Köpek Pansiyonları Hayvan Severler Tarafından Tercih Ediliyor?

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonları Hayvan Severler Tarafından Tercih Ediliyor?
  • 0
  • 34
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpek pansiyonu ve pet taksi gibi hizmetler aslında sanıldığı kadar iyi bilinmiyor. Köpek sahiplerini ilgilendiren bu konu, aslında çok önemli. Pek çok köpek sahibi şehir dışına çıktığında köpeğini ya arkadaşlarına ya da tanıdıklarına bırakmak zorunda kalıyor. Ama aslında köpeğinizi kesinlikle tecrübesi ve köpek sahibi olmayan birisine bırakmamalısınız. Köpeğinizi siz şehir dışındayken güvenilir bir yere bırakmak isterseniz profesyonel köpek eğitmenlerin bulunduğu bir köpek pansiyonu bırakabilirsiniz.

Köpekler her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı bu pansiyonlarda en iyi şekilde bakılabilir. Siz de gözünüz arkada kalmadan dilediğiniz yere ve dilediğiniz kadar süre seyahat edebilirsiniz. Pet taksi hizmeti ise köpeğinizi bir yere götürmek istediğinizde yararlanabileceğiniz bir hizmet. Yine klimalı ve son model araçlarda rahat bir seyahat tercih ederseniz bu hizmetten faydalanmanız en iyisidir.

Köpek Eğitimi Nasıl Verilir?

Köpek eğitimi verilirken bazı noktalara dikkat edilmelidir. Öncelikli olarak köpeğinizin cinsi, doğası ve fiziksel ve duygusal özellikleri konusunda yeterince bilgi sahibi olmalısınız. Tecrübesiz birisi tarafından ya da kulaktan dolma bilgilerle eğitilen köpekler etraftaki insanlara zarar verebilir ve sosyalleşme konusunda sıkıntı yaşar. Köpek eğitimine oldukça erken başlanması da uzmanlar tarafından öneriliyor. Eğer en az altı aylık bir köpeği yeni edinmişseniz de mutlaka profesyonel bir yardım almalısınız.

Her cinse göre farklılıklar olsa da köpek eğitiminde temel konu köpeğinize kendinizin patron olduğunu ve ona emir verebileceğinizi, onun ihtiyaçlarını karşılayıp sevgi göstereceğinizi hissettirmelisiniz. Bunu nasıl yapacağınız konusunda ise uzman bir kurumdan yardım alabilirsiniz.

Koruma Köpek Eğitimi

Her köpek farklı bir şekilde eğitilmelidir. Çünkü köpekler hem ırkı ve cinsine hem de yaşam alanı ve biçiminegöre farklı özellikler gösterir. Mesela eğer köpeğinizin sizi korumasını da istiyorsanız onun için önemli olan sosyalleşmekten çok size yaklaşan birisi olduğunda haber vermesi gerektiğidir. Koruma köpek eğitimi ihtiyacınız varsa bunun için hangi cinsin uygun olduğundan tutun da bu eğitimin tam olarak nasıl verileceğine dair bütün bilgileri Hause of İstanbul’dan edinebilirsiniz. Uzun yıllardır köpek edinme, pet taksi, köpek eğitimi ve pansiyonu konusunda hizmet veren bu kurum hemen her türlü köpek eğitimi konusunda yeterince deneyim kazanmıştır. 

Köpek Eğitiminin Püf Noktaları

Koruma köpek eğitimi konusunda profesyonel bir hizmet veren bu kurumdan diğer köpeklerin eğitimine dair bilgi de alabilirsiniz. Her köpek cinsinin özelliklerine göre eğitilmelidir. Yanlış davranılan ve yanlış bir şekilde eğitilen bir köpek agresyon gösterip saldırganlaşabilir. Bu yüzden bu konuda kesinlikle emin olmadığınız bir yönteme başvurmayın. Bodyguard köpek eğitimi ihtiyacınız varsa size yine bu alanda uzman ve deneyimli birisi yardım edebilir. Hause of İstanbul farklı köpek türlerinde eğitim veren ve bu işin ayrıntılarına hakim olan bir kurumdur. 

Köpeklerde Agresyon Sorunu

Bodyguard köpek eğitimi, koruma ve kapıda bekleme amacıyla eğitilen köpeklere verilen bir eğitimdir. Bazı cinsler bu eğitime daha uygundur. Ancak eğer siz farklı bir amaçla köpek edinmişseniz aynı eğitimi diğer köpeğe veremezsiniz. Koruma ya da bodyguard bir köpeğe ihtiyacınız yoksa ve daha sizin ve ailenizle sosyal ve sorunsuz bir şekilde yaşamasını isterseniz farklı bir cins köpek edinmelisiniz. Bu konuda en çok sahiplenilen köpek cinslerinden birisi Terrier’dir. Oldukça hareketli ve canlı olan bu cinsin eğitimi konusunda da Terrier köpek eğitimi uzmanlarına sahip olan Hause of Istanbul’dan yardım alabilirsiniz.

Çok sevimli bulunan Terrier cinsi köpeklerin de diğer cinslere göre farklı ihtiyaçları ve farklı huyları vardır. Hem fiziksel özellikleri ve hem de duygusal özellikleri açısından tam anlamıyla kaliteli bir Terrier köpek eğitimi almak istiyorsanız Hause of İstanbul size sadece bir telefon uzaklığındadır.    

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir