Secereli Yavru Köpekler

admin 6 sene önce

Doğayı paylaştığımız hayvanlar tam anlamıyla insanlara dost niteliğinde yaşamlarını sürdürmektedirler. Yaşam alanlarımızda bizlere koruma adı altında da görevler üstlenen köpekler insanlar gibi bir geçmiş ırka sahiptirler. Hayatımıza yer verdiğimiz insanların nasıl ki geçmişine duyduğumuz bir merak söz konusuysa bu köpekler içinde söz konusudur. Edinmek istediğiniz yavru köpeğin geçmişini ve hangi ırkla bütünleşerek bir oluşum sağladığını öğrenmeniz gerekmektedir. Bunun en önemli nedeni hayatınızda sizlere eşlik edecek olan köpeklerin tam anlamıyla istediğiniz yönde fayda sağlaması açısından verilen eğitimde oldukça önemli olmasıdır. Bunun yanında edindiğiniz köpeğin yaşayacağı ya da yaşamakta olduğu genetik bir rahatsızlığın varlığını bilmenizde oldukça önemlidir. Aksi takdirde aldığınız yavru köpek kısa bir süre sizlere sorun yaratmaya başlatacaktır. Genellikle karşılaşılan rahatsızlıkların önde geleni omuz ve kalça çıkıklığının söz konusu olmasıdır. Bu köpeğinizden almak istediğiniz verimin ve gerçekleştirmek üzere verdiğiniz eğitimin sorunlu olmasına neden olacak nitelikteki bir rahatsızlıktır. Secereli yavru köpekler böylesi sorunlarla karşılaşma tehlikesini ortadan kaldırmaktadır.

Secereli Yavru Köpekler

Dikkatli bir inceleme yapma şansına sahipseniz secereli köpek yavruları ile olmayanlar arasında zekâ ve akıllı olma özelliğinin farkıdır. Yapılması gereken aşıların tam anlamıyla uygulanması da bu secere sınıfına girmektedir. Almak istediğiniz köpek üzerinde öncelikle edinmeniz gereken bilgi secere üzerinde yazılı olan anne ve baba adlarının hatta ata geçmişleri hakkında bilgi edinmeniz gerekmektedir. Edindiğiniz bu bilgiler doğrultunda güvenle bir yavru köpek edinerek onunla keyifli saatler geçirmenin tadını yaşamaya başlayabilirsiniz. Satışı yapılan sektör hakkında ve tecrübeleri hakkında bilgi edinmeniz de güvenilirlik açısından oldukça gerekli bir etken teşkil ettiğini de unutmamanız gerekmektedir. Secereli köpek yavruları edindiğiniz takdirde vereceğiniz bir eğitimle çeşitli başarıları elde etme şansını da yakalamış olursunuz. Edindiğiniz yavru köpek secereli bir anne ve babadan oluşum sağladığı için güvenirliği tamdır. Köpeğinizin hangi ırktan geldiğini ve soyunun devamı niteliğinde elinizin altında bulunan köpeklerin olduğunun bir göstergesidir. Yetişkin bir döneme girdiklerinde uzmanlar tarafından incelemelere alınarak bir not tablosu oluşumu gerçekleştirmektedirler. Kusurlu durumlarda secerenin söz konusu olması mümkün değildir. Aslında bir bakıma secere köpeklerde kusursuzluğun güçlü bir temsilcisidir. Böylece soyun devamı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Taşına fizyolojik özelliklerin yavrulara gen olarak sunulması sonucunda bu devamlılık sağlanılmaktadır. Bu sayede benzer ya da aynı görünümün varlığıyla beraberinde aynı davranış şekillerinin oluşumu da elde edilmiş olmaktadır.

Secereli Yavru Köpekler

Köpek Bakımı

Secereli yavru köpekler anatomik yapılarını koruyarak sağlıklı gelişimiyle doğru bir davranış şekillendirme sürecini yaşamaktadırlar. Genellikle vücut ağırlıklarını konu alması nedeniyle hayalini kurduğunuz köpeğin cüssesinde sizleri hayal kırıklığına uğratmayarak olması gerektiği bir görüme sahip olurlar. Dikkat edilen en önemli noktalardan biride taşıdığı renkler ile oluşan omuz yüksekliğinin ayak noktası arasındaki mesafenin olması gereken ölçü doğrultusunda olmasıdır. Taşıdığı soy görünümünün yanında ruhu da teslim etmesi oldukça önemli bir öğe olması nedeniyle secere olması şarttır. Secere adı altında belgelenen köpekler ile aranızda sorunsuz bir iletişim kurabilmenin yanında gelişim ve eğitimleri konusunda da sorunsuz bir evre geçirmenizi sağlamaktadır.

Uygulanılan bu olgu ile köpeklerin ırkı koruma altına alınarak sağlıklı bir soy devamımı sağlanılmaktadır. Edinmek istediğiniz yavru köpek hakkında tüm bilgilerin açık ve netlik üzerine olması gerekmektedir. Aksi takdirde bir secere oluşumun varlığından bahsedilemez. Köpeklerde var olan secere geçmişte 4 kuşağa kadar bilgileri içerebilmektedir. Secereli köpek yavruları sizlere daha kolay adapte olabilmektedirler.

 

Hause Of İstanbul

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.