Köpek Pansiyonu Üsküdar

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonu Üsküdar
  • 0
  • 19
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

Evde hayvan beslemek günümüzde git gide yaygınlaşan ve neredeyse ihtiyaç haline gelmiş keyif verici ve eğlenceli bir iştir. Günümüzde yaygınlaşan bu sorumluluk, aynı zamanda birçok psikolog tarafından da tavsiye edilmektedir. Günün içinde biriktirdiğiniz stresi ev içinde yaşayan neşeli ve eğlenceli bir canlı ile atmak hem fiziksel hem de ruhsal açıdan sizleri rahatlatacaktır. Gün içinde yaşadığınız stresi atmanıza yardım edecek bu sevimli dostlarımız aynı zamanda bireyde anne baba bilinci uyandırarak yeri geldiğinde bir evladınız gibi olacaktır. Bu keyifli ve sevimli canlılara verebileceğimiz en iyi örnek ise köpeklerdir. Türkiye’de yapılan anket ve araştırmalar sonucu çıkan istatistiksel verilere göre hayvan sahibi olmayı düşünen veya hayvan sahibi olan kişilerin ilk sırasını büyük bir çoğunlukta köpekler yer almaktadır. Bunun en büyük nedeni ise köpeklerin karakteristik özellikleridir.

Köpek Pansiyonu Üsküdar

Köpekler duygulu ve akıllı hayvanlardır. Sadakat duygusunu en uç noktalarda yaşan köpekler aynı zamanda oldukça zekidirler. Duyguları ile hareket edip verilen komutları çok çabuk bir şekilde kavrayan köpekler sahiplerinin her zaman gözdeleri olmuştur. Bununla birlikte duyguları ile hareket etmesi sahipleri ile arasında bir anne baba ilişkisi kurarak kendilerini evlerin vazgeçilmezleri haline getirmişlerdir. İnsanoğlu ile de ilişkisi çok eski yıllara ve sağlam temellere dayanan köpekler birçok işte işçi olaraktan görev almıştır. Avcılık, koruma gibi görevler de kullanılan köpekler günümüzde ise evimin neşe kaynağı haline gelmiştir. Aynı zamanda hale işçi görevlerinin altından kalkmaktadırlar. Köpekler duygulu ve hisli hayvanlardır ve kesinlikle ihmal edilmemelidirler. Eğer yoğun ve hareketli bir iş temposuna sahipseniz, sürekli yolculuğa çıkmanız gereken bir meslekte bulunuyorsanız veya ailenizle tatile çıkmak istiyorsanız köpeklerinizi maalesef yanınızda götüremezsiniz.

Bunun nedeni ise köpekleriniz otel ve toplu taşıma araçlarına alınmamaktadır. Bununla beraber köpeğinizi hayvanlardan hoşlanmayan ya da daha önce hiç bakmamış birine emanet etmek onların ağır psikolojik sorunlar geçirmesine sebep olabilir. Evde ise kesinlikle hayvan uzmanları tarafından bırakılması önerilmemektedir. Aksi takdirde köpekleriniz terk edilmişlik hissi ile depresyona girebilir ve sahip köpek ilişkiniz ciddi anlamda zarar görebilir. Bunun önüne geçmek ve çözüm olarak görülen hayvan sever bireyler, belediyelerin destekleri ile köpek otellerini göstermektedir. Sizin yokluğunuzda hayvanlarınızın tüm ihtiyaçlarını karşılayıp en az sizin kadar ilgi göstermektedir. Köpek otelleri birçok şehir ve ilçede hizmet göstermektedir ve köpeklerinize en az sizinki kadar keyifli bir tatil sunmaktadır. İstanbul’un en işlek semtlerinden biri olan tarihi ile bilinen Üsküdar’da hizmet veren Köpek Pansiyonu Üsküdar profesyonel kadrosu ile köpeklerinizin tüm bakımlarını yapmaktadır. Köpek Pansiyonu Üsküdar hakkında yazdığımız inceleme yazısı ise şu şekildedir:

Köpek Pansiyonu Üsküdar

Köpek Pansiyonu Üsküdar Fiyatları

Köpek Pansiyonu Üsküdar ilk olarak köpeklerinizi detaylı bir şekilde veterinerler eşliğinde kontrol etmektedir. Bulaşıcı hastalık taşıyan köpekler ve ciddi sağlık problemleri yaşayan köpekler diğer dostlarımızın sağlığı açısından tesislere kabul edilmemektedir. Sadece girişte değil tesislerde konaklama yapılırken de günlük bakımları ve kontrolleri yine aynı veterinerler tarafından yapılmaktadır. Bu hizmetin dışında köpeklerinize kesinlikle kafes sistemi uygulanmamaktadır. Köpeklerinizi rahat edebilecekleri kulübeler ve yataklarda konaklamaları yapılmaktadır. Özel durumlar geçiren köpekleriniz içinse oda tahsis edilmektedir. Bu oda ve kulübeler günlük olarak dezenfekte edilip köpeğinizin evinde ki konforunda misafirlik yaşaması sağlanmaktadır. Bu odaların içinde oyuncaklar ve su kapları da bulunmaktadır.

Sevim dostlarınız bu özelliklerin dışında ücrete dahil olarak yemek hizmeti karşılanmaktadır. Özel yemek saatleri olan köpekler sahipleri tarafından belirtildiği takdirde bu zaman içinde yemek yiyebilirler. Köpeklerinizin bütün oyun, egzersiz ve yürüyüş ihtiyaçları köpek bakımında uzman kişiler tarafından sağlanmaktadır. Eğer köpekleriniz oyun oynamak istemiyorsa yataklarında yatabilirler. Köpeklerinizin davranışları ve huyları doğrultusunda gününü nasıl geçireceği daha net şekilde şekillenir.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir