ıstanbul Şişli Köpek Oteli

PAYLAŞ
ıstanbul Şişli Köpek Oteli
  • 0
  • 25
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Şişli, İstanbul’un Avrupa yakasında bulunan ve 25 mahalleden oluşan, aynı zamanda Beşiktaş, Şişli ve Kağıthane ilçelerine komşu olan bir ilçesi. Türkiye’nin her noktasında olduğu gibi İstanbul’da hatta Şişli’de de köpek sahiplenen ve ailelerine yeni bir birey eklemişcesine onları seven insanlar bulunuyor. Köpekler, sanıldığının aksine bakımı zor canlılar. Aşıları, kürleri, özel olarak manevi ilgisi, gezintisi vb. gibi unsurlar basit gibi görünse de görünen basitlik sadece aldatıcı. Bu yüzden insanlar köpek sahiplenmeden önce en az iki kere düşünmeli. Uzun süre boyunca köpek beslemiş insanların dahi altından kalkamadığı problemler olabiliyor bazen. Bunların en başında çeşitli nedenlerden dolayı köpeklerini emanet edecek bir yer olmaması.

Kimi köpek sahipleri köpeklerini eve kitleyip bolca mama ve su ile baş başa bırakıyor. Kimisi ise daha evvel köpek deneyimi olmayan ve bakımına dair bilgi kıtlığı yaşayan insanlara emanet etmeyi tercih ediyor. İkisi de hatalı davranış olmakla beraber olumsuz geri bildirimlerinin olacağından yana hiçbir şüphe yok. ıstanbul Şişli Köpek Oteli tam olarak bu noktada köpek sahiplerinin imdadına yetişiyor ve tüm imkanlarıyla misafirlerine kapılarını açarken, diğer yandan da köpek sahiplerinin aklındaki köpeklerinin akıbetine dair var olan soru işaretlerini bir bir yok ediyor.

ıstanbul Şişli Köpek Oteli Neden Gerekli?

Istanbul Şişli Köpek Oteli

Köpek otelleri, insanların köpeklerinden ayrı geçirecek olduğu günlerde akıllarında herhangi bir şüphe, kaygı ya da buna benzer olumsuz bir şey kalmaması adına gerekli. Köpekler evde yalnız bir şekilde bırakılmamalı ve deneyimsiz kişilere emanet edilmemeli. Aksi taktirde olumsuz sonuçlar doğuracak olan bu eylemlerin kimi zaman geri dönüşü dahi olmayabilir. Köpeklerin insanlardan istediği şey mama ya da su değil: sahiplerinin ilgisi. Ve yine aynı zamanda köpekler başkalarına emanet edildiği zaman anlık ortam değişikliklerinden kaynaklı olarak adaptasyon problemi yaşayabilir ortama karşı. Bu yüzden uzman ekibi ve veteriner hekimi ile her an hazır bir halde bekleyen İstanbul Şişli Köpek Oteli tercih edilmesi durumunda alınacak en sağlıklı karar olacak.

İstanbul Şişli Köpek Oteli ve Sahip Olmuş Olduğu Özellikler

ıstanbul Şişli Köpek Oteli uzman kadrosu ve veteriner hekimiyle beraber köpeklere hizmet etmek adına kapılarını sonuna kadar açmış durumda. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından sürekli olarak denetlenmeleri uygunsuz herhangi bir uygulamanın olmasına müsaade etmezken, otel sahipleri de aynı şekilde köpeklere özenle bakmaya gayret gösteriyor. Otel sahipleri köpeklerin birbirine zarar verebileceği düşüncesiyle bir ikincisi ile aynı odada ağırlamıyor ve tek kişilik odalarda misafir ediyor. Aynı zamanda odalardaki ışık miktarı bir köpeğe uygun olacak şekilde ayarlanmışken ses ve ısı yalıtımıyla beraber çevresel koşullardan oluşacak rahatsızlıklar minimuma düşürülmüş durumda. Köpeklere verilen mamalar birinci kalitenin altına düşmezken, herhangi bir rahatsızlanma durumunda veteriner hekim tarafından anında müdahale ediliyor. Otele kesinlikle aşı eksiği ve kürleri yapılmamış köpekler kabul edilmiyor.

Diğer köpeklere de bulaşabileceği için bu konuda kesinlikle taviz vermiyor otel sahipleri. Köpek sahiplerinin isteği üzerine ücreti karşılığında köpeklerinin eksik aşı ve kürleri veteriner hekim tarafından tamamla imkanı bulunuyor. Aynı zamanda anlık ortam değişikliklerinden kaynaklanabilecek olan huzursuzluklara ise uzman ekibin uygulamış olduğu çeşitli adapte teknikleri sayesinde köpekler kısa sürede bulundukları ortama alışıyor. Otelin sunmuş olduğu hizmetlerin tamamı bir köpek için gerekli iken, mutlaka ama mutlaka herhangi bir emanet durumunda köpek otelleri tercih edilmeli. Bu sayede insanlar köpeklerinin iyi olduklarından emin olurken, köpekleri de sahiplerinden ayrı kaldığı süre boyunca huzurlu bir şekilde vakit geçirecek.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir