Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası

PAYLAŞ
Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası
  • 0
  • 28
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -
köpek eğitimi

İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık ve en hareketli şehridir. Ülkenin her yerinden göç almış ve almaya da devam etmektedir. Sanayi ve ticaretin bu şehirde gelişmiş olması ve iş alanlarının daha çok olması nedeniyle insanlar buraya yerleşmeyi tercih etmektedirler. İstanbul coğrafi konumu nedeniyle de bir geçiş bölgesi olarak görülmekte olup insanlar için yaşanılası bir yer konumundadır. Ayrıca Marmara Bölgesi genel olarak Türkiye’nin sanayi ve ticaret merkezi olarak görülmektedir, büyük sanayi fabrikaları, üretim alanları sayısı oldukça fazladır.

Bu fabrikalarda ve üretim alanında istihdam edilmek için gereken iş gücü bu bölgeye göç etmektedir. Diğer bir yandan Marmara Bölgesi’nin gözbebeği Türkiye’nin kalbinin attığı yer olarak İstanbul yoğun nüfus akışını karşılamaktadır. Büyük ticaret merkezleri, sanat ve kültür etkinliklerine ev sahipliği yapması, dünya çapında gerçekleşen etkinliklere ev sahipliği yapması v e konumu gereğince ulaşım kolaylığı olması bu şehir çekici kılmaya yetiyor.

Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası

İstanbul yüzölçümü gereğince kaldırabileceği nüfusun kat kat fazlasını bünyesinde barındırmaktadır. Bu yaşayan nüfusun büyük bir çoğunluğu ise Avrupa Yakası’nda yaşamaktadır. Avrupa Yakası daha kalabalık ve harekete sahip bir yapıdadır. Bölgede pek çok iş yerleri, konutlar, eğitim merkezleri, oteller, gezilecek alanlar mevcuttur. Bu kalabalığın içinde hayvan dostlarımıza da yer açmak gerekir elbette. Bu şehirde yaşayan insanlar yoğun bir çalışma temposu içindedirler, işleri gereği seyahat etmek zorunda kalabilirler veya iş stresinden kurtulmak için tatil ihtiyacı hissedebilirler bu gibi durumlarda köpek pansiyonları açılmış olup hizmet vermektedir.

Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası sizler için hizmet vermekte olup köpeklerinize ev sahipliği yapmaktadır. Onlara evinizdeki rahatlık ve konforu sunma garantisi ile çalışmaktadır, onları mutlu etmek için gereken alt yapı sağlanmıştır. Siz yoğun bir şekilde çalışmak zorunda kalabilirsiniz belki günlerce eve uğrama imkânı bulamayacak şekilde çalışmanız gerekebilir. Böyle durumlarda köpeğinizi güvenle emanet edebileceğiniz bir merkez olarak köpek pansiyonları sizin hizmetinizdedir.

Köpek Pansiyonu Nasıl Çalışır?

Köpek pansiyonları, siz oraya başvurduğunuzda ilk olarak köpeğinizin aşılanmış olup olmadığına bakar, aşıları tamamlanmamış olursa tamamlanması gerektiğini belirtirler ve aşısı eksik olan bir köpek pansiyona alınmaz. Çünkü aşısı eksik olan köpek için sağlık sorunu yaşaması ihtimali yüksektir diğer köpeklerle aynı ortamı paylaştığı takdirde onların da sağlıklarını tehdit altına alabilir. Bu riski göze almak istemeyen pansiyonların bir kuralıdır aşı.

Köpeğin aşı kontrolünden sonra herhangi başka bir rahatsızlığı olup olmadığına bakmak için uzman veterinerler tarafından sağlık kontrolünden geçirilirler, uygun görüldüğü takdirde pansiyonda kalması için kabul edilir. Pansiyonda her köpek için ayrı barınaklar mevcuttur, temizlik ve hijyen bakımından özen gösterilen bu barınaklar yerden ısıtmalı ve son derece konforludur.

Köpek Pansiyonu Avrupa Yakası

Pansiyonda kaldığı süre içinde sağlıklı ve dengeli beslenmeleri için belli bir beslenme programı izlenir. Bazı köpekler belli tatlara alışmış olurlar ve onun dışında başka bir şey yemeyi reddederler. Burada her türlü besin verilerek bu sorun aşılmaya çalışılır ve pansiyondan çıktığında değişikliği siz de görürsünüz. Tuvalet eğitimi ile ilgili sorunlar varsa bu sorunların üstesinden gelmek için çalışmalar yapılır ve tuvalet eğitimi kazandırılmış olur.

Diğer köpeklerle aynı ortamda bulunduğu, aynı ortamda beslenme gerçekleştirildiği için, oyunlar oynandığı için birlikte yaşamayı öğrenirler ve sosyalleşirler. Burada diğer köpeklerle birlikte hareket etmeyi öğrenen köpeğiniz dışarıda gezerken başka köpekler ile karşılaştığında nasıl davranması gerektiğini öğrenmiş olur. Sizi zor durumda bırakacak bir hareket yapmaz. Köpek pansiyonlarında köpeğiniz için bir konaklama sağlarken aynı zamanda bir eğitim de aldırmış olursunuz.

köpek eğitimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir