Yeniköy Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Yeniköy Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 99
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpek pansiyonu açmak kolay bir şey değildir. Birçok belgeye ihtiyacınız vardır. En önemlisi, pansiyonu açan kişinin bir veteriner diplomasına ya da eğitmen sertifikasına ihtiyacı olmasıdır. Daha sonra maddi gereklilikler gelmektedir. Maddi destek belgenizi de bulundurmak zorundasınız. Köpek pansiyonu açmak fedakârlık ve sabır isteyen bir iştir. Çünkü sadece açmayla iş bitmemektedir. Daha sonra köpeklere uygun bakım ve hizmeti sunmanız gerekir. Bunun için odaların ve bahçenin düzenlenmesi, mama ve su ihtiyaçları, oyuncakları ve sağlık kontrolleri gibi işleri tamamlamanız gerekmektedir. Köpek pansiyonları kadar çalışanlar da çok önemlidir.

Köpeklerle ilgilenecek kişilerin profesyonel kişiler olması gerekir. Köpeğinizi her yere götüremezsiniz. Özellikle tatil ya da iş seyahatlerinde köpeğinizi götürmek size zorluk çıkartabilir. Bunun için farklı alternatifleriniz bulunmaktadır. Köpeğinizin sizin eksikliğinizi hissetmemesiniz istiyorsanız, köpek pansiyonlarında konaklamasını sağlayabilirsiniz. Köpeğinize profesyonel kişiler tarafından doğru şekilde bakılacağından emin olabilirsiniz. Bunun için Yeniköy size alternatifler sunmaktadır. Yeniköy’ de bulunan köpek otelleri, köpeğinizin rahatlığını ve konforunu sağlayacaktır. Yeşilliği ve doğası ile köpeğiniz özgürce hareket edebilecek, enerjisini atacaktır.

Böylece uyku süresini daha verimli geçirecektir. Her köpek pansiyonunun doğru ve kurallara uygun şekilde açıldığı söylenemez. Bu nedenle köpeğinizi bırakmadan önce mutlaka kontrol etmeniz gerekir. Pansiyonların, rahat ve havadar bir alanda olmasına dikkat etmelisiniz. Köpeğinizin kalacağı kafesin de aynı şekilde özenli ve rahat olması gerekir. Dış kısmında mutlaka bir parkur bulunmalıdır. Her köpek bir gün sahibinden ayrılmak zorunda kalır. Bu ayrılığın konforlu bir şekilde geçmesi için belli kriterler yerine getirilmelidir. İlk olarak köpek pansiyonunun yataklarının rahat olması gerekir.

Yeniköy Köpek Pansiyonu

Mutlaka köpeklerin veteriner kontrolü altında olup, herhangi bir sorun olduğunda anında müdahale edilmesi gerekmektedir. Köpekler, farklı cinslerle yan yanayken dikkat edilmelidir. Hayvanların en hassas oldukları dönem beslendikleri dönemdir. Bu nedenle mümkün olduğunda mama kaplarından birbirinden uzak ve kullanışlı olması gerekir. Köpeğinizin ağız ve burun yapısına uygun olması için kendi kabını verebilirsiniz. Aynı şekilde beslenme düzeninin bozulmaması için de kendi mamasını özel olarak getirtebilirsiniz. Köpek pansiyonları, aynı zamanda köpeklerin sosyalleşmesi ve arkadaş edinmeleri için de avantaj sağlayacaktır.

Köpek pansiyonlarında, köpeklerinizin kalmasının yanı sıra eğitim almasını da sağlayabilirsiniz. Bunun için pansiyonlarda köpek eğitmenleri de bulunmaktadır. Köpekler için sahibinin yeri her zaman ayrıdır. Her zaman sahibinden sevgi ve ilgi bekler. Bu nedenle köpeğinize siz yokken o sevgi ve ilgiyi göstereceğinden emin olduğunuz yerlere bırakmanız gerekir. Özellikle yavru köpeklerin bakımı yetişkinlere göre daha zordur. Daha enerjik olan yavru köpeklerin diğer köpeklerle iletişimi halinde daha dikkatli olunması gerekir. Bu nedenle yanında mutlaka bir eğitmen bulunacaktır ve gözetim halinde kalacaktır.

Köpek Pansiyonu

Her ırka ve cinse göre farklı mama ve öğünler verilmektedir. İstediğiniz beslenme programı aynı şekilde devam eder. Uyuyacağı yer rahat ve ferah bir bölgedir. Bu da köpeğinizin kendini rahat etmesini sağlayacaktır. Köpekler yabancılık çekmemesi için tamamen bir ev ortamı sunulmuştur. Her köpek, köpek pansiyonuna alınmamaktadır. Köpek pansiyonuna kabul edilecek olan köpeklerin ilk şartı, aşılarının tam ve eksiksiz olarak yapılması gerekir. Aşı karnesini de pansiyona teslim etmelisiniz.

Aynı zamanda istediğiniz takdirde pansiyonlarda, gereken vitaminle ya da aşılar da yapılmaktadır. Bu gibi faydalardan yararlanmak isterseniz, öncesinde rezervasyon yaptırmanız gerekir. Ayrıca, köpeğiniz ile konaklama öncesi gelip ortamı görebilir, köpeğinizin sevip sevmeyeceğini ölçebilirsiniz. Sizde rahat ve huzurlu bir tatil geçirmek için köpeğinizi güvendiğiniz pansiyonlara emanet etmelisiniz. Bunun için Yeniköy köpek pansiyonu uygun bir alternatif olacaktır.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir