Sancaktepe Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Sancaktepe Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 7
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Hepimizin hayatında yer edinen özellikle de kötü ve stresli geçmiş günlerimizde yada yoğun olan iş tempomuzda bizi rahatlatan; birlikte vakit geçirerek biraz da olsa içinde bulunduğumuz sıkıntılardan bizi uzaklaştıran bir dost bir arkadaş vardır. Bu dost ve arkadaşların en sadakatlisi ve şüphesiz ki bizi en iyi anlayanı köpeklerdir.

Köpekler konuşamazlar bizimle belki bir insan gibi iletişim kuramazlar ama bir çoğu bizim için birçok kişiden daha önemli bir yere sahiptir hayatımızda. Çünkü onlar sadakatlidir ve sahiplerini benimserler. Özellikle de en büyüğünden en küçüğüne kadar yapılarında bulunan koruma içgüdüsü nedeni ile sahiplerine bağlılık onların en temel özelliğidir.

Sancaktepe Köpek Pansiyonu

İşte bu sadık dostlarımızdan istemesek bile bazen iş gereği bazen de birtakım nedenlerden ötürü belirli bir süre ayrı kalmamız gerekebiliyor maalesef. Peki bu ayrı kalınan süre içerisinde dostunuzu nereye bırakabilir ve kime emanet edebilirsiniz?

Yada emanet ettiğiniz kişi ona sizin kadar iyi bakabilir ve tüm ihtiyaçlarına sizin gibi gereken özeni gösterir mi?Hem bu gibi soruların gittiğiniz yerde kafanızı meşgul ederek yapmanız gereken işe odaklanmanızı engellememesi hem de gözünüzün arkada kalmaması için onu sizin gibi koruyacak ve ona sizin gibi özenle bakacak birini yada birilerini bulmanız gerekiyor.

Sancaktepe Köpek Pansiyonu

İşte tam da bu noktada Sancaktepe Köpek Pansiyonu imdadınıza yetişiyor ve sizi köpeğiniz konusunda endişede kalmaktan kurtarıyor. Bir iş seyahatine tatile yada farklı sebeplerle il dışına çıkmanız gerekiyorsa ve yanınızda köpeğinizi götürme olanağınız bulunmuyorsa sadece köpeğinizin sağlık karnesiyle Sancaktepe köpek pansiyonuna başvurmanız yeterlidir.

Köpeğiniz burada sanki evindeymiş gibi bakılır ve sizin ona gösterdiğiniz ilgiyle bakılır. Alanında uzman veteriner hekimler kontrolünde sağlıkları kontrol edilir; açık ve kapalı oyun alanlarında arkadaşlarıyla günün enerjisini atar. Diğer köpeklerle anlaşamama ihtimalleri de göz önüne alınarak; ekip üyeleri tarafından sürekli olarak gözetim altında olurlar ve yemeklerini de tek kişilik ayrı odalarda ve bölmelerde yerler.

Aynı şekilde yatıp uyudukları ve dinlendikleri yerler de gene tek kişilik odalar ve bölmelerdir. Köpeğinizi buraya teslim ederken onunla birlikte onun en çok zaman geçirdiği bir oyuncağını yada evde üzerinde yatıp uyuduğu bir çarşafını yada örtüsünü de yanında getirmelisiniz. Çünkü onun için yerini yabancılamasını ve kendini terk edilmiş gibi hissetmemesini sağlayacaktır.

Köpek Bakımı

  Çünkü ondan ayrılıp uzaklaşmak sizin için ne kadar önemliyse onun için de bu kesinlikle ayrı bir üzüntüdür. Bu sayede hiç olmazsa kendi oyuncağı ve çarşafıyla kendini bir nebze de olsa evinde gibi hissedecektir.

Köpeğinizi teslim ederken onun en çok nelerden hoşlandığı hangi oyunları oynamaktan zevk aldığı yada nelerden hoşlanmadığı ve nelerin onu mutsuz edeceği konusunda; bakıcı kişilere de bilgi vermeniz köpeğinizin mutluluğu ve rahat etmesi açısından çok faydalı olacaktır.

Burada geçirmiş olduğu eğlenceli dakikalar ve günler sayesinde köpeğiniz sizin yokluğunuzu neredeyse hissetmeyecek;  sanki buraya oynamak eğlenmek için gelmiş bir misafir olarak kendini görecektir. Eve dönüş zamanı geldiğinde köpeğiniz artık yapmış olduğu yaramazlıklar neticesince yorulmuş arkadaşlarıyla doyasıya oynamış ve zaman geçirmiş olmanın verdiği hazla ve bir o kadar da yorgunlukla hemen uykuya dalacaktır.

Bu gibi yerler aslında köpeğinizden ayrı kalmanız gereken zamanlarda onları bırakıp gözünüz arkada kalmadan teslim edebileceğiniz en güvenilir ve ideal yerlerdir. Sadece ayrılığın zorunlu olduğu zamanlarda değil 2 yada 3 ayda bir köpeklerinizi birkaç günlüğüne buraya bırakmanız onun daha fazla sosyalleşmesine sağlıyor olacaktır.

köpek eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir