Caddebostan Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Caddebostan Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 231
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Hepiniz kısa dönemler de olsa yurt dışına çıkmak veya bulunduğunuz şehri terk etmek zorunda kalabilirsiniz. İşte bu dönemlerde, hepimizin en ciddi korkusu yavru köpeklerimizi veya diğer petlerimizi nereye bırakacağımı, kimlere emanet edeceğimizdir. Akrabalarımıza veya arkadaşlarımıza teslim ettiğimiz zaman, mutlu olup olmadıklarını istedikleri yemeği yiyip yemediklerini psikolojilerinin bozulup bozulmadığını merak eder dururuz. Çünkü köpek bakımı ve beslenmesi hem ilgi gerektiren hem de oldukça özen ve bilgi gerektiren bir iştir. İşte bu amaçla, yapılmış pek çok köpek otel ve pansiyonu bulunmakta buralarda işlerinin uzmanların ve köpek severler tarafından çeşitli donanımlar kurularak köpeklerinizin en mutlu şekilde yaşamaları sağlanmıştı.

Caddebostan Köpek Pansiyonu

  Köpek pansiyonları içerisinde çeşitli eğitim ve oyun alanları diğer köpeklerle sosyalleşebilecekleri alanlar bulunmaktadır. Genel olarak köpek pansiyonları 40 ile 50 köpek kapasiteli olmaktadır ve dört beş ya da altı metrekare alanlardan meydana gelmektedir ve genel olarak iki kısma ayrılır birinci kısmı evlere alışkın olan ve ev ortamında mutlu olan köpekler için tasarlanmış bölüm. İkincisi ise açık alan ve bahçe alanları için tasarlanmış genel olarak av köpekleri ve diğer hareketli köpekler için tasarlanmış bölümüdür ve köpek pansiyonlarında muhakkak veteriner Hekimler bulunur. Eğer gittiğiniz pansiyonda bir veteriner hekim bulunmuyorsa mutlaka köpeğinizi oraya teslim etmemelisiniz.

Caddebostan Köpek Pansiyonu

Dikkat etmeniz gereken diğer husus da köpek bakım oda odalarının yani kenarların sürekli temizlendiğini ve köpeklerin beslenme ihtiyaçlarının karşılanıp karşılanmadığıdır köpeğinizin teslim ederken mutlaka köpeğinizin herhangi bir sağlık problemi veya beslenme sorunu olup olmadığını belirtmeli ve buna göre teslim etmelisiniz ve çıktığı zaman ise gerekiyorsa kilosunu Ölçtürmeli ve orada bulunan veteriner hekime sağlık kontrolünün yaptırmalısınız. Genel olarak pansiyonlar 3 farklı çeşittir; birincisi ev yaşamı pansiyonu ikincisi süresi kısa olan pansiyonlar üçüncüsü ise süresi uzun olan pansiyonlar İşte bu pozisyonlarda uygun olanı belirleyip seçip seçebilirsiniz.

Genel olarak fiyatlar yoğunluk dönemine göre bazı farklılıklar içerebilir ve yine yoğunluk dönemine göre götürdüğünüz pansiyonda yer bulamayabilirsiniz. Bu sebeple pansiyona götürmeden önce götüreceğiniz pansiyonu aramalı ve orada yer olup olmadığını sormalı ya da rezervasyon yaptırmalısınız. Genel olarak bir pansiyonda kalacak köpekler için aşı kontrolü yapılır. Bu aşılar, karma aşılar kuduz aşısı gibi aşılardır. Bunlar 1 yaşın üzerindeki köpeklere yapılır ve özellikle teslim etmeden önce parazitlerin olup olmadığı kontrol edilmelidir. Bunlar hem iç hem de dış olabilir ve herhangi bir bulaşıcı özellikle deri hastalığının olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

Köpek Bakımı

Bu durumlarda köpeğiniz kabul edilmeyebilir ve pansiyonlarda yapılanlara değinelim pansiyonlarda köpeklerinizin tuvalet oyun ihtiyaçlarının karşılanması için oldukça ciddi bir çaba gösterilir. Özellikle her köpeğin tuvalet ihtiyacını nasıl karşıladığı sorularak bu ihtiyacına göre düzenlenir. Eğer siz de isterseniz sosyalleştirmek için aynı cins köpekler aynı ortamlarda tutulabilirler.

Bu konulara değindikten sonra şimdi de Caddebostan köpek pansiyonu konusuna geçelim. Caddebostan’da Pozito isimli bir pansiyon bulunmaktadır. Bu pansiyonu tavsiyelerimiz arasındadır. burada bol bol enerjisini atabilir. İstanbul Türkiye’nin en kalabalık ili olması hasebiyle doğal olarak en iyi pansiyonlar ve en sağlıklı pansiyonlar burada bulunmaktadır.

Caddebostan’da İstanbul’da en iyi köpek pansiyonu bulabileceğiniz yerlerden birkaçıdır. Burada kısa bir araştırma yaparak veya internet üzerindeki bloglardan biraz incelemeler yaparak istediğiniz tipte bir pansiyon bulabilirsiniz. Bahsettiğimiz gibi köpeğinizin bakım ve temizliği en önemli unsur olmalı ve burada seçtiğiniz pansiyonlarda en çok buna dikkat etmelisiniz. Bu konuda araştırmaları sosyal medya üzerinden ve çeşitli forumlardan yapabilirsiniz.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir