Silivri Köpek Pansiyonu Nerdedir?

PAYLAŞ
Silivri Köpek Pansiyonu Nerdedir?
  • 0
  • 23
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Silivri, İstanbul’un batı kısmında Ege kıyı kentlerini andıracak güzellikteki semtlerinden biridir. Kentin doğal ortamları, yeşillikleri ile yazlık yerleşim yeri olarak tercih edilen semt, pek çok kişi tarafından fark edilememiş güzelliktedir. Burada genel olarak yazın artan nüfus dikkat çekiyor. Yerleşik olarak yaşayan aileler de semtin sakin oluşunu ve doğal güzelliklerini fırsat bilerek rahat bir yaşam sürüyorlar. Ve bu olumlu durumlar neticesinde hayvan besleyen pek çok insan bulunuyor. Bahçeli ev modelleriyle de özellikle köpek besleyen aileler çoğunlukta. Köpekler ve insanlar için de kolaylık oluşturmak amacıyla kurulan köpek pansiyonuyla köpek sahiplerinin zor zamanlarında yanlarında olmak amaçlanmıştır. Sağlık, iş veya tatil gibi nedenlerden ötürü şehir dışına çıkmak isteyen kişilerin köpeklerini bırakacakları ideal yaşam alanlarından biridir Silivri köpek pansiyonu. İstanbul’un yoğun yaşam standartlarından epey uzak kalan bu yer Silivri köpek pansiyonu nerdedir sorusunu da gündeme getiriyor. Silivri’de veya yakın ilçelerde yaşayan kişiler için ulaşımı kolay olan bir yerdedir ve internet üzerinden konumu kontrol edilerek kolayca ulaşım sağlanır.

Silivri Köpek Pansiyonu Nerdedir? 

Silivri Köpek Pansiyonu Nerdedir

Köpek otelleri belirlenen fiyat aralıklarıyla her bütçeye uyum sağlıyor. Aynı zamanda uzman çalışan kadroları ile ve güvenilir kişilerle köpek sahiplerinin içini rahatlatacak özelliktedir. Pek çok şehirde farklı köpek otellerinin oluşu kişilerin içine rahatlatarak aynı zamanda kolay ulaşım imkanı sunuyor. Özellikle İstanbul’da hemen hemen her semtte köpek oteli oluşu köpek sahiplerinin köpeklerini bırakması için kolaylık sağlıyor.

Köpekler insanlarla en iyi anlaşan hayvanlardan biridir. Sadık oluşları ve duygusal oluşlarıyla bilinen köpekler, insanlar tarafından da ilgi görmeye aç canlılardır. Bu nedenle köpek otellerinde verilen hizmetlerin yanı sıra köpekler ile özel zaman geçirilir ve ortak bil dil oluşturularak sağlıklı iletişim kurmaya çalışılır.

Köpek otellerinde çalışan kişilerin uzman kişiler olması ve köpek sevgisi ile dolu olması önemlidir. Ayrıca köpek bakıcılarının işlerini yaparken hiçbir şeyden çekinmeden sabırla yapmaları da önemli bir detaydır. Böylece köpeklerin yaşam alanları belli aralıklarla sık sık temizlenir ve köpeklerin yaşam alanlarının hijyenik olması amaçlanır.

Köpeklerin sağlıkları konusunda temizlik çok önemli olsa da başka sebeplerden ötürü beklenmedik sağlık sıkıntıları oluşabilir. Bu nedenle köpekler 7/24 uzman veterinerler tarafından izlenir. Herhangi bir sıkıntı gözlemlendiğinde veterinerler tarafından en kısa sürede gözetim altına alınır. Sağlık sıkıntısı olan köpeklerle veterinerler özel olarak ilgilenerek, kullandığı ilaç, vitamin, aşı buluyorsa uygulama sürelerine bağlı olarak uygularlar.

Köpek sahipleri köpeklerine her zaman her koşulda yardım ederek tüm ihtiyaçlarını karşılayacakları kişiler ararlar. Bu durumda köpek otelleri ideal köpek yaşam alanlarından biridir.

Silivri Köpek Pansiyonu Özellikleri

Hava koşullarına uygun özel odalar oluşturulmuştur. Ve köpeklerin konaklama sırasından en konforlu şekilde yaşamlarını sürdürmeleri amaçlanır. Kışın soğuk havalarında ısıtmalı barınaklar, yazın sıcak havalarında serinleten alanlar ile tercih edilebilecek en iyi kurumlardan biridir Silivri köpek pansiyonu. Konaklama odalarının dışında ortak oyun ve aktivite alanları bulunuyor. Gün içinde köpeklerin ortak olarak buluşturulduğu oyun alanlarında da sosyalleşerek kendilerine güvenlerinin artışı sağlanır. Sosyalleşmenin de bir ihtiyaç olarak düşünüldüğü otelde beslenme konusunda da özenli davranılır. Organik ve kaliteli mamalar ile beslenme saatlerinde köpeklere bireysel yemekler verilir. Farklı ve özel mamaları olan köpeklerin düzenini bozmamak için köpek sahiplerinden mamaları istenir. Uzun süre kalacak köpekler için mamadan en kısa zamanda temin edilmeye çalışılır.

Köpek sahiplerinin emanet ettikleri can dostları için en iyi yaşam alanları sunuluyor. Silivri köpek pansiyonunda da köpek sahipleri tarafından aşılanan sevgi ve ilgi kadar köpeklerin yanında olmak amaçlanıyor. Çalışan kişiler de köpek sevgisiyle dolu ve eğlenceli kişiler içinden özenle seçiliyor.

Uzun süre konaklayacak köpekler için ekstra hizmetler de mevcuttur. Köpek sahiplerinin bilgisi dahilinde ek fiyatlarla tüy bakımı, diş, tırnak bakımı gibi hizmetler de uygulanır. Aynı zamanda eğitilmesi gereken cinste veya yaşta olan köpekler için pansiyonda bulunan eğitimciler tarafından eğitilerek gelişimleri hızlandırılır. Köpeğin ırkından ötürü veya yaşadığı şartlardan dolayı oluşan davranış bozuklukları varsa da bu en kısa süre tamir edilerek onarılmaya çalışılır. Bunun için de uzman eğitimcilerin köpeklere yaklaşımları ve onlarla aralarında bir bağ kurmaları önemlidir. Böylece köpeklerin eğitimlerle kontrollü davranarak sahiplerine bağlılıkları artar. Tuvalet eğitimi, itaat eğitimi, kafes eğitimi gibi eğitimler her köpeğin başlangıçta alması gereken eğitim çeşitleridir. Bu eğitimler sonucunda başarılı olan köpekler aileleri ile birlikte normal yaşamına döndüğünde de sağlıklı iletişim kurarak daha mutlu bir yaşam sürdüreceklerdir.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir