Köpek Pansiyonu Silivri

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonu Silivri
  • 0
  • 144
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

İnsanlar günümüzde günden güne artarak ve bir ihtiyaç halin gelmiş bir şekilde evcil hayvan sahiplenmektedir. Bu sevimli dostlarımız sayesinde gün içinde biriktirdiğimiz stresi atarak ev ortamımızı daha neşeli bir hale getirmekteyiz. Evcil hayvan besleyen kişilerin günlük yaşantılarında daha mutlu bireyler olduğu da gözlemlenmektedir. Birçok psikoloji uzmanın günlük yaşantının stresini ve yorgunluğunu atmak için depresyondan uzakta kalmak için evcil hayvan beslemesi tavsiye edilmektedir. Bununla birlikte evcil havyan sahiplenmek bireye sorumluluk bilinci yüklemekte ve kişinin bir nevi anne ve babalık duygusunu tatmasına yardımcı olmaktadır. Bu sevimli dostlarımız en iyi verilebilecek örnek ise köpeklerdir. Birçok kurumunda yaptığı araştırmalar sonucunda elde ettiği verilerde; hayvan sahiplenmek isteyen ya da hayvan bakan kişilerin ilk sırasında köpekler yer almaktadır.

Köpek Pansiyonu Silivri

Köpekler duygulu ve hisli karakter yapısı ile evinizin neşe kaynağı olmakla beraber sizlere gerçek anlamda sorumluluk bilinci katmakta ve onlarla yaşamak sizlere mutluluk getirmektedir. Köpeklerin tercih edilmesinde ki en büyük özellikler ise onların karakter yapısıdır. Karakter özellikleri olarak bilindiği gibi sadık, oldukça akıllı ve duygulu hisli hayvanlardır. Verilen komutları çok iyi bir şekilde algılayıp yerine getirirler ve sizinle çok iyi iletişim kurabilmektedirler. Köpeklerin insanoğlu ile arkadaşlığı ise çok eski yıllara dayanmaktadır. Tarih sayfalarında gördüğümüz üzere avcılık, koruma gibi birçok işte kullanılan köpekler günümüzde ise hala bu sorumlulukların altından kalkabilmekte ve evlerin ailelerin bir bireyi olarak sayılmaktadır. Köpekler bakılırken sabır, ilgi ve alaka bekleyen hayvanlardır.

Bu yüzden ihmalkâr davranışlar iletişimde kopukluğa neden olabilir. Eğer yoğun bir işte temponuz varsa, sürekli yolculuk yapmanız gereken bir meslekle uğraşmaktaysanız ya da aileniz yorucu bir yılın ardından tatile çıkmayı düşünüyorsanız köpeklerinizi yanınızda götüremezsiniz. Çünkü köpekler otel ve toplu taşıma araçlarına alınmamaktadır. Köpeklerinizi hayvanlardan hoşlanmayan veya daha önce köpek bakmamış kişilere de emanet edersiniz dostlarınız terk edilmişlik hissi ile ciddi ruhsal problemler yaşayacaktır. Evde tek başına bırakılması ise hayvan uzmanları tarafından kesinlikle tavsiye edilmemektedir. Bu tip can sıkıcı durumlar için ise hayvan sever insanlar ve belediyelerinde girişimleri ile açılan köpek otelleri köpeklerinize sizin yokluğunuzu aratmadan hizmet vermektedir.

Köpek Pansiyonu Silivri

Köpek Pansiyonu Silivri Fiyatları

Tüm bakımları ve ihtiyaçları ile ilgilenen ve köpeklerinize en az sizin kadar ilgi gösteren bu tesisler onlarında en az sizin ki kadar eğlenceli ve keyifli bir tatil geçirmelerini sağlamaktadır. İstanbul’un yazlık beldelerinden olan Silivri’de hizmetlerine devam eden “ Köpek Pansiyonu Silivri ” hakkında yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir:

  • 4 mevsim olarak hizmet veren bu tesislerde kışın soğuk havadan korunmak için ısıtıcılı odalar ve yazında kavurucu sıcaklarından korunmak için bahçeye yerleştirilen köpek evleri ile dostlarınızı misafir etmektedir. Köpeklerinizin yaşam alanları ise düzenli olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir.
  • Geniş ve yeşil bir bahçe alanına sahip Köpek Pansiyonu Silivri bu bölgede dostlarınıza çeşitli oyunlar ve aktiviteler yaptırarak onların günlük egzersiz ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bununla beraber köpekleriniz bu etkinlikleri yaparak daha sağlıklı bir vücut yapısına sahip olacaktır. Bu oyunlar sayesinde de köpeğiniz sosyalleşme adına önemli adımlar atacaktır. Bunun faydasını ise günlük gezmelerini yaptırırken diğer köpeklerle daha olumlu anlaşmasından ve uyumlu olmasından anlayacaksınız.
  • Sevimli dostlarınıza siz sahiplerin istekleri doğrultusunda eğitimler verilerek köpeklerinizi ev yaşantısını daha da pekiştiren bu tesis, iler ve temel itaat eğitimi, tuvalet eğitimini köpeklerinize kazandırmaktadır. Bu işlemleri yapan kişiler ise tamamı ile hayvan bakımında ve eğitimlerinde uzman kişilerdir. Aynı zamanda tesislerin içinde sürekli bir personel bulunmaktadır ve tesis kendi bünyesinde bir veteriner hekim bulundurarak olası bir sağlık probleminde anında müdahale edebilmektedir.
köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir