Köpek eğitmenin yolları

PAYLAŞ
Köpek eğitmenin yolları
  • 0
  • 19
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Evimizin sevimli dostlarımıza gerekli eğitimi vermezsek birçok sorunla karşılaşırız. Köpeğimize küçüklükten itibaren eğitim vermeye başlamalıyız. Bunu yaparken birçok internet sitesinden evde köpek eğitimi yazarak yardım ala bilirsiniz. Köpeklerimize öncelikle tuvalet eğitimi verilmelidir. Yoksa köpeğimiz evin her hangi bir yerine tuvaletini yapacaktır. Buda hoş olmayan durumlara neden olacaktır. Köpeğimize bu eğitimi verirken internetten ya da veteriner hekimlerden yardım alına bilir. İnternetten alınan eğitim daha pratik ve masrafsız olacaktır. Mama eğitimi de önemli eğitimlerin başında gelir. Bu eğitimi verdiğimizde köpeğimiz mama zamanın öğrenecek yemesi gerek ya da yememesi gerek yiyecekleri öğrenecektir. Yememesi gerek bir yiyeceği yediği zaman zehirlenmesine ya da hastalanmamasına neden olacaktır. Buda bizi üzecektir.

Köpek eğitmenin yolları

Eğitimlere sürekli devam edilmelidir. Küçük yaştan itibaren sürekli eğitimler geliştirilerek sürdürülmelidir. Bunu yapa bilmemizi kolaylaştıran bira çok internet siteleri bulunmaktadır. Bunlara evde köpek eğitimi yazarak ulaşıla bilinmektedir. Köpek eğitimleri evde olan ve dışarıda olan eğitimler olarak değişiklik göstermektedir. Dışarıda dolaşmaya çıktığımızda yapması gerekleri eğitmezsek yanımızdan uzaklaşır. Buda araba çarpması, kaybolma gibi istenmeyen durumlar oluşmasına neden olmaktadır. Sonradan üzülmemek için önceden köpeğimizi güzelce eğitmeliyiz. Birçok temel komut bulunmaktadır. Bunların en önemlileri ve başlangıç olanları otur, gel, ye gibi olarak gündelik hayatta sürekli kullandıklarımızdır. Köpeklerimizle eğlenceli bir yaşam sürmemiz için onlara bu komutları öğretmemiz gerekmektedir.
Evde Köpek eğitmenin yolları sanıldığı gibi zor bir şey değildir.

Köpek eğitmenin yolları

Evde internetteki videoları izleyerek ya da eğitim sunumlarını okuyarak kolaylıkla köpeğimizi eğite biliriz. İnternette birçok eğitici video bulunmaktadır. Hatta bir köpek sahibi olma fikri oluştuktan hemen sonra bu eğitim videolarını izlemeli yapa bileceğimizden emin olduktan soran köpek almalı ya da sahiplenmeliyiz. Köpekler hakkında hiçbir şey bilmeden alınması daha sora eğitilememesine neden olacaktır. Eğitemedikleri için daha sonra sokağa bırakılan birçok köpek bulunmaktadır. Köpeklerimiz sokağa atmak yerine barınağa bırakmalıyız. Köpeklerimiz bizim dostlarımızdır. Onlara iyi eğitim verdiğimizde bizimle birlikte neşeli bir hayat süre biliriler. Bunun için hiçbir maddi külfeti olmayan netteki eğitimlerden yaralanarak evimizde eğitim vere biliriz.

 

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir