sahipleri, tatile giderken köpeklerini köpek pansiyonlarına ve otellere bırakmak zorunda kalıyorlar. Sonuç olarak bir ömür bırakmayacakları için bir sorun yok, fakat elbette köpek sahipleri köpeklerini çok özlüyorlar. Bunun için de eğer isterlerse, tatile veya iş seyahatine gittikleri yerlerden istedikleri zaman pansiyonu arayıp köpeklerinin durumunu sorabiliyorlar.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir