Büyükçekmece Köpek Pansiyonu

admin 6 sene önce

Günümüzde bir köpek sahibi olan insanların yaşadığı en büyük sıkıntılardan birisi, çeşitli nedenlerden dolayı şehir dışına ya da evinden uzağa gitmesi gerekenler durumunda köpeğini bırakacak bir yer bulamamasıdır. Bir yer bulunsa bile, köpeğe iyi bakılıp bakılamayacağı konusunda çeşitli tedirginlikler yaşanmaktadır. Günümüz iş dünyası ve temposunun insanları ne kadar çok fazla sardığı bir gerçektir. İnsanlar birçok iş seyahati nedeniyle sürekli olarak seyahatlere çıkabileceği gibi, iş dünyasının ağır temposundan uzaklaşabilmek için her bulduğu fırsatta tatile gitmek istemektedir. Bu durumlarda köpekleri yanında götüremedikleri için, onların da bakımlarının güzelce yapılabileceği bir yere bırakmak istemektedirler. Bu amaçla kurulmuş en büyük hizmetlerden birisi köpek pansiyonu hizmetidir.

Köpeğinizin yanında olamayacağınız vakitlerde, köpeğinizi pansiyonlara bırakarak, içinizin rahat etmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü bu pansiyonlar köpeğinize her türlü rahat ortamı sağlayarak, en güzel şekilde bakımlarını yapacaktır. Bu pansiyonlar günümüzde bilinen sığınaklar gibi köpeklerin üst üste koyulduğu ve bakımlarının aksatıldığı merkezler gibi kesinlikle olmamaktadır. Köpekler son derece rahat ve konforlu odalarda konaklatılmadır. Bu odalara her türlü ısıtma sistemleri konulmakta ve köpeğiniz çok konforlu bir ortamda konaklatılmaktadır. En önemlisi de sizler köpeğinizin yanında yokken, köpeğinizin her türlü bakım ve beslenmesinin eksiksiz yapılacak olmasıdır.

Büyükçekmece Köpek Pansiyonu

Köpeğinizi iş seyahati nedeniyle bir yakınınıza ya da komşunuza bıraktığınız zaman, gerekli olan bakımları ve beslenmesi aksayabilir. Ancak bu pansiyonlarda kesinlikle profesyonelce hizmet verilmekte ve hayvan bakımı, beslenmesi gibi konularda tamamen uzman bir ekiple birlikte çalışılmaktadır. Köpeğinize sizin önereceğiniz ve köpeğin alıştığı kaliteli mamalar verilmeye devam edilecek ve köpeğin kilosunun dengede tutulması sağlanacaktır.

Köpek pansiyonları ücret olarak da sizleri çok zorlayacak düzeylerde olmamaktadır. Gayet makul ücretler karşılığında köpeklerinizi bu pansiyonlara bırakabilirsiniz. İster 1 günlük, ister 1 haftalık, isterseniz de aylık veya yıllık olarak köpeğinizi bu merkezlere emanet edebilirsiniz. Günümüzde köpek pansiyonları daha çok Türkiye’nin önemli ve büyük şehirlerinde kurulmaktadır. Çünkü büyük şehirlerde, şehirleşmenin de fazla olmasıyla evcil hayvan sahibi olan insan sayısı da fazla olmaktadır. Bu bakımdan köpek pansiyonu hizmetini daha yoğun olarak İstanbul’da görebilmek mümkündür.

İstanbul’un önemli ilçelerinden birisi olan Büyükçekmece’de de birçok köpek pansiyonu bulabilmek mümkündür. Büyükçekmece köpek pansiyonu hizmeti anlamında, İstanbul’un öne çıkan merkezlerinden birisi olmaktadır.

Köpek Bakımı

Köpek pansiyonları konusunda insanları doğal olarak düşündürten bir konu, köpeklerine kötü bir muamele yapılabilecek olmasıdır. Özellikle köpeklerine büyük bir sevgiyle bağlı olan insanlar bu konuda daha büyük tedirginlikler yaşamaktadır. Ancak şuana kadar köpek pansiyonları hizmetinde en ufak bir suiistimal dahi yaşanmamıştır. Bu pansiyonlar sizlere her türlü garanti ve güveni sunmaktadır.

Köpeğinizi teslim etmeden evvel bu pansiyonlara giderek, köpeğinize nasıl bir ortamda bakılacağına gözlerinizle tanık olabilirsiniz. Bu konuda, köpek pansiyonu hizmetini kullanmış kişilerden de fikir alabilirsiniz. Bu hizmet, günümüz iş temposu ve yoğunluğunda, evcil hayvanlarınızın ihmal edilmemesi anlamında sunulmuş büyük hizmetlerden birisidir. Bu pansiyonlarda sürekli olarak bulunan veterinerler ile birlikte, köpeğiniz sürekli olarak bakım altında tutulmaktadır.

Büyükçekmece Köpek Pansiyonu

Zaten bakıldığı zaman bu pansiyonlara aşıları yapılmamış ve herhangi bir rahatsızlığı olan köpekler hiçbir şekilde alınmamaktadır. Köpeğinizi pansiyona bırakırken sizlerden detaylı bilgiler alınmaktadır. Köpeğinizin aşılarının yapılmamış olması durumunda, hiçbir şekilde pansiyona alınmayacaktır.

Çünkü, bu durum diğer köpeklerin de sağlığını etkileyebilecek bir durumdur. Pansiyonlarda kesinlikle birinci öncülük hayvanların sağlığının korunabilmesidir. Bu açıdan köpeğinizi bu merkezlere teslim ederek güvenerek bırakabilirsiniz. Köpeğiniz bu pansiyonlarda mümkün oldukça rahat ettirilecek ve diğer birçok köpekler sosyalleşme imkanına sahip olacaktır.

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.