Zekeriyaköy Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Zekeriyaköy Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 71
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Kişiler köpek sahibi olmayı düşündükleri andan itibaren sorumluluklarının da farkına varmaya başlamaktadırlar. Ancak sorumluluk sahibi olmak sadece köpek almakla sınırlı olmamaktadır. Hangi hayvan olursa olsun her birinin bakımı ve sorumluluğu ayrı ayrı gözetilmektedir. Köpek sahibi olanlar bilirler ki köpek beslemek pek de sanıldığı kadar kolay olmamaktadır. Evlerin de köpek barındıran kişiler bu sözlerin ne demek olduğunu daha iyi anlayabilmektedirler… Zekeriyaköy köpek pansiyonu yıllık bazda çoğu köpeğe kapılarını açmaktadır.

Zekeriyaköy köpek pansiyonu gibi birçok köpek pansiyonu bir barınağa ihtiyaç duyan köpeklere ev sahipliği yapmaktadır. Pansiyonda kalmakta olan köpeklerin tüm bakımları kusursuzca yapılmaktadır. Pansiyon çalışanları problemsiz çalışmaya özen göstermekte ve en önemli durum olarak da köpeklerden sevgilerini esirgememektedirler. Köpekler sahiplerine sıkı bir bağ ile bağlanmaktadırlar. Ne yazık ki bazı köpek sahipleri bir hevesin ışığında köpek edinmekte ve bir müddet sonra da sorumluluklarından şikâyet ederek köpeklerini veterinerlere veya köpek çiftliklerine bırakmaktadırlar.

Zekeriyaköy Köpek Pansiyonu

İlk önceleri hiçbir şeyden habersiz köpekler sahiplerini birkaç gün göremediklerinde terk edildiklerinin farkına varabiliyorlar. Maalesef onlar için ne acı bir durum! Sahipler köpeklerini süresiz terk etmek yerine onları ziyarette bulunarak böylece köpeklerini olası stres etkilerinden korumuş olacaklardır. Köpek de stres olur mu sorusu birçok kişinin düşüncesinde belirdiği fikrindeyim. ‘’Evet‘’ köpekler duygu yüklü olmakla çoğu durumu hissedebilmektedirler. Pansiyon çalışanlarının gözlediği üzere bazı sahipler köpeklerini ziyaret etmek istiyor fakat köpekler eski sahiplerine yaklaşmaya korkuyorlar.

Bu da köpeklerine davranışlarında nasıl bir tutum izlemiş olan sahiplerin yaklaşım tarzını gözler önüne sermektedir. Köpekler de çekingen tutumlarıyla eski sahiplerinden soğumalarının gözlemcilere ipucunu veriyorlar. Zekeriyaköy köpek pansiyonu bahsi geçen konuya ilişkin birçok tür de köpeklere hizmet vererek gözlemleme olanağına da sahip olmuştur. Elbette tüm köpek sahiplerine yönelik bu yönde peşin hüküm vermek doğru değildir. Bazı kişiler de herhangi haklı sebeple edinmiş olduğu köpeğe bakamayacağının farkına vararak köpeğin huzurunu da kaçırmadan iyi bir ortama vermek istemektedirler.

Zekeriyaköy Köpek Pansiyonu

Niyetler iyi olsa dahi köpekler bu düşünceleri yapıları gereği algılayamamakta ve yine terk edildiğine dair yaşanılan olay karşısında negatif duygularla yüklü olmaktadırlar. Dolayısıyla insanların ve köpeklerin algılama şartlarının farklı olduğu yapılan gözlemler sonucu itibariyle anlaşılmaktadır. Köpeklerin özel canlılar olduğu unutulmamalıdır. Zekeriyaköy köpek pansiyonu da bu bilincin farkında olup köpeklerin duygusal varlıkları önemsenerek, onlarla olan iletişim pansiyon çalışanları tarafından son derece değerli bir ölçüde tutulmakta köpeklerin beslenmesi ve öz bakımları bizzat en iyi koşullar da yapılmaktadır.

Köpek Bakımı

Yukarı da bahsi geçen konuya ilişkin köpeklerin algılarının güçlü olduğu kanısıyla hareket edilerek onların varlıkları pansiyon çalışanları tarafından mühim değer yargıları ile değerlendirilmekte ve gereken ilgi ve sevgiden ödün verilmeden köpeklerin bakımı sağlanmaktadır. Elbette sadece sevgi değildir Zekeriyaköy köpek pansiyonunu önde tutan özellik. Yılların deneyimi ve birikimi de pansiyonu önemli ölçüde bir numara olmanın eşiğine getirmektedir.

Kurulduğu andan bu yana kusursuz hizmet sunan pansiyon köpeklere şefkatli yaklaşmanın getirdiği artılarının yanın da köpek sahiplerinin de güven duygularına hitap etmektedir. Köpeklere yönelik bakım işlerinin zamanın da yapılması pansiyon çalışanlarının ilgilerini köpekler üzerinde toplamasının da fırsatını sunmaktadır. Köpeklerin beslenmelerine dair hiçbir aksaklık olmadan vaktinde beslenmeleri de önemsenmektedir. Ayrıca köpeklerini bırakacağı yeri olmayan kişiler Zekeriyaköy köpek pansiyonuna emin adımlarla yaklaşmakta ve birçok insanın dostu olan tamamıyla hayatın da önemli yer edinmiş köpeklerini kişiler Zekeriyaköy köpek pansiyonuna emanet edebilmenin mutluluğu içerisindedirler.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir