Okmeydanı Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Okmeydanı Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 42
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Okmeydanı köpek pansiyonu adını nereden almaktadır? Okmeydanı İstanbul da Kâğıthane ve Şişli ilçelerinin bünyesin de yer alır. Okmeydanı adını Fatih Sultan Mehmet’in okçuluk alanına ilgisinin olmasıyla Okmeydanı’na ok kurdurmasıyla almaktadır. Bu isimle semt günümüze kadar gelmiştir ve varlığını sürdürmektedir. Köpeklerin kişilerce sahiplenmelerinde görülen artış köpek hastanelerinin, veterinerlik hizmetlerinin köpek eğitim merkezlerinin de çoğalmasıyla birlikte köpek pansiyonlarının da piyasa da artış gösterdiği apaçık ortadadır. Özellikle İstanbul da köpek pansiyonları piyasasın da köpeklere hizmet sunan oteller oldukça fazladır.

Sahiplenilen köpeklerin eğitimlerinin mümkün kılınmasıyla insanlar da köpeklere karşı olan tedirginliklerini bir parça geriye atmışlardır. Köpekler ve sahiplerinin birbirleriyle güçlü bağlar kurmalarına yardımcı olan köpeklerin yaşamlarının kolaylaştırıldığı dış dünya ile etkileşimini olumlu yönde sağlayan ve şehir yaşantısının kesif yapısına ayak uydurmaya çalışan köpekler için köpek eğitimleri çok değerli bir özelliğe sahip olmaktadır. Köpekler sahipleri yanların da olsalar dahi şehrin hızı köpekler de karmaşıklığa yol açmakta ve ne yazık ki köpekler bu durumlara adapte olmak da problemler yaşamaktadırlar. Eğitim merkezlerinin köpeklere yönelik eğitim içeriklerinin zenginliği sayesinde köpekler bu hayata kolay asimile olabilmektedirler.

Okmeydanı Köpek Pansiyonu

İnsanların dostu köpeklerin uyumluluğu hem sosyal çevrede ki kişileri rahatsız etmemekte hem de sahipleriyle olan ilişkilerinde mutluluğun sinyallerini yakmaktadır. Köpek eğitimleri konusun da bilinçsizlik sonucun da köpeklerine şiddet göstererek eğitim vermenin doğruluğu savına inanan kişilerin olduğu da yok denecek kadar az değildir. Ancak köpekler şiddetle eğitilmeye çalışıldığın da vücut hasarları oluşabildiği gibi beyin hasarının da oluşması muhtemeldir. Dolayısıyla karakter yapısını da negatif yönde etkilemektedir. Köpekler şiddete zorlanarak eğitilmeye çalıştırılmak yerine sade ve sakin komutlar eşliğinde bir uzmandan yardım alınarak ve onlara sevgi gösterilerek köpeklerin eğitimlerini daim kılmak önem arz etmektedir.

Her olumlu davranışını da bir ödülle değerlendirmek onları mutlu ettiği gibi karakter özelliklerinin de düzenlenmesine büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Bu uygulama ile köpekler eğitimlerini minimum kusurla tamamlayabilmektedirler. Köpeklerin sevgi ve ödülle eğitilmesi onların doğal ortamlarından alınmasıyla yepyeni bir ev ortamına adapte edilebilmesinde önem taşımanın yanın da hem sahipleriyle olan ilişkilerini hem de çevresinde ki diğer insanlarla olan ilişkilerini düzene koymada bir numaralı bir uygulamadır. Hemen hemen Türkiye de tüm ilçeler de bulunmakta olan köpek eğitimi ve bakımı hizmetleri Okmeydanı köpek pansiyonu tarafından üstlenilmektedir. Özellikle eğitimleriyle öne çıkmış olan pansiyon hem evde köpeklere eğitim olanağı sunmakta hem de merkezlerinde eğitim olanakları sunmaktadır.

Okmeydanı Köpek Pansiyonu

Okmeydanı Köpek Pansiyonu Fiyatları

Kişiler köpeklerinin eğitimlerinde rol oynayabildikleri gibi bir müddet onları pansiyona vererek bakımlarıyla birlikte eğitimlerini de mümkün hale getirebilmektedirler. Köpekler de eğitimler sayesinde davranışlarında izlenen sorunlar aşılabilmektedir. Davranış sorunlarının yok edilmesi zor olsa da özel teknikler sayesinde olanaksız da değildir. Okmeydanı bakım ve eğitim merkezi ile bunu çözmenin mutluluğu müşterilerin gözlerinden okunabilmekte teşekkür dilekleriyle de söze getirilmektedir. Okmeydanı köpek pansiyonu müşterilerine sunduğu alternatifler ile bölgede köpek sahipleri tarafından değerinin bilindiğini vurgulamaktadır.

Hiçbir koşul altında şiddet eğilimi gerçekleştirilmemektedir. Tüm cins köpeklerin gün içerisinde yapmaları gereken bir takım zihinsel ve fiziksel faaliyetleri söz konusudur. Okmeydanı köpek pansiyonu bu uygulamayı her gün yerine getirmektedir. Pansiyon içeriğinde oyun parkı alanı oluşturmuştur. Bu da köpeklerin fiziksel aktivitelerini desteklemektedir. Pansiyon yukarı da bahsi geçen önemli uygulamalara, köpeklerin yapılarına ilişkin onların doğalarını anlamak onlarla doğru iletişim de bulunmak hatta pansiyonundan da yararlanılabilerek köpeklerin dirlik içinde barındırıldığı huzur ortamını oluşturmaktadır. Okmeydanı köpek pansiyonu bakımın ve eğitimin adresidir.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir