Etiler Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Etiler Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 29
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Günümüz dünyasında iş hayatı nedeniyle yoğun tempoda çalışmakta olan ve yıpranan, insanların yorucu olan ve samimi gelmeyen konuşmalarından ,kendisine dost veya arkadaş bulamamaktan yakınan insanlardan; ötürü birçok insanımız evinde evcil hayvan beslemektedir ve bu yönde çeşitli teknik, bilgi, beceri ve taktikleri bilmesi gerekmektedir. Günümüz dünyasında hayvanlar artık insanlığı çepeçevre sarmış; kendilerini bizlere bir dost, bir kardeş, bir evlat gibi sevdirmeyi başarmışlardır. Hayvanları kendimize dost etmemizde ki en önemli sebeplerinden birisi hayvanlarımızın bize göstermiş olduğu sadakatleri değil mi aslında? Bizler onların bakımını yaptıkça onlar bizi koruma altına almış; güvenliğimizi ve sevgi ihtiyacımızı birazda olsa onlar sayesinde karşılamış duruma gelmiş bulunmaktayız.

  Eğer bir köpeğiniz yoksa ve bir köpeğe ihtiyaç duyuyorsanız ; onlarla zaman geçirmek istiyorsanız sizlere Köpek alırken dikkat etmeniz gereken hususları şu şekilde saymak mümkündür. Köpeğimizi alırken dikkat etmemiz gereken özellikler görünüşü değil daha çok karakteristik özellikleri olması gerekmektedir. Köpeğimizin yetenekleri bizim hayatımızla uyum içerisinde olabilecek ve enerjisini ve potansiyelini doğru yerlerde kullanabilecek özellikte olmalıdır. Eğer günümüzün on veya on iki saatini iş hayatı nedeniyle yada farklı sebeplerden ötürü dışarıda geçiriyorsak Husky’lerin görünüşünü seviyorsanız bir husky cinsinde köpek alabilirsiniz.

Etiler Köpek Pansiyonu

Günümüzün çoğunu spor yaparak geçiriyor isek tembel köpeklerden uzak durmanızı tavsiye ederim koşarken size sıkıntı yaratabilir. Çünkü köpek aldığımızda hayatımızda bir takım değişiklikler yapacağımız gerekecektir. Köpeğiniz ile ilgili Mama seçiminde köpeğin cinsi, yaşı ve ırkı oldukça önemli noktalardan bir tanesi. Köpekler ırk olarak genellikle 4 gruba ayırabiliriz. Bunları şu şekilde saymak mümkündür: Dev ırk , Büyük ırk, Orta ırk, Küçük ırk köpekler olarak sayabiliriz.Köpeklerimizin cinsiyetine göre bu bilgi ve taktikleri edindikten sonra mama seçiminde biraz da olsa daha rahatlamış pozisyona geçebiliriz. Köpek yaşına ve cinsine göre mama seçimi yaparken ise şunlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Köpeklerimiz 12 aya kadar yavru durumundadırlar ve yavru oldukları içinde o kadar şirindirler. 1-7 yaş arasında ise köpeklerimiz insanlar gibi yetişkinlik seviyesine ulaşmış olurlar ve 7 yaşının üzerini geçen köpeklerimiz insanlar gibi yaşlılığa adım atmış duruma gelirler.Bu nedenle köpeğimizi alırken yaşına,cinsiyetine ve ırkına dikkat etmemiz gereken hususlardandır. Köpeğimizin ırkını ve yaşını öğrendikten sonra araştırmalarımızı da tamamladıktan sonra mama ürünleri ve markaları arasından yapılan yorumları ve reklamları da dikkate alarak tercih yapmamız daha doğru olacaktır. Bütçemizi zorlasa da kendimize dost edindiğimiz evcil hayvanımız için kaliteli mamaları tercih etmek ilerisi için köpeğimiz ve bizim mutluluğumuz açısından daha uygun doğru ve nitelikli bir karar olacaktır.

Etiler Köpek Pansiyonu

Köpeklerimizi alırken dikkat etmemiz gereken özellikler , köpeklerimizi beslerker mama seçimleri ve mamalarda dikkat edilmesi gereken özellikler ve aynı zamanda da köpeklerimizin ırkları ve yaşları ile ilgili bilgileri yukarıda bilgilerinize sunduk. Eğer köpeğiniz varsa iş hayatı nedeniyle ve  seyahatlere çıkmanız gerektiği durumlarda köpeğinizi bırakacak yer bulamıyorsanız Etiler Köpek Pansiyonu ile köpeklerinizi evindeymiş gibi gönül rahatlığı ile emanet edebilirsiniz.

Köpek Bakımı

Uzmanlar tarafından da kontrol altında tutulan pansiyonun köpeklerin herhangi bir sağlık problemi ile karşı karşıya kalması durumunda da ani müdahalelerle köpeğinizin sağlığını koruma altına almaktadırlar. Personeller tarafından ilk olarak köpeğinizi getirdiğinizde köpeğinizin kaydı yapılarak sağlık kontrollerinden geçirilmektedir. Sağlık kontrollerinden geçirilen köpekler odalarına yerleştirilmektedir. Odalar personeller tarafından günlük olarak temizlenmekte ve köpeklerinizin her türlü ihtiyaçları da Etiler Köpek Pansiyonu tarafından karşılanmaktadır. Eğer seyahatlere çıktığınızda köpeğinizi götüremeyecek durumda iseniz köpeklerinizi Etiler Köpek Pansiyonuna teslim edebilirsiniz. Gözünüzün arkada kalmasını istemiyorsanız ve gönlünüzün her daim rahat kalmasını diliyorsanız Etiler Köpek Pansiyonu sizler için doğru adres olacaktır.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir