Teşvikiye Köpek Pansiyonu

admin 5 sene önce

Teşvikiye İstanbul’a bağlı bir ilçedir. İstanbul’un en lüks ilçelerinden bir tanesidir. Bunun yanı sıra Teşvikiye bir çok ünlünün evinin bulunduğu yerdir. Yoğun nüfusa sahiptir ve İstanbul’un merkezinde yer alır. Bu nedenle de daha çok tercih edilir, sokakları daha kalabalıktır. Bölge genellikle zengin kitleden oluşur. Sonuç olarak zengin kitlelerden dolayı köpek besleme oranı da oldukça fazladır. Köpek fazlalığı olmasından dolayı köpek cinsi fazladır. Bundan dolayı da köpekler kendi aralarında uyum sorunları yaşarlar. Bu nedenle köpeklere verilecek iyi bir eğitim gereklidir.

Teşvikiye Köpek Pansiyonu İstanbul’a bağlı çoğu ilçede olduğu gibi bu ilçede de işlevini sürdürür. Köpek pansiyonlarının çok kalabalık olması tercih edilmez. Köpek sayısının azlığı her bir köpek ile ilgilenecek zamanın fazlalığı demektir. Kaliteli köpek pansiyonlarında aranacak ilk özellik budur. Götürüp bıraktığınız köpek pansiyonları, hem köpeklere evindeki rahatı ve sıcaklığı sağlayacak hem de bir bakıcı ile birlikte özgür şekilde oyunlar oynamasına, eğitilmesine olanak sağlayabilir nitelikte olması gerekir. Köpeklerin pansiyon içerisinde kendilerini yalnız hissetmemeleri, diğer köpekler ile sosyalleşebilmesi ve onlarla oyun oynayarak daha eğlenceli zaman geçirmesi gerekir. Bakımcının vereceği sadece sevgi olmamalıdır. Sevgiyle beraber bilgili de olmalı ki köpeğe faydalı olabilsin. Bu nedenle pansiyon çalışanlarının da köpek bakımı ve eğitimi konusunda sertifikalı olması tercih edilmelidir. Yönetici kadrosu bu anlamda çok önemlidir.

Teşvikiye Köpek Pansiyonu

Kreş eğitimi veren köpek pansiyonları da vardır. Bunlar tıpkı çocuk kreşlerinde olduğu gibi sabah bırak akşam al yöntemi ile çalışırlar. İşe gideceğiniz zamanlarda köpeğinizi evde yalnız başına bırakmak istemediğinizde bu kreşler devreye girerler. Büyük bahçelere sahip bu kreşlerde köpeğiniz, hem oyunlar oynayacak hem de yeni arkadaşlar edinecektir. Gün içinde yapması gereken egzersiz, oyun vakitleri burada geçecektir. Akşam iş çıkışı aldığınızda mutlu bir şekilde evine gidecektir. Ayrıca bu gibi kreşlerin servis olanağı da olabiliyor. Bunlar köpeğinizi istediğiniz saatte sabah alıyor ve akşam yine istediğiniz saatte eve bırakıyor.

Teşvikiye Köpek Pansiyonu

Köpek pansiyonlarında oyun alanları oldukça önemlidir. Oyun alanları köpeğin özgürce hareket edebileceği genişlikte olmalıdır. Yerlerin çim olması kötü enerjilerini atmak adına uygun olacaktır. Oyun alanlarında her yaştan köpeklerin bir arada olması köpekler arasında kavgalar çıkmasına sebep olabilir. Ayrıca her yaşın kendine göre enerjisi ve oyun isteği vardır. Bu nedenle yavru köpekler ayrı alanda, yetişkin köpekler ayrı bir alanda oyun oynamalıdır. Yağmurlu ve soğuk havalarda köpeklerin açık alanda oyun oynaması sağlıkları için uygun değildir. Bunun içinde böyle havalarda iç mekan ya da kapalı alanlar tercih edilmelidir. Köpeğin vücut sağlığını koruyacak ısıtma sistemi bulunmalıdır.

Köpek Bakımı

Yine aynı şekilde iç ortamda yavru köpekler ve yetişkin köpekler için ayrı odalar bulunmalıdır. Vücutları farklı olduğu için her yaşta köpeğin farklı ısı ihtiyacı bulunacaktır. Bu nedenle yavru köpekler ile yetişkin köpekler aynı alanda bulunmamalı farklı alanlarda bulunmalıdır. Yavru köpeğin mama kabı, yatağı ve oyun alanı yetişkin bir köpeğinkine göre daha küçük olmalı, köpek rahat etmelidir.

Köpek pansiyonlarına köpeğinizi bıraktığınız andan itibaren içeride neler oluyor neler yapılıyor hiç bir zaman bilemezsiniz. Kafanızda soru işareti kalacaksa eğer, kameralı işletmeleri seçebilirsiniz. Bu işletmeler internet üzerinden güvenlik kameraları aracılığıyla canlı yayın yaparlar. Bu sayede şehir dışındayken ya da işinizdeyken merak ettiğinizde kamera görüntülerini açıp izleyebilir ve rahat edebilirsiniz. Herhangi içinize sinmeyen bir durumda yetkililer ile görüşebilir, köpeğinizi alabilirsiniz. Güvenlik durumlarının yanı sıra köpeğinizin mamasını yiyip yemediğini, ne oyunlar oynadığını, nasıl zaman geçirdiğini çok yakından takip edebilirsiniz.

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.