Köpek Pansiyonu Sancaktepe Fiyat

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonu Sancaktepe Fiyat
  • 0
  • 31
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 6 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Sancaktepe, İstanbul’a bağlı kalabalık olarak nitelendirilen semtlerden biridir. Anadolu yakasında yer alır. Küçük yüz ölçümünün yanı sıra kalabalık mahalleleri ile hem insanlar hem de hayvanlar için doğal yaşam alanları bulunmuyor. Gelişen kentleşmeler ile hayvanların doğal ortamları kısıtlanarak enerjilerini atabilecekleri alanları ellerinden alınmış durumdadır. Bu sıkıntılar nedeniyle pek çok ilde olduğu gibi İstanbul’un çoğu semtinde de köpek pansiyonları açılmıştır. Köpekler için doğal oyun ve gezme alanları oluştururken köpeklerin gün içindeki her türlü ihtiyacını karşılamaya yönelik faaliyet sürdürüyorlar. Köpek pansiyonları, köpek sahipleri tarafından acil durumlarda ve köpeklerini emanet edecekleri bir yer aradıklarında tercih edilen kurumlar olsa da aslında köpeklerin kentleşme içinde sıkışıp kalmalarından ötürü yararlanılması gereken yaşam alanlarıdır. Köpeklere enerjileri atabilecekleri geniş oyun alanları sunarken aynı zamanda köpeklerin sosyalleşip gelişmelerine yardımcı olabilecek özel alanlardır. Ortalama büyüklükte köpek pansiyonları da günlük konaklama fiyatıyla pek çok bütçeye uyum sağlar. İstanbul Sancaktepe’de bulunan köpek pansiyonu da verdiği kaliteli hizmetler ve köpeklere yansıttığı sevgi ve ilgi sebebiyle güvenle tercih edilen kurumlardan biridir. Köpek pansiyonu Sancaktepe fiyat olarak günlük standart bakım veya özel bakım olarak değişiklik gösterebilir.

Köpek Pansiyonu Sancaktepe Fiyat

Köpek Pansiyonları Amaçları

Köpek pansiyonları köpek sahipleri için avantajlı ve güvenilir kurumlar olduğu kadar sokak köpekleri için de en iyi yaşam alanlarıdır. Pek çok köpek pansiyonunda müşteri köpekler için belirlenen kontenjanın yanında sokak köpekleri için de yer ayrılır. Köpek pansiyonlarının amacı ne kadar köpek için güvenilir, huzurlu ve sağlıklı ortam sağlanırsa o kadar gelişmişlik göstergesidir. Köpek pansiyonlarında uygun fiyatlar ile pek çok köpek türüne en iyi koşullar sağlanarak gün içindeki rutinlerinin bozulmadan aynı şekilde devam etmeleri amaçlanır. Aynı zamanda konaklayan her köpeğin girişten itibaren veterinerler tarafından sağlık kontrolleri yapılır. Sağlık problemi olan, yeni operasyon geçirmiş veya hamilelik durumu olan köpekler için sahiplerinin bırakabilecekleri en güvenilir yerdir. Köpeklere sağlık konusunda geç kalınmadan müdahaleler yapılır, köpek sahiplerinin köpeklerinden uzak olduklarında gözlerinin arkada kalmaması sağlanır.

Köpek pansiyonlarında köpeklerin temel ihtiyaçlarının yanı sıra da köpeklere sağlanan eğitimler mevcuttur. Uzman eğitmenler tarafından köpeklerin yaşına, ırkına, cinsine ve ruhsal durumuna bağlı olarak bazı eğitimler verilebilir. Bu eğitimler günlük konaklama fiyatına dahil değildir. Fakat köpek pansiyonunda uzun süre konaklayacak köpekler için, sahipleri tarafından eğitim aldırılması kaldığı süre içinde köpeğin gelişimine katkıda bulunacak ve çıkış gününde köpeğin daha kontrollü ve sağlıklı iletişimde olması sahibini mutlu edecektir. Gelişen teknoloji ve yapısallaşma içinde hapsolan köpekler için ideal yaşam alanları, doğal ortamlar ve eğlenceli aktiviteler sunan köpek pansiyonları köpeklerin eğlenerek gelişmesinde yardımcı olan en iyi hizmet kurumlarıdır.

Sancaktepe Köpek Pansiyonu Hizmetleri

Gün içinde yoğun çalışan kişiler için kreş hizmeti adı altında belli süreler ile köpeklere hizmet verilirken, uzun iş seyahatleri veya tatil kaçamağı için şehir dışına çıkacak kişiler için konaklamalı hizmet olanağı sağlanıyor. Sabahtan akşama kadar her köpek için belli programlar oluşturuluyor, bu nedenle her köpeğin alıştığı günlük düzen aynı şekilde devam ettiriliyor. Güvenli ve doğal bahçe ortamında köpeklerin oynayarak arkadaş edinmesi için imkan sağlanıyor. Bunun için günün belli saatlerinde anlaşabilen ırklar gruplar halinde toplanarak oyun ve aktiviteler eşliğinde zaman geçirmeleri sağlanıyor.

Köpeğini emin ellere bırakmak isteyen ve günlük ihtiyaçlarının eksiksiz karşılanması konusunda hassas davranacak birilerini arayan kişiler için Sancaktepe köpek pansiyonu güvenilir personelleri ile hizmet veren ideal bir kurumdur. Köpeklerin gün içinde enerjilerini atmaları için personeller ile aktivitelerde bulunması ve yorulması sağlanır. Sonrasında özel odalarına alınan köpeklerin belli süre dinlenmeleri için zaman tanınır. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 öğün beslenme zamanları bulunur, bu sürelerde köpeklere mamaları verilir. Ev yemeğine alışkın köpekler varsa ona göre beslenme şekli oluşturulur.

Köpeklerle ilgi acil durumlarda, sağlık sorunlarında köpek sahipleri bilgilendirilir. Sağlık sorunu olan köpekler veteriner gözetiminde tutularak köpek sahibinin bilgisi dahilinde muayene edilir veya uygulama yapılır. Öncesinde sağlık sıkıntısı olduğu bilinen köpekler de sık sık veteriner tarafından kontrol edilir. Kullandığı ilaçlar veya aşılar varsa oluşturulan düzende veteriner tarafından uygulaması yapılır.

Köpek sahibinin köpeklerinden ayrılması ne kadar zorsa köpekler için de bir o kadar zordur. Duygusal canlılar olarak köpekler sahiplerinden uzak kaldıklarında daha içe kapanık ve mutsuz olabilirler. Bu durumu daha kısa sürede atlatması için köpeklerin pansiyona bırakılırken sevdikleri herhangi bir oyuncak veya eşya varsa onunla birlikte bırakılmaları çok daha önemlidir.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir