Beyoğlu Köpek Pansiyonu Fiyatı

admin 5 sene önce

Çoğu insan bir şekilde köpek ya da bir evcil hayvan sahibi olmak ve bir manada yaşadıkları mekânlara renk katmak istiyor. Ne yazık ki, günümüzün temposu ve iş hayatı çok yoğun olduğu için insanlar, iş seyahati veya tatil gibi seyahatlere çıkmak mecburiyetinde ya da arzusunda olabiliyor. Bu hâlde de evcil hayvana sahip olan insanların en sık yaşadığı sıkıntı, köpeklerini nereye ya da kime bırakacakları hususudur. Köpeklerini bırakacakları bir yer ya da birisini bulduklarında bile, “acaba köpeğime iyi bakılır mı”, “köpeğim mutlu olur mu”, “yemeğini düzenli veriyorlar mıdır” gibi birçok sual de akıllarda kalıyor. Her şeyin bir çaresi ve kolay yolu olduğu gibi elbette bu sıkıntının da var. Beyoğlu’nda köpek pansiyonu var mı? Beyoğlu köpek pansiyonu fiyatı İstanbul’da ve Beyoğlu’nda köpeğinizi bırakabileceğiniz köpek pansiyonları mevcuttur.

Köpek Pansiyonlarının Tercih Edilmesinin Sebebi Nedir?

Beyoğlu Köpek Pansiyonu Fiyatı

İnsanlar tatile çıktıklarında pansiyonlarda veya otellerde kalırlar. Bunun gibi, köpeklerin de kalabileceği pansiyonlar kurulmuştur. Köpek sahipleri tatilde ya da iş seyahatinde iken bu pansiyonlar, köpeklere âdeta bir müşteri gibi alâka gösterecek ve tüm bakımlarını aksatmadan yapacaklardır. Bununla birlikte, insanlar büyük bir külfetten kurtulmuş oluyorlar. Zira köpeğine sıkı sıkıya bağlı insanlar için köpeklerini başka birine emanet etmek çok zor olabiliyor.

Beyoğlu Köpek Pansiyonlarının Fiyatları

İstanbul, Beyoğlu ilçesinde de birçok köpek pansiyonu mevcuttur. Beyoğlu’nda, birçok insanın evcil hayvan sahibi olduğu bilinir. Beyoğlu’ndaki, köpek pansiyonları, köpek sahiplerinin beklentilerini karşılayabilecek durumdadır. Buradaki pansiyonlar fiyat olarak da çok cazip olabiliyor. Bir köpek ve ortalama 1 haftalık vakit için 50-60₺ gibi bir fiyat istenebiliyor. Köpek pansiyonları, hem köpek sahiplerinin en büyük dertlerinden birine çare olduğu için hem de fiyat olarak cazip olduğu için tercih ediliyor.

 

Köpek Pansiyonları Nasıl Yerler?

Köpek pansiyonları, ortalama 50-60 köpek kapasiteli mekânlardır. Köpekler, buralarda olabildiğince rahat ettirilirler. Dâimi olarak bir baytar mevcut bulunur. Baytar, mekânların temizliği ve hayvanların sıhhati için her türlü tedbiri alır. Köpekler, bu pansiyonlara teslim edilirken her türlü kilo ve sıhhî tetkikleri yapılır. Aynı şekile çıkarılırken, her türlü tetkik ve bakımları yapılmış şekilde sahiplerine iade edilir. Köpekler, pansiyonlara bırakılırken, köpek sahiplerinin müddet hususunda farklı tercih hakları olur. Bunlar, ev pansiyonu, kısa müddetli pansiyon, arzu edilirse de uzun müddetli pansiyon şeklinde oluyor.

Köpek, Pansiyona Teslim Edilmeden Önce Neler Yapılmalı?

Seyahatin uzunluğuna göre köpek sahipleri, köpeklerini gönül rahatlığıyla bu pansiyonlara emanet edebiliyor. Elbette ki köpeğin emanet edileceği pansiyonun önceden tetkik edilip, görülmesinde fayda vardır. Bununla alâkalı suiistimaller yapabilen mekânlar da olabiliyor. Bu gibi bir vakanın yaşanmaması ve köpeğe bir zararın gelmemesi için pansiyonun önceden gezilmesi faydalı olabilir. Bugüne kadar herhangi bir köpek pansiyonu müessesesinde büyük bir sıkıntı vuku bulmamıştır.. Türkiye’de yeni gelişmekte olan köpek pansiyonları, şu âna kadar beklentileri karşılamış ve köpek sahiplerinin külfetlerini azaltmıştır.

Köpekler, Pansiyonlarda Nasıl Vakit Geçiriyorlar?

Köpekler, tıpkı evlerindeymiş gibi bakıldığından, yemek vakitlerine bile sahip karar verebiliyor. Bunun için pansiyon çalışanlarına köpeğin hangi öğünlerde yemek yediği söylenmelidir. Köpekler, sahibinden teslim alındığı esnada teferruatlı bir form dolduruluyor. Bu formda, köpekle alâkalı tüm bilgileri doldurulmalı ve pansiyon çalışanlarına beyan edilmelidir. Talep edildiği takdirde, köpek anlaşabildiği cinsten köpeklerle beraber vakit geçirebiliyor. Pansiyon çalışanları, köpekleri kapalı bir mekânda barındırarak, daha iyi vakit geçirmelerini sağlıyor. Köpeğini, köpek pansiyonuna bizzat götüremeyecek olan sahipler için de haber verilmesi hâlinde köpeğin, pansiyondan servis ile alınması ve pansiyona nakli mümkün olabiliyor.

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.