Köpek Pansiyonu Ataşehir

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonu Ataşehir
  • 0
  • 54
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Evcil hayvan bakmak günümüzde git gide artarak ilerleyen bir çizgide ilerlemekte ve evlerinizin birer ihtiyacı haline gelmektedir. Aynı zamanda bu sevimli yaratıklar sizlere dostluk yapmakta ve her zaman yanı başınızda olmaktadır. Günün yorgunluğunu atabileceğiniz ve siz eve döndüğünüzde büyük bir mutlulukla ile karşılayan bu canlılar sizlerin neşe ve keyif haline gelecektir. Birçok psikoloji uzmanında tavsiyeleri ile önerilen hayvan sahiplenmek sizi stresten uzak, huzurlu bir hayatın içine sokacaktır. Bununla birlikte bireye sorumluluk bilinci getirecek ve bir süre sonrasında yol arkadaşlarınız sizin için bir dosttan daha fazla evlat gibi olacaktır. Bu canlılara iyi bir örnek göstermek istersek kesinlikle birinci sırayı köpekler alacaktır.

Köpek Pansiyonu Ataşehir

Ülkemizde de yapılan analiz ve anketler sonucunda oluşan verilerde köpekler hayvan bakmayı düşünen ya da hayvan bakan kişilerin listesinde bir numarayı almaktadır. Bunun sebebi ise köpeklerin özellikleri ve karakterleridir. Köpekler karakter olarak sahiplerine son derece sadakat duygusu ile bağlı, verilecek bütün eğitimleri ve komutları anlayabilecek, hisli hayvanlardır. Öyle ki sizin ruh haliniz ve hareketlerinize göre onların da size karşı olan tutumu ve tavırları şekillenir. Köpek bakmak sabır gerektiren bir iştir. Köpeğinize karşı pozitif, sabırlı ve ilgili davranmanız gerekmektedir. Aksi takdir bulanacağınız olumsuz davranışlar köpek sahip ilişkinizin büyük ölçüde zarar görmesine neden olacaktır. Aynı zamanda köpeklerinizin ihtiyaçlarını da kesinlikle karşılamanız gerekmektedir. Köpekler ve insanlar çok uzun yıllardır birbirlerine dostluk yapmaktadırlar. Eski yıllara dayanan bu ilişkide köpekler, avcılık ve bakıcılık benzeri birçok işte kullanılmıştır.

Köpek Pansiyonu Ataşehir

Günümüzde ise bekçilik benzeri işlerin altından bir yandan kalkarken bir yandan da sahipleri için birer evlat konumu taşımaktadır. Fakat köpek bakmak sahipleri bazen zor durumlara düşürebiliyor. Yoğun ve hareketli bir iş temposunda çalışmaktaysanız, yola çıkma zorunluluğu taşıyan meslekler ihraç ediyorsanız veya stresli ve yorucu bir yılın ardından sonra ailenizle keyifli bir tatile gitmeyi düşünüyorsanız köpeklerinizi bu planların içinden çıkarmak zorundasınız. Ülkemizde, bilindiği üzere hiçbir pansiyon, otel ve toplu taşıma aracı köpekleri bünyesine kabul etmemektedir. Bu tip zor durumlarda sevimli dostlarınızı hayvanlardan hoşlanmayan kimselere, daha önce köpek bakmamış birine emanet etmeyi düşünebilirsiniz. Fakat köpeğiniz bu tip durumlardan hemen rahatsız olup huzursuzluk çıkaracaktır. Emanet edecek kimseniz yoksa evde tek bırakmayı çözüm olarak görebilirsiniz fakat bu gibi bir durumda köpekler hemen terk edilmişlik hissine kapılıp ciddi açıdan bir depresyona girecektir ve köpek sahip ilişkiniz çok ciddi zararlar görecektir.

Köpek Pansiyonu Ataşehir Fiyatı

Aynı zamanda bütün hayvan uzmanları köpeklerin evde tek bırakılmasına karşıdır. Bu gibi can sıkıcı durumlara çözüm olarak hayvan sever bireyler ve belediyelerin ortak çabaları ile açılan yeni tesisler var. Bu tesislerin adı köpek pansiyonlarıdır. Sizin yokluğunuzda köpeklerinizin bütün bakımlarını yapıp onlarla en az sizin kadar ilgilenmektedirler. Bu tesislerden biri olan Köpek Pansiyonu Ataşehir hakkında ve verdiği hizmetler için yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir:

  • Bu tesisler için ilk önce giriş işlemlerinden bahsedelim. Bilindiği üzere Ata şehir kalabalık bir nüfusa sahiptir ve birçok merkezi ilçeye komşudur. Bu yüzden tesislerde ciddi yoğunluklar olabiliyor. Bu yüzden telefon ve iletişim adreslerinden irtibata geçip randevu almanız gerekmektedir. Bunun dışında gelirken köpeklerinizin aşılarının tam olduğundan emin olup, aşı karneleri ile gelmeniz gerekmektedir. Bunun dışında bu tesislerde üyelik sistemi de vardır.
  • Köpekleriniz bu tesislerde belirli sağlık kontrolünden geçtikten sonra tahsis edilen köpek evlerine alınırlar. Konaklayacakları yerde yatak ve oyuncak benzeri eşyalar bulunmaktadır. Beslenme ise ücrete dâhildir.
  • Köpeklerinizin tırnaklarının kesilme, göz ve kulak kontrolleri uzman veterinerler tarafından yapılmaktadır. Aynı zamanda deneyimli kadrosu ile köpeklerinize oyunlar oynatılarak sosyalleşmesi ve vücut yapısını daha sağlıklı hale getirmesi sağlanmaktadır. Tesisler 7/24 açıktır ve içlerinde daima bir personel bulunmaktadır.

Incoming search terms:

  • evcil hayvan pansiyonu istanbul
köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir