ıstanbul Ataşehir Köpek Oteli

PAYLAŞ
ıstanbul Ataşehir Köpek Oteli
  • 0
  • 59
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Ataşehir, 2008 yılında Üsküdar ve Ümraniye’nin bazı mahallelerinin de katılmasıyla beraber İstanbul’un Anadolu yakasındaki ilçelerinden biri haline geldi. Kadıköy’ün doğusu ve Sultanbeyli’nin batısında yer alan Ataşehir İstanbul’un gözde ilçelerinden bir tanesi. Dünyanın her ülkesinde, şehrinde, ilçesinde olduğu gibi Ataşehir’de de insanlar evinde, bahçesinde, iş yerinde vb. yerlerde köpek besliyor. Kimisi güvenliği sağlaması adına beslerken, kimi insanlar ise kendi çocuklarıymış gibi özen göstererek bakıyor köpeğine. İnsanlar çeşitli nedenlerden dolayı kimi zaman köpeklerinden ayrı birkaç gün geçirmek zorunda kalabilir. Böylesi durumlarda insanların köpeklerini emanet etmesi gereken tek yer ıstanbul Ataşehir Köpek Oteli.

ıstanbul Ataşehir Köpek Oteli

İnsanlar iş gereği, tatil, hastalık/ölüm vb. gibi gerekçelerle köpeklerinden ayrı günler geçirmek zorunda kalabilir. Bunun nedeni gittikleri ortamın köpeklerini götürmeye müsait olmamasından ya da diğer sebeplerden kaynaklı. Fakat ayrı geçirilen günlerle ilgili sıkça yapılan iki büyük yanlış bulunuyor. Bu yanlışlardan ilki köpeklerin evde yalnız bırakılması. Köpeklerin insanlardan yana olan beklentileri mama ve su değil: İlgi. Köpeklerin evde bolca mama ve su ile bırakılması bu yüzden sağlıklı bir karar olmayacak. Yapılan bir diğer yanlış ise köpek bakımına dair yeteri kadar bilgi ve tecrübeye sahip olmayan insanlara köpekleri emanet etmek. Her iki yanlışın da doğurabileceği olumsuzluklar bulunuyor. Bu olumsuzlukların olmaması adına köpek otellerinin var olduğu ve köpekler için ne denli önemli olduğu anlaşılıyor. Uzman kadrosu, müsait yaşam alanı ve veteriner hekim ile beraber ıstanbul Ataşehir Köpek Oteli kapılarını misafirlerine sonuna kadar açmış durumda.

ıstanbul Ataşehir Köpek Oteli

İstanbul Ataşehir Köpek Oteli ve Sahip Olduğu Özellikler

İstanbul Ataşehir Köpek Oteli’nde her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve hazırlanmış durumda. Öncelikle köpeklerin otele kabul edilmesi için aşılarının eksiksiz, iç ve dış parazit kürlerinin yapılmış olması gerekiyor. Aksi taktirde diğer köpeklere de hastalık bulaştırabileceği bulunduğu için köpekler otele kabul edilmiyor. Fakat istenildiği taktirde otel kadrosuna dahil olan veteriner hekime aşılar yaptırılabiliyor. Köpeklerin konaklamış oldukları odalar tek kişilik olmakla beraber ses ve ısı yalıtımı da bulunduruyor. Köpeklerin birbirine zarar vermesi olasılığını sıfıra indirmek için yapılan bir eylem tek kişilik oda uygulaması. Köpeklerin herhangi bir şekilde çevresel koşullara bağlı olarak rahatsız olmaması adına da ses ve ısı yalıtımıyla beraber odalardaki ışık miktarı da en ince ayrıntısına kadar ayarlanmış durumda. Dış etkenlerden herhangi bir şekilde rahatsız olmak söz konusu bile olamaz bu sayede. Kullanılan mamalar daima birinci kalite ve birinci kalite mamaların altında mamalar asla kullanılmıyor. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafınca sürekli olarak denetlenen köpek otellerinde aykırı uygulamalar söz konusu bile olamaz. Bakanlığın köpek otelleri konusunda titiz çalışmaları bulunuyor.

Bir başka husus ise adapte yöntemleri. Köpekler anlık ortam değişikliklerinden ötürü huzursuzlanabilir. Bu durumlarda otelin uzman kadrosunda yer alan eğitimli kişiler uyguladıkları çeşitli yöntemlerle kısa sürede köpeklerin otele adapte olmasını sağlıyor. Kısacası İstanbul Ataşehir Köpek Oteli, yalıtımdan mamalara, mamalardan uzman kadroya, uzman kadrodan gereken diğer tüm ihtiyaçlara kadar hepsini düşünmüş ve misafirlerini ağırlamak için hazır bir halde bekliyor. İnsanlar, köpeklerini evde yalnız başına bırakarak ya da köpek bakımına dair bilgi zayıflığı yaşayan insanlara emanet ederek aklında soru işaretlerine yer vermek yerine köpek otellerini tercih ettiği taktirde, gittikleri yerde hangi durumda olurlarsa olsunlar köpeklerine dair olan soru işaretleri asla kafalarında yer bulmayacak. Hem köpek sahipleri hem de köpekleri ayrı geçirdikleri süre boyunca huzurlu olacak.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir