Esenyurt Köpek Pansiyonu

PAYLAŞ
Esenyurt Köpek Pansiyonu
  • 0
  • 49
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Esenyurt İstanbul’un son zamanlar da hızlı bir şekil de gelişmekte olan semtleri arasında önde gelmektedir. 2008 yılında kurulmuştur. Semt oldukça merkezi bir konumda bulunmaktadır. Ulaşım alt yapısı oldukça hızlı bir şekil de gelişmiştir. Oldukça merkezi konumu Esen yurt semtinin hızlı gelişimini etkileyen en önemli faktörler arasında oldukça önde gelmektedir. Kurulduğu 2008 yılından beri nüfusunu yüzde 99 oranında arttırmayı başarmış bir semttir. Nüfus oranında ki bu ciddi artışlar Esen yurt semtinin zaman geçtikçe daha kalabalık bir semt haline gelmesine sebep olmuştur. Bu da insanların ve hayvanların yaşam şartlarını oldukça zorlaştırmaktadır. Esen yurt semti son zamanlarda oldukça ciddi bir şehirleşme göstermektedir.

Semtte ki şehirleşme ve yapılaşmanın hızlı bir şekilde artması yeşil alanların git gide azalmasına sebep olmaktadır. Azalan yeşil alanlar hem semtte yaşayan insanlar için hem de hayvanlar için çeşitli problemlere yol açmaktadır. Özellikle Esen yurt’ta köpek sahibi olan insanlar için bu durum önemli bir problem haline gelmektedir. Esenyurt Köpek Pansiyonu köpeklerin mahrum kaldıkları geniş alanlara ulaşmasını sağlamaktadır. Özellikle şehirleşmenin fazla olduğu ilçelerde köpek sahipleri mecbur kaldıkları durumlarda köpeklerini teslim edecek bir yer bulamamaktadırlar. Bu da köpek sahipleri için oldukça ciddi problemlere yol açmaktadır. Ancak Esenyurt Köpek Pansiyonu bu problemi ortadan kaldırmaktadır.

Esenyurt Köpek Pansiyonu

Verdikleri güvenli hizmetler sayesinde köpek sahipleri mecbur kaldıkları durumlarda köpeklerini bu merkezlere güvenerek bırakabilirler. Esenyurt Köpek Pansiyonu köpekler için aynı zamanda da sahipleri için oldukça kaliteli ve önemli hizmetler vermektedir. Bu hizmetlerin başında barınma hizmeti gelmektedir. Köpek pansiyonlarında alanında uzman veteriner ve eğitmenler görev almaktadırlar. Pansiyona getirilen köpeklerin her türlü durumundan uzmanlar sorumludur. Hayvanların durumlarına göre en iyi uygulamaları seçip, bunları uygularlar. Ancak pansiyona her köpek direkt olarak kabul edilmez. Köpeklerin pansiyona kabulü için aranan bazı şartlar vardır. Bunlar çeşitli aşılar ve köpeklerin sağlık durumunu içermektedir. Pansiyona getirilen köpekler uzmanlar tarafından öncelikle sağlık kontrolünden geçirilirler. Pansiyona katılmalarında herhangi bir problem görülmeyen köpekler pansiyona kabul edilip pansiyona kayıtları alınır. Köpeklerin cinsine , alışkanlıklarına göre günlük planları düzenlenir.

Köpekler alışkanlıklarının çok dışına çıkarılmamaya çalışılır. Köpekler için uygun bir beslenme programı hazırlanılır. Program hazırlanırken uzmanlar tarafından köpeklerin beslenme alışkanlıklarına oldukça uygun olan seçimler yapılır. Köpek pansiyonlarında aynı zaman da düzenli olarak köpeklerin sağlık durumları uzmanlar tarafından takip edilir. Aşıları takip edilir. Her hangi bir problemde hemen uzmanlar tarafından müdahale edilir. Bu tarz hayati ihtiyaçların yanı sıra köpekler için çeşitli oyunlar ve aktiviteler düzenlenir. Hayvanlara çeşitli aktiviteler ve oyunlar oynatılarak zamanlarının daha eğlenceli geçmesi sağlanır. Bu tarz uygulamalar hayvanların gerçekten çok hoşuna gitmektedir. Aynı zaman da hayvanlara geniş alanlar saklanılarak hareket ve aktivite ortamları arttırılır. Bu da hayvanlar için daha kaliteli bir yaşam ortamı oluşturur.

Esenyurt Köpek Pansiyonu

Aynı zaman da aynı pansiyonda yaşayan köpekler birbirleriyle kaynaştırılabilir. Bu tarz uygulamalar bir çok köpek cinsinin oldukça hoşuna gitmektedir. Ancak her köpek cinsi için uygun değildir. Bu yüzden önce köpekler üzerinde çeşitli incelemeler yapılır. Uygun olanların birbirleriyle vakit geçirip oynaması sağlanır. Köpek pansiyonlarında köpeklerin tüy ve tırnak bakımları da düzenli olarak yapılmaktadır. Her hangi bir problemde hemen uzmanlar tarafından müdahale edilmektedir. Köpeklerin yıkama işlemleri de düzenli olarak takip edilip, yaptırılmaktadır. Her uygulama hayvanların rahatı için düşünülüp planlanmıştır. Verilen hizmetler hayvanların yaşam standartlarını oldukça yükseltmektedir. Esen yurtta ki köpek sahipleri bu açıdan oldukça şanslıdırlar. Çünkü Esen yurt’ta köpeklerini güvenle teslim edebilecekleri, oldukça güvenilir köpek pansiyonu bulunmaktadır.

 

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir