Gebze Köpek Pansiyonu

admin 1 ay önce

Hayatın bir parçası olan hayvanlar bizlere bazı vakit arkadaş olmuş; kimi zamanda eğlenceli zaman geçirmeyi sağlamışlardır. Hayvanlar arasında arkadaşlığı en sadık olan hayvan köpeklerdir. Bir köpek yeri geldiğinde yanındaki insanın hayatını kurtarmış yeri geldiğinde ise insanlara yalnızlığını unutturmuş, sahiplenme ve savunma duygusuyla mükemmel donatılmış becerileri ile de şaşırtmış bir hayvandır. Bu hayvanlardan büyük bir bölümü sokaklarda hayatlarını sürdürmekte olup günlük hayatta da aramızda görmemiz olasıdır. Devlet yaptırdığı özel sığınaklar ile bu hayvanlara sahip çıkmış olup onların barınması, beslenmesi ve savunmasına da yardımcı olmuştur. Ayrıca bir diğer konu özel kişilerin sahibi olduğu bu köpek pansiyonları ve barınaklarında köpeklerin eğitimi, sıcak ortamlarda yaşamaları ve bununla birlikte rehabilitasyonları yapılmaktadır. Bunlara en iyi örnek Gebze köpek pansiyonu olabilir.

Kocaeli şehir hudutlarına bağlı olan Gebze bölgesi 500.000 e yaklaşan nüfus yoğunluğu ile gelişmiş endüstrisi ve İstanbul’a komşu olması sebebi ile cezbedici bir yer olarak dikkat çekmekte. Gelişmiş ve Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan örgütlü endüstri bölgeleri ve üniversiteleri ile birlikte sosyal hayat alanları ile de yaşanmaya değer bir yerleşim yeri olan Gebze de bulunan hayvan barınakları ve pansiyonlar da dikkat çekmekte.

Hayvan Barınakları

Köpekler için sağlanan hane ortamı hem konaklama şartları ile Gebze köpek pansiyonu köpeklerinizin rahatı için tasarlanmakta. Ayrıca olarak talep faktörü ile tüm köpekleriniz için ihtiyaç duyulan eğitimlerin verilmesi ve ihtiyaç duyulan eğitmenleri de bünyesinde barındıran pansiyonda köpeğiniz belirlenen zaman dilimini geçirirken bu arada zamanın bitiminde tamamı ile eğitimli ve donanımlı bir hayvan olarak geri alınabilmekte. Minik arkadaşlarınız sürekli olarak aynı evde kaldıklarında tembelleşme meselesi yaşayabilmekte bu da bir müddet sonra ruhsal problemlere kapı aralayacaktır. Ancak pansiyona emanet edilmiş olan bu minik yavrular geniş alanlarda gönüllerince koşabilecek oyun alanlarında oyunlar oynayabilecek ve tüm enerjisini atmış olacaklar.

Barınakta Bakım

Köpeğiniz haneye yorgun dönmesi halinde kaygı etmeyiniz. Zira yorgun oluşu güzel bir gün geçirdiğinin belirtisidir. Ayrıca pansiyonda bulunan diğer köpek cinsleri ile beraber oyun oynuyor oluşu köpeğinizin sosyalleşmesi açısından büyük ayrıcalık arz etmektedir. Uzman kadro ile köpeğinizin göz ve kulak testleri, tırnak kesimleri ve diğer tüm bakımları ile de ilgili pansiyonda köpeğiniz huzurlu zaman geçiriyorken sizlerde kendinizi işinize daha rahat verebiliyor olacaksınız. Gebze de oturan tüm köpek sahibi insanların gidip görebilecekleri ve konu ile ilgili bilgi alabilecekleri kuruluş için o bölgede oturma durumu olmayan kişilerin pansiyona köpeğini bırakmak gibi bir fikirde olan insanlar için ise iletişim araçları aracılığı ile tesis hakkında bilgi verilmektedir. Köpeğinizi teslim etmeye karar verir iseniz de kayıt işlemleri için giderken yanınızda kesinlikle köpeğe ait aşı kartını da konu ile alakalı personele teslimde bulunmanız gerekmektedir. Köpeklerin periyodik aşıları geldiği zaman pansiyonda bulunan uzman baytar hekimler tarafınca aşıları yapılmakta olup ve köpeklerin sağlığı için her şey düşünülmektedir. Şayet günlük yaşamınızda yoğun bir tempo ile çalışıyorsanız ve köpeğinizin evde yalnız kalmasını istemiyor iseniz Gebze köpek pansiyonu tam sizin için tasarlanmış olduğunu göreceksiniz.

Köpeklere Hassas Yaklaşım

Köpeğinizle alakalı bir mesele olduğunda alakalılar tarafından dolaysız olarak tarafınıza erişilmektedir. Bu nedenle köpeğinizi pansiyona bıraktığınızda sizinle bağlantı kurulabilmesi için bağlantı numaranızı mutlaka alakalı personele vermeyi unutmayınız. Hayvanlarında insanlar gibi canlı ve duygulu olduklarını göz ardı etmeyiniz. Onlar mutlaka bunu hissettirecek, tembellikten uzak tutacak ve hastalanmamaları için de elinden geleni yapacak uzman personellere sahip olan Gebze köpek barınağı size ve köpeğinize kapılarını sonuna kadar açmış olup; minik konuklarını ağırlamaktan son derece mesut olacaktırlar.

 

Hause Of İstanbul Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

Kapat !