Evde köpek pansiyonu

PAYLAŞ
Evde köpek pansiyonu
  • 0
  • 28
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Köpek besleyen herkes, köpeklerinden ayrı kalmak zorunda kaldıklarında güvenecekleri bir yer arayışına girerler kısa bir iş seyahati ya da uzun bir tatil için de olsa bir yere ihtiyaçları vardır. Evde köpek pansiyonu işi yapanlara, köpeklerini bıraktıkları gibi mutlu ve sağlıklı görmek isterler biz bu durumda sizlerin yanındayız. Alıştığı besinleri yiyerek evlerinde gibi mutlu ve keyifli bir ortam yaratarak gözünüz arkada kalmadan köpeklerimizi emanet etmek isteriz pansiyonumuzun devamlı hizmet verdiği bir yer olmasını isteriz.

Etrafımızda birçok seçenek görmekteyiz genelde pansiyonlar dostlarımız için 4 veya 6 metrekarelik kennell tipi yerlerden oluşur. Ev ortamına alışık olan köpekler için kapalı olan pansiyon bölümleri, bahçede yaşayan köpekler için açık alan pansiyon bölümleri bulunur. Veteriner hekim kontrolü ile köpeklerin günlük ihtiyaçlarını karşılamaktadır.  Kiloları ve herhangi bir problemi olup olmadığı kontrol edilerek takip edilir. Köpeklerin pansiyona alınmaları için, istenilen bazı şartlar vardır.

Evde köpek pansiyonu

Evde köpek pansiyonu na, bırakma aşamasında özellikle aşı karnesi olması, karne de bir Yaşına kadar olan köpeklerde Corona,  Bronchine ve Karma aşılarının iki dozunun  ve Kuduz aşısının yapılmış olması gerekmektedir.  Bir Yaşın üzerinde olan köpeklerinde Corona, Bronchine, Karma ve Kuduz aşılarının senelik tekrarlarının düzenli olarak yapılıyor olması gerekmektedir. İç ve dış parazit aşılarının da düzenli yapılıyor olması gerekmektedir. Pansiyona bırakacağınız köpeğin beslenme düzeni çok önemlidir, görevli ya ne şekilde beslendiği ve neler yediği anlatılmalıdır ayrıca kullandığı ilaç veya vitamin varsa bunlarında bildirilmesinde fayda vardır. Köpeğin tuvalet alışkanlığı önemlidir, var olan alışkanlığı görevlilere bildirilmesi gerekir.

Evde köpek pansiyonu

Evde köpek pansiyonu işi günümüzde yaygınlaşmaya başlamış olup; seçim yaparken öncelikle deneyim, hijyen şartlar, çevre köpeğiniz uyum sağlayabileceğine inandığınız, yerleri seçmelisiniz. Eviniz uzak olan bir yerde olması çok sorun teşkil etmez. Bütün pansiyon hizmeti veren işletmeleri aradığınızda evinizden gelip köpeğinizi alıyor ve dönüşünüz de size yine geri getiriyorlar. Kısaca ulaşım ve servis hizmeti veriyorlar. Tabi bu ekstra verilen hizmetlerin bir bedeli olabilir. Bazı firmalar ayrıca bir bedel talep etmeyebilir ama sizin yine de sormanız da fayda var.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir