Esenler Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Esenler Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 2
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

  Köpeklerimiz bizler için çok değerlidir. Bu konu tarihsel geçmişi olan bir konudur. İnsanlar ve köpekler bir arada avlanmış ve doğada bulunan en iyi avcılar olmuştur. Bu zamanlardan kalma insanlar ve köpekler arasında güçlü bir bağ oluşmuştur. Bu sebeple, şehir dışına çıkmak ya da bunun gibi bazı faaliyetlerde bulunmak İstediğiniz zaman aramızdaki bu bağdan ötürü köpeklerimizi kime teslim edeceğimizi kime emanet vereceğimizi düşünür dururuz. Ailemiz akrabamız veya diğer arkadaşlarımız her ne kadar emanetinize çok iyi bakacak olsa da köpek bakımı ve beslenmesi bilgi gerektiren tecrübe gerektiren ve oldukça sevgi gerektiren bir iştir. Bunu sebeple, köpeklerimizi teslim etmek için aklımıza gelecek ilk yerler köpek pansiyonları ve köpek otelleridir. Köpek pansiyonları çeşitli şekillerde düzenlenmiştir. İlk olarak köpeğiniz evde kalıyor ve evde rahat ediyorsa yani bir ev hayvanı İsa buna göre düzenlenmiş alanlarda, bahçe ya da dışarıda rahat eden bir hayvansa buna göre düzenlenmiş alanlarda bakımları ve beslenmesi sağlanır ve pansiyonlar çeşitli süreleri ayrılır.

Uzun süre köpeğinizi emanet etmek istiyorsanız ona göre kısa süreli emanet etmek istiyorsanız da ona göre bir pansiyon bölümü seçersiniz. Köpekleriniz için pansiyonlarda çok çeşitli oyun imkanları vardır ve sizin isteğinize bağlı olarak aynı cins köpekler aynı ortamları paylaşırlar ve bu şekilde sosyalleşmeleri de sağlanabilir. Köpek pansiyonları köpeğinizi emanet edeceğiniz zaman orada bir veteriner hekimin bulunup bulunmadığını son derece dikkat etmelisiniz. Eğer bir veteriner hekim bulunmuyorsa köpeğinizin hastalığı varsa tedavi edilemeyecek ve çeşitli sağlık problemleri ortaya çıkacaktır.

Esenler Köpek Pansiyonu

Bildiğimiz gibi Türkiye’de pek çok köpek pansiyonu vardır fakat İstanbul Türkiye’nin en yoğun nüfuslu olması nedeniyle en iyi pansiyonlar da burada bulunmaktadır ve özellikle Esenler ilçesi çok yoğun nüfuslu olduğu için de pek çok yerinde köpek eğitim için Bahçeler bulunmadığından bu tip köpek pansiyonlarında eğitimler verilebilir. Köpeklerin ise bir pansiyona teslim edeceğiniz zaman bulaşıcı bir hastalığı olup olmadığını kontrol etmeli ve buna göre teslim etmelisiniz. Aksi takdirde ya köpeğiniz kabul edilmeyecek ya da farklı hayvanları hastalık ulaştıracaktır.

Esenler Köpek Pansiyonu

Esenler köpek pansiyonları hakkında bilgi almak istiyorsanız internet üzerindeki bloglara ve çeşitli sosyal medya araçlarından başvurarak burada sorularınızı sorabilir hem Esenler’deki köpek pansiyonları hakkında bilgi alabilir hem de en iyi sebze sizin köpeğiniz için en çok ihtiyaç duyacağınız pansiyonu farklı tecrübelerden yararlanarak kolayca bulabilirsiniz köpeğinizin kendine has bir sorun varsa Örneğin çok tüy döküyor ya da hayvanlara karşı saldırgan davranıyor mutlaka bunu baştan belirtmeli ve buna Göre önlem alınmasını talep etmelisiniz.

Köpek Bakımı

  Bildiğimiz gibi Esenler ilçesi çok yoğun nüfuslu ve çarpık yerleşimin çok ciddi bir sorun olduğu ilçelerdendir. Bu sebeple; çoğu zaman hayvanlarımızı burada rahat bırakamayız dışarıda kaldığında çeşitli insanlar ve köpekler tarafından zarar görüp görmeyeceğini de emin olamayız. Bu sebeple yalnızca şehir dışına ya da yurtdışına çıkacağımız zamanlar da değil yoğun iş veya sınav dönemlerimizde olduğumuz zamanlarda da köpeklerimizin buradaki pansiyonlara verebiliriz. Bunun yanında şunu da belirtmemiz sizin için faydalı olacaktır. Özellikle üniversite öğrencileri tarafından belli bir ücret karşılığında köpekleriniz bakılmakta; gerekli ihtiyaçları sağlanmaktadır bunları da sosyal medya ve çeşitli bloglar üzerinden araştırarak bulabilirsiniz.

Esenler köpek pansiyonu hakkında internet üzerinde çok fazla bilgi bulunmadığından bu bölgedeki hayvan severler dernekleriyle de iletişime geçebilirsiniz. Hem tam size göre olan pansiyonları bulabilir hem de oradaki kişilerin referansıyla daha güvenilir kişilere erişebilirsiniz.

köpek eğitimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir